Začít znovu

Začít znovu
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417227/bmid_zacit-znovu-rZc-417227.jpg 4 2191 2191

Začít znovu / Znova série

Nové jméno, nový účes, nové město: stovky kilometrů od své minulosti chce Allie Harperová začít znovu. Touží studovat a najít nové přátele jako každá obyčejná devatenáctiletá holka. Jediné, co potřebuje, je vlastní pokoj. Když se setká s Kadenem Whitem, pochopí, že tenhle arogantní sexy týpek je ten poslední, s kým by chtěla sdílet byt. Jenže jí nic jiného nezbývá. Kaden, který také zrovna netouží po spolubydlící, jí nadiktuje seznam pravidel pro společné bydlení. Nejdůležitější z nich je podmínka nikdy si spolu nic nezačít.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Begin Again , 2016

ErčaV.
06.01.2022 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře a i děj byl napínavý. Opravdu bylo těžké se od čtení odtrhnout. Určitě budu pokračovat dalšími díly.

jitka_dankova
04.01.2022 1 z 5

(SPOILER) Tato young adult romance se sice dobře četla, ale bohužel mi nesedl ten příběh. Nejsem fanoušek knih, ve kterých si spolu hrdinové nedokážou normálně promluvit a situaci vysvětlit. Myslela jsem, že se po přečtení budu cítit pohodově, mělo jít o oddychové čtení. Namísto toho jsem byla akorát naštvaná a zklamaná, i když kniha skončila dobře. Postavám jsem jejich role moc nevěřila, zvraty mi přišly zbytečně vyeskalované a chování nekonzistentní.

Vknihách
29.12.2021 5 z 5

Autorka je dobre známa medzi čitateľmi, najmä fanúšikmi young adult a romantiky. Ak ste aj nič nečítali, určite ste jej knihy zahliadli v kníhkupectvách. Jemné romantické obálky, krásne farebné zladené, a dočkali sme sa aj slovenského prekladu vďaka vydavateľstvu Yoli.
Hlavná hrdinka, Allie, je precitlivelá, milá, chytrá, smutná a snaží sa vymaniť zo zlatých okov svojich bohatých rodičov. Hlavný hrdina Kaden je arogantný, sebavedomý, drzý,no nadovšetko miluje svoju rozvedenú matku a s otcom a bratom nechce mať nič spoločné.
Pri tejto knihe som si uvedomila, že slow burn romance sa mi môžu páčiť. Allie sa stane Kadenovou spolubývajúcou a z toho vyplýva veľa rôznych milých, zaujímavých, zábavných, úsmevných, ale aj ošemetných a iskrivých situácií. Napríklad taká absencia kľúča v kúpeľni je veľmi netypická, ale nakoľko hlavné postavy nechodia na toaletu, nemôže sa stať nič nepríjemné XD samozrejme, aj toto si autorka vymyslela perfektne, pretože kúpeľňové scénky (nebolo ich až tak veľa) by sa s kľúčom stať nemohli. Kadenove nálady boli asi ako aprílové počasie. Tušila som, že za jeho správaním je niečo viac a Mona si veľmi dobre vyskladala celý príbeh- postupné otváranie hlavných postáv,zverovanie sa, zápletky (síce predvídateľné,ale vôbec nie rušivé),veľmi sa mi páčili aj priateľské vzťahy, ktoré vládli v knihe. Yoli opäť priniesol romantický príbeh pre mladých dospelých s pridanou hodnotou. Ukazuje, že za lásku sa oplatí bojovať,napriek vnútorným bojom, pochybnostiam, strachu a minulosti.

TerryDee
26.12.2021 4 z 5

Konečně jsem se dostala k Moně Kasten, a že to trvalo. Zajímalo mě, proč je kolem jejích knih takový povyk.
Takže hodnocení zní, že jsem se dostala k příjemnému románu s hrdiny, kteří dělali trochu víc vln, než by museli. Především Kaden, který po Allie chtěl, aby se mu otevřela a byla upřímná a on jí to stejnou mincí nemůže oplatit a raději se chová jako debílek. Trochu “drama boy”, ale nakonec to chlapec dokázal vytáhnout na jiný level, takže u mě dobrý.
Celkový dojem je takový, že to bylo čtivé a kniha se mi líbila. Takže na další se určitě také podívám.

rampapa
16.12.2021 5 z 5

Na první díl od téhle série jsem byla hodně zvědavá a jsem jím nadšená. Moc se mi líbí styl autorčina psaní. Příběh se mi moc líbil a jsem jím nadšená. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

eliska8983
12.12.2021 2 z 5

První třetina knihy byla vcelku čtivá a nenásilná, ovšem potom to začala být neskutečná nuda, neustále se opakující prvky, dialogy, hádky, nerozhodnost hrdinů, ano, ne, ne, ano, chci, nechci, roztažené do několika stránek. Nejhorší je, že ať už sáhnete po jakékoli knize Mony Kasten, narazíte na stejné opakující se postavy ve smyslu jejich charakterovych a minulostních podobnosti - postavy se špatnou minulosti, pronásledují je jejich démoni a proto nemůžou být, s kým by chtěli, protože jim chybí dostatek komunikačních schopnosti a nemůžou si o tom prostě normálně promluvit, ale místo toho se budou neustále dohadovat a domyslet si, co si asi ten druhý myslí. Ne, ne, ne. Dvě hvězdičky za čtivost.

lily_maleckova
26.11.2021 4 z 5

Kniha se moc dobře četla, byla fajn oddechová. Na začátku jsem měla trochu problém, ale jakmile jsem se začetla, stránky utíkaly velmi rychle:)
Na další díl se hodně těším - hlavně kvůli hlavním hrdinům, o kterých bude děj pojednávat ️

cipperka
25.11.2021 5 z 5

Tuhle sérii jsem si koupila náhodou, protože byla v akci a nelituji, naopak, doporučuji! Skvělé, oddechové čtení, i když jednoduché

Kniholenka9
14.11.2021 3 z 5

Jako žánr je u této knihy napsán román pro ženy, ale označila bych ho spíše YA. Je to taková jednoduchá romantika, žádné překvapení se nekonalo. Tématem mi to připomnělo trilogii DIMILY. Toto bylo o hvězdičku lepší a čtivější. Doporučuji pro slečny od 15 let.

kalinka99
13.11.2021 3 z 5

Mě moc příběh nenadchl. Žádné wau v knize nebylo. Prostě se opakovalo spoustu prvků jako u jiných podobně napsaných knih o lásce.

jitka7
09.11.2021 3 z 5

Za mě to nebylo vůbec špatné. Je to kniha pro mladší ročníky, kdy je život ještě takový najivnější, člověk prožívá první lásky a realita je někdy pak trošičku jiná. Každopádně se to hezky četlo. Něco se mi nelíbilo, ale 10 lidí - 10 různých chutí. A tak to má být.

maryska09
08.11.2021 3 z 5

Kniha mě příliš neoslovila, děj byl zajímavý i poutavý, ale jako by mu něco stále chybělo. Asi mi to celé přišlo příliš nerálné a ani závěr nepřekvapil. Za mě je to kniha, kterou jsem jednou přečetla a už se k ní nevrátím.

Luciee322
06.11.2021

Víkendová romantika. Kniha krásně a jednoduše napsaná. Můžu jedině doporučit. ️

Jarka_rybář
25.10.2021 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Docela mne to překvapilo, jelikož jsem od tohoto žánru nečekala nic extra. Příběh mladých lidí a to, jak se s ním dokázali poprat mne však oslovil a hodně potěšil.

dominika8192
24.10.2021 5 z 5

Hej, tohle nebylo vůbec špatné! Vědomě se romantickým příběhům vyhýbám, protože bývají tak klišoidní, že by z toho jeden zvracel. Ale humbuk kolem Kastenové se dostal i ke mně, tak jsem tomu dala šanci...a nelituji! Klidně bych četla dál a dál, tak mě příběh těch mladých lidí vtáhl. Určitě od autorky zkusím něco dalšího.

Malíček
22.10.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a vůbec jsem se od příběhu Allie a Kadena nemohla odtrhnout. Jsem velmi mile překvapena, jak do sebe zapadly všechny dílky skládačky postupně, příběh nebyl tak předvídatelný, jak jsem předpokládala a styl psaní autorky mi naprosto sedl.
Monu Kasten mohu určitě doporučit zejména pro její smysl pro humor a lehkost, s jakou každý příběh podá.

mstychov
17.10.2021 5 z 5

Je to ma druha knizka od Mony, a tak jsem tusila, ze neslapnu vedle. Mona zkratka pise poutave. Opet se jednalo o oddechove cteni, ktere mi posledni dobou dela nejvetsi radost. Pribeh se zacal vybarvovat hned od zacatku, kdy se Allie dostala na prohlidku Kadenova bytu. Ta ji nakonec vysla a ona se mohla nastehovat. Podminkou vsak byla Kadenova pravidla. V knize je nespocet napjatych scen, tajemstvi, odhaleni. Clovek by rekl, ze to bude moc na 400 stran, ale nebylo. Naopak bych klidne cetla dal. :) Tesim se na dalsi dily.

Marfuška89
13.10.2021 5 z 5

To bylo tak milé . Já to miluju !

To jak se nesnášeli a postupně.... Já tady nechci něco spoilerovat... Nečekala jsem takové osudy hlavních hrdinů. Ke konci jsem to hltala a nemohla jsem se od toho odtrhnout.
Smála jsem se :D , ale i sprosté slova u čtení byla, co si budeme :D

DOPORUČUJI VŠEM :) !

Blančitos
10.10.2021 4 z 5

Pohodová oddechovka s hlavními hrdiny, kteří byli občas na zabití. Jenom je škoda toho překombinovaného konce. A už teď se těším na příběh s Dawn.

Kaja1
09.10.2021 3 z 5

Je to oddychovka, je v ní láska, zrada, problémy s rodiči, zkrátka vše, co člověk od takové knihy čeká.