Katharinin kód

Katharinin kód https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379758/bmid_katharinin-kod-1np-379758.jpg 4 169 44

William Wisting série

Vo Wistingovej skrini leží už dvadsaťštyri rokov zložka k starému prípadu. S manželom nezvestnej Kathariny sa už medzičasom spriatelil a na výročie jej zmiznutia sa obaja muži zvyknú stretnúť. Tento rok však Wisting Martina Haugena doma hľadá márne. Zmizol. Hlavný inšpektor musí spojiť svoje sily s vyšetrovateľom z Kriminálnej polície. Podarí sa im rozlúštiť Katharinin kód? Kniha je úvodom plánovanej štvordielnej série s názvom Odložený prípad.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Premedia

Katharina-koden , 2017

taikatalvi
09.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Toto bolo dobré, napínavé až do konca. Najlepšia časť knihy bola keď bol Wisting na chate s Haugenom.

Simstr
07.06.2021 5 z 5

Zatím nejlepší díl. Skvělé vyprávění, napínavé až do konce.

alzbeta4340
11.05.2021 5 z 5

V podstatě velice klidný děj, ale autorovi se z mála podařilo vytvořit úžasnou a napínavou detektivku.

Lenny33
22.03.2021 5 z 5

Dlouho jsem nečetla takto dobrou detektivku. Promyšlený děj, napětí dávkované po celou knihu, zajímavé postavy, velmi čtivý text. Pokud si chcete u knihy odpočinout, ale zároveň chcete ihned vtáhnout do děje a hltat stránku za stránkou, tak mohu tuto knihu vřele doporučit.

Evelin2506
26.12.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, doporučuji.

Jirikk
03.12.2020 5 z 5

Napínavý, čtivý i presto že děj je velmi poklidný.. Zajímavý konec.
Ale tu šifru si myslím že by vyřešili dřív než za 24let.
Detektivky tolik nečtu ale tuhle doporučuji

iona
30.11.2020 5 z 5

velmi čtivé, příběh se pomalu a srozumitelně odkrývá, moc dobře napsané, žádný zmatek v postavách. hlavní hrdina je sympaťák. celé jsem to doslova zhltla, styl psaní mně nadchnul. skvělá kriminálka. doufám že další knihy Horsta budou stejně dobré...

marvarid
21.10.2020 4 z 5

Moc dobrá detektivka. Vystačí si s přehledným vyprávěním příběhu, dobrou psychologií postav a s logickou úvahou. Nejsou potřeba žádné brutální scény ani efektní čerstvé mrtvoly. I tak je vyprávění dostatečně napínavé. Na podzimní večery ideální čtení.

konicekbily
05.10.2020 4 z 5

Autorovi se dílo podařilo.
Promyšlená zápletka, detektivka bez krvavých scén, poklidné čtení, kdy nebylo ani tak důležité "kdo", ale "jak a proč"! Policejní a novinářská práce dobře popsána - tentokrát si novináři a kriminalisté nekonkurovali, jak bývá v detektivkách zvykem, ale spolupracovali. A psychologie postav je vynikající.

Awča
17.08.2020 5 z 5

Knihu jsem sehnala pouze ve slovenštině. Četla se velmi dobře, kupodivu mě pozvolné tempo nenutilo přeskakovat a dobrat se rychleji do cíle.
Hlavní vyšetřovatel byl sympatický, jeho rodinné zázemí bylo představeno tak akorát, vše mělo svůj čas, nehrálo se o život, vždyť se jednalo o odložené případy.
Přesto byl závěr napínavý a mile mě překvapilo rozluštění šifry.

ivulka15
31.07.2020 4 z 5

Dobrá detektivka.

petrarka72
15.07.2020 5 z 5

Mimořádně emocionální případ a úsporný styl včetně minimalistických dialogů - velmi působivý výsledek... Za nedbalý překlad a mizivé korektury bych střílela. ("Chtěl zůstat v téže oblečení," například.)

pajaroh
06.07.2020 3 z 5

Takové příjemně průměrné a zapomenutelné čtení - jako většina krimi, na druhou stranu psychologie postav je pěkně vykreslena, akce na mě tak akorát a v severských reáliích typu stará chata u jezera, podzimní les a cesta na horu mi bylo fajn.

rodak
14.06.2020 5 z 5

Dokonalé, zvolné vyšetřování zločinu z minulosti.Tato série fakt baví.Jen škoda,že v jednom díle má Line dceru a v druhém zas ne.Narážím tak na nesmyslné překlady napřeskáčku série do češtiny.

magnolia
01.06.2020 4 z 5

Detektivky čtu tak málo..., to už mě musí někdo přesvědčit a musím mít na nějakou chuť. Na tuto mě nalákal předešlý komentář uživatelky ArwenAragorn i jiné, které potvrzují absenci krve a brutality a zdůrazňují psychologické ladění detektivky. I přes tu poklidnost jsem byla, hlavně ke konci, docela dost napnutá - takové vyšetřování případu si můžu dovolit číst i před spaním (a taky se mi líbila knižní obálka s červenou norskou chatkou, proč to nepřiznat:)

ArwenAragorn
29.05.2020 4 z 5

Výborná, chytlavě čtivá, psychologicky laděná, reálná a inteligentní detektivka.
Je to první díl čtyřdílné série, v níž se otevírají staré nevyřešené detektivní případy.
Záhadné zmizení Kathariny před 24 lety, po které zůstala nevyřešená šifra a znovu otevřené zmizení další ženy před 26 lety. U tohoto zmizení se po letech objevil konečně podezřelý. Policie potřebuje získat proti němu další důkazy nebo jeho přiznání. O to se má postarat poněkud netradičním způsobem komisař William Wisting.
To, jestli spolu dva uvedené případy souvisí se dozvíte po přečtení detektivky a já vám ji doporučuji. Autorovi se skutečně povedla.

astra3
10.05.2020 5 z 5

Taková prima pomalá detektivka.

intelektuálka
06.05.2020 4 z 5

Jeden z případů, který vyšetřovateli Wistingovi nedá spát ....

Záhadné zmizení ženy, po které zůstává nevyřešená šifra - a časem se objeví souvislost s jiným úmrtím ....

Uvážlivé a logické šetření vede k cíli - se závěrem, že každý může být v životě postaven do situace, ke které se musí postavit čelem.

michaela8442
10.04.2020 4 z 5

Můj oblíbený autor. Psychologie místo krve, mozek jako zbraň. Náročná mravenčí práce vyšetřovatelů. Jsem Horstovým fanouškem. A odložené případy mě vždy fascinovaly.

Jenny46
01.04.2020 4 z 5

Příjemné čtení odložené případy, opravdu detektivka oddychová. Doporučuji