Súmrak

Súmrak https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342543/bmid_sumrak-ec5-342543.jpg 4 31 5

William Wisting série

Stavern 1983: Blížia sa Vianoce a husto sneží. Williamovi Wistingovi, mladému ambicióznemu policajnému strážnikovi, sa prednedávnom narodili dvojičky. Počas bankovej lúpeže sa náhle ocitne v centre dramatických udalostí. Vyšetrovania sa ujmú jeho skúsenejší kolegovia. Keď ho kamarát požiada o priateľskú službu, nečakane sa dostane na stopu iného zločinu. Nielenže ide o nevyriešenú vraždu, ale navyše o nej doteraz nikto nič nevedel. V stodole, ktorú nik nepoužíva, stojí staré auto s dierami po guľkách. A mnohé naznačuje, že šofér odtiaľ nevyviazol živý. Prípad bude mať dopad na to, ako sa bude vyvíjať Wistingov policajný inštinkt. Bude ho formovať po zvyšok jeho kariéry a mnohé ho naučí. Okrem iného aj to, že v rodinách ostávajú a dedia sa nielen majetky, ale aj zločin, vina a bolesť. Najnovšia Horstova kniha Súmrak sa vracia na úvod celej detektívnej série s Williamom Wistingom, chronologicky sa odohráva ešte pred prvou knihou, ktorá vyšla pod názvom Kľúčový svedok.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Premedia

Når det mørkner , 2016

Starmoon
23.12.2023 4 z 5

Byť pani Wistingovou, asi ani zďaleka nie som taká prajná a Williamovi spravím pekných pár scén za to, že už aj keď má v práci konečne voľno, namiesto toho, aby prebaľoval dvojčatá a počúval moje ponosy na materskú "dovolenku", behá radšej po starých stodolách a knižnici :D. Pani Wistingová je však chápavá žena, nuž a William Wisting tak mohol ako čerstvý policajt a otec vyriešiť takmer na vlastnú päsť prípad z medzivojnového obdobia, a my čitatelia sa môžeme vytešovať z komornej detektívky, kde sa prelínajú hneď tri časové obdobia. Príbeh nie je zvlášť akčný ani prekvapivý, zato však pôsobí vierohodne, dovoľuje nám nahliadnuť aj do novomanželských začiatkov šťastnej, rešpektujúcej sa a pri dvoch dojčatách unavenej dvojici budúceho hlavného vyšetrovateľa a jeho Ingrid, navyše z knižky pozvoľna vanie predvianočná atmosféra... Skrátka také milé, pohodové čítanie. Teda až na úplný záver, z toho mi bolo trošku smutno.

ArwenAragorn
07.12.2023 5 z 5

81%

Výborná detektivka. V ní se vracíme k začátkům Wistingovy kariéry u policie.
Příběh plyne pomalu, jde o mravenčí policejní práci, ale knížka mi vůbec nepřipadala nudná, naopak byla čtivá a napínavá.
Pokud čtete autorovy knihy, tuto rozhodně nevynechávejte!

mirkoczentovic
13.12.2019 3 z 5

Solídna klasická detektívka s neprekombinovanou zápletkou na jedno prečítanie. V knihe sa neobjavilo nič (okrem slabšieho prekladu), čo by mi prekážalo, ale zároveň ani nič, čo by ma vyslovene poháňalo v čítaní vpred. Iskra starých čias na mňa akosi nechcela preskočiť.

Moja prvá a určite nie posledná kniha od tohto autora - už len preto, že na zadnej strane knihy sa uvádza, že preňho toto dielo nie je práve typické - nech je s čím porovnávať.

Poluch
29.08.2017 4 z 5

Klasická detektívka ktorá sa číta jedným dychom. Wisting v nej spomína na to ako sa stal detektívom. Bola to moja prvá kniha tohto autora a isto si skúsim prečítať od neho aj niečo ďalšie.

MarianP
19.06.2017 5 z 5

Horst je môj najobľúbenejší severský spisovateľ, ktorý v každej jednej knihe predostrie čitateľovi uveriteľnú zápletku. Nikdy nechýba vyšetrovanie pod vedením sympatického Wistinga, zaujímavá zápletka a nejaká záhada je vždy prítomná. Horst ako bývalý vyšetrovateľ v mnohom pripomína nášho D. Dána ( vyšetrovateľ najviac pozná postupy pri pátraní ). Autor zbytočne nevymýšľa, neprikrášľuje dej zbytočnými a neuveriteľnými pasážami. Preto mu to verím a po jeho knihách siaham hneď.