Roky pod psa

Roky pod psa https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206482/mid_roky-pod-psa-8sg-206482.jpg 3 345 74

Wolfe Brothers série

Cameron a Ruben Wolfovi se rvou dnem i nocí, spřádají ujeté plány, aniž by domýšleli jejich důsledky, a pro rodiče, sourozence i všechny holky, které obdivují, jsou to jen budiž ničemové, co to nikdy nikam nedotáhnou. Jenže když se Cameron poprvé zamiluje, nic už není jako dřív... Příběh patnáctiletého australského kluka s širokým srdcem a praštěnými nápady je dojemný a zábavný zároveň a Zusak opět nezůstává nic dlužen své pověsti výjimečného vypravěče.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Underdog , 1999

alwaysbelieve
09.12.2014 4 z 5

Knížka se mi hodně líbila, neměla sice nějakou hlubší myšlenku, ale je to skvělé oddechové čtení..:)

Lumine
07.12.2014 4 z 5

Doopravdy krásná kniha. Svižná, lehká a zábavná. :)

Moc se mi líbila.

asam
22.11.2014 4 z 5

Ach to dospívání. To dá jednomu pěkně zabrat. A spisovatel to vystihl velmi trefně. Asi ví o čem píše.....

Lidka
06.11.2014 4 z 5

Dospívání, jak těžké je vměstnat se do vlastního těla, pochopit sám sebe, najít priority, odhodlat se k činu a vyrovnat se s okolím, co už někdy i samo zapomnělo jaké to je, zaujat ty v mých očích správné kamarády a být pro ně hrdinou , no a oslovit dívku, tu nejkrásnější ...

Já to znám z pohledu ženy/ i když, je to už tak dávno/... , ale oni to ti kluci, nemají o nic jednodušší.
Ale jak ráda bych se do těch let vrátila. Takto jsem mohla alespoň při četbě téhle útlé, a pro mne ne nezajímavé knížky.

Jančislava
02.11.2014 3 z 5

Opravdu jde vidět, že je to první pokus autora :-) Kniha se čte dobře, ale děj nic moc. No jo každý potřebuje dozrát a nasbírat zkušenosti. Beru to tak a proto knihu hodnotím 3* a více rozvádět nebudu.

makke
27.10.2014 3 z 5

Jediné, co mě přesvědčilo, že má smysl dočíst knihu do konce byl fakt, že je opravdu útlá, mít o 50 stran víc, tak ji odkládám bez dočtení. Možná jsem špatného pohlaví nebo ve špatném věku, ale nějak mi nedošlo, co tím vlastně chtěl autor říci. Průměrný popis života průměrného puberťáka proložený prapodivným popisem prapodivných snů. Čekala jsem opravdu víc.

Allka
23.10.2014 2 z 5

Uz dlouho jsem nečetla tak nudnou knihu. Tezko uvěřit, ze autor velmi obsazne Zlodejky knih byl schopny napsat pribeh, který byl naprosto o ničem.
Mozna jsou na tom další díly lip, já uz se to ale nedozvim, protože uz s první knihou jsem ztratila casu víc než dost:)

Dousabel
17.10.2014 3 z 5

Tak na to, že to byla prvotina a M.Z. bylo asi čtyřiadvacet, to není zase tak špatné. Určitě by to chtělo trochu více propracovat, celé vyprávění je takové trochu hektické a plošné, hlavně ten závěr, ale jako poučnou knížku, kdo má doma nějakého zlobivého pubescenta, to postačí :) Ale Posel už byl mnohem lepší a Zlodějka... to už je úplně jiný level :)

magnolia
13.10.2014 3 z 5

Tak na třetí pokus jsem dočetla. Nakonec to bylo svým způsobem zajímavé, pořád si pamatuji roky dospívání (i když holčičí) a byly občas pod psa. Zajímalo by mne, nakolik je tam vlastních zážitků autora. Je to takové divoké, neuspořádané, ale i citlivé (tak kluci jsou taky takhle nejistí?). Nemá to žádný strhující příběh, je to takový záznam a náhled do klučičího světa. A není to humorná knížka, je vážnější než jsem čekala i podle obálky.

Verunka289
07.10.2014 4 z 5

Moc milá a pohodová knížka :-) Přinutila mě vrátit se do krásných dob mého dětství.

Bonik
06.10.2014 4 z 5

„Jednoduchý příběh“, který mně nezklamal, ale taky nijak výrazně nepotěšil. Naštěstí se zde nachází ten báječný styl psaní, který mám tak ráda. A jak bylo jednou řečeno: „Některé knihy byly, jak se zdá, napsány ne proto, aby se z nich člověk poučil, ale aby se dověděl, že autor něco zná.“ Každý si to přeberte po svém…

cie
02.10.2014 2 z 5

Nuda...naštěstí je to hubená knížka! :-D

bosorka
15.09.2014 3 z 5

Krátká momentka z jednoho dospívání. A co k němu patří, první láska, vzdor, snaha najít svoje místo, spousta otázek. A k tomu sny patnáctiletého kluka. Čte se to vcelku dobře, ale nenadchne, neurazí. Průměr.

Shinju
28.08.2014 2 z 5

Vím, že je to autorova prvotina, ale čekala jsem od knihy víc. Hrdinové jsou budiž ničemové, ale myslela jsem si, že jejich lumpárny budou originálnější. První láska je tam popsaná moc hezky.

prvotina dospívání

Markus Zusak