Karlík a továrna na čokoládu

Moderní pohádka nabitá fantazií, hravostí a jemným humorem je nejslavnější dětskou knížkou Roalda Dahla. Autor v ní splnil dětský sen mnohým z nás: spolu s pěti dětmi, hrdiny této knížky, provádí čtenáře kouzelným světem největší továrny na sladkosti na světě, kde se čokoláda míchá vodopádem na čokoládové řece, kde v mnoha zajímavých sálech vznikají ty nejúžasnější dobroty a kde se dají zažít vskutku neočekávaná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/3239/karlik-a-tovarna-na-cokoladu-3239.jpg 4.5793

Willy Wonka (1.)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Academia

Charlie and the chocolate factory (1964)

Kniha Karlík a továrna na čokoládu

whale77

Dahl je král! Čokoláda všude, země (= továrna) vytvořená ze sladkostí, spousta bláznivých postav, hlavní hrdina chudák, který přijde k tomu nejlepšímu bohatství, každý zloun okamžitě brutálně ztrestán – co víc si přát! (Jo, jasně, ještě filmové zpracování Tima Burtona, a to je snad ještě lepší, nejen díky dodané vsuvce o otci pana Wonky. A kdo se bojí Burtona, může si dát starší verzi Pan Wonka a jeho čokoládovna s G. Wilderem.)

gaspoda

Výborně načteno Barou Hrzanovou skvěle sem se bavil až na ty písničky teda nebo co to bylo.

werush

Jak knihu tak film zbožňuji

maja11231

Kniha se čte jedním dechem a film je taky tak dobrý

Karinka2012

Kniha vypráví o tom, jak žila jedna chudá rodina a jejich syn měl veliké štěstí. Více se dozvíte v knize - doporučuji všem přečíst tento krásný, napínavý příběh.

Veru960

Kniha velice hezky napsaná a film výtečný. V

evask

Hodnotí osmiletá holčička: “ Je to moc hezká pohádka. Ale jenom je divné to, že tam je létající výtah. “
Chtěla dát čtyři a půl *.

tannasja

Knížka je moc hezky napsaná, byť jsem možná čekala poněkud propracovanější pointu. Tohle vyznělo malinko do prázdna, což není pro Dahla úplně typické.

Malý princ
Malý princ