Wittgensteinův vražedný komplex

Wittgensteinův vražedný komplex

Rok 2013: Londýn je světem skvělých technologií, ale i násilí a strachu. A den za dnem přibývají mrtvá těla. Všechny vraždy však mají něco společného – souvisejí s vládním programem Lombroso. Postupně umírají oběti s krycím jménem Dickens, Shakespeare, Sokrates… Komisařka Jake Jakowiczová se odhodlává k nezvyklému pátrání. Hledá muže jménem Wittgenstein, který si pravděpodobně myslí, že je jedním z největších filozofů 20. století. Vede filozofický dialog s vrahem. Nejrafinovanějším, na jakého kdy narazila. Bojují spolu o čas, ale i o smysl lidské existence....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29856/wittgensteinuv-vrazedny-komplex-29856.jpg 3.716

A Philosophical Investigation (1992)

Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Mustang

Allia
26.03.2015

jedna z mála knih, při které musíte přemýšlet. Ze začátku bylo pro mne těžké začíst se, ale pak přišel zlom a nemohla jsem knihu odložit. Líbil se mi pohled do mysli masového vraha i filozofická střetnutí, která měla něco do sebe a nakonec budete i soucítit se samotným vrahem.

Ječmínek
20.02.2014

Asi nejzajímavější z knih o masových vrazích, co jsem kdy četl. Její velkou předností je, že ani na chvíli se nedostává pod hranici kýče, jako některá jiná díla tohoto žánru.

Knišíl
08.07.2013

Originální nekomerční příběh, čtivost - to jsou hlavní klady tohoto filosofického thrilleru.

thrillery

Philip Kerr