Triptych

Triptych https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7908/bmid_will-trent-triptych-cib-7908.jpg 5 540 121

Will Trent série

Nikdo nechápal, podle jakých kritérií vrah své oběti vybíral. Jisté bylo jen jedno: že všechny mladé ženy se udusily vlastní krví, protože je vrah připravil o jazyk. Má to snad být pachatelův zrůdný podpis? Chce tím policii něco vzkázat, nebo je tak šílený, že si prostě nemůže pomoct? Sérii brutálních vražd vyšetřuje policejní veterán Michael Ormewood, který neproslul ani tak svými detektivními schopnostmi, jako spíše arogancí a záchvaty vzteku. Své by o tom mohla vyprávět jeho zdeptaná manželka, každý policajt z města a teď také mladý agent Will Trent, který byl k případu nasazen. Ormewood možná nezkušeným kolegou pohrdá, ale spolupracovat s ním musí. Vrah totiž udeřil znovu. A když se na scéně objeví John Shelly, který byl před lety neprávem odsouzen za vraždu a nyní je odhodlán najít na vlastní pěst skutečného viníka, začne se rozvíjet drama, které drsně zasáhne do života všech zúčastněných.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Triptych , 2006

čef
23.05.2019 5 z 5

Snad jeden z nejlepších krimi thrillerů, které jsem letos četl. Možná, že je tento můj názor hodně ovlivněn tím, že jsem v poslední době četl převážně české detektivky a ty se bohužel nedají v s tímto románem vůbec srovnávat. Vše je zde nejméně o třídu lepší – napínavost, gradace, zápletka, charaktery postav. Zejména v psychologickém probarvení je kvalita na straně Tryptichu, ale i kvůli ostatnímu doporučuji k přečtení.

jarmila6295
22.05.2019 5 z 5

Perfektní!

Metla
04.04.2019 4 z 5

Ale jo... Zatímco sérii "Grant County" jsem vzdala po prvním dílu, jelikož mi hlavní hrdinové šplhali na nervy, Will Trent si získal více mých sympatií. Sice žlázy traumatizovaného vyšetřovatele produkují nadbytek estrogenu a zase tady máme "nechci tě/chci tě/nechci tě" problémy, přesto komplikovaná chemie postav má své hlubší opodstatnění a slibný potenciál. Charaktery jsou pečlivě vypiplané, zápletka je řádně krutá, padouši jsou odporní až hanba, jakési drobné záblesky lidskosti jim však autorka neupírá. Detektivní složka románu úplně nefunguje, tady hrají prim emoce, instinkty a impulzivní skutky, ovšem pokud máte rádi psychologické thrillery a nejste cimprlich ohledně brutálnějších scén, "Triptych" by se vám mohl trefit do vkusu. Vykousnu sem čtyři krví ulepené a budu doufat, že nám paní spisovatelka příště Willa Trenta trochu pochlapí. A chci více šéfové Amandy, zdá se být zábavně sarkastickou mrchou :-) 75%

Radik74
12.02.2019 4 z 5

za mě super!

JitkaHambi
13.01.2019 3 z 5

Kniha se mi dostala do ruky náhodou v knihovně, kdy mi jí doporučila paní knihovnice se slovy " tu si musíte prostě přečíst".No vůbec nevím co ke knize napsat.Na jednu stranu úžasná (plno zvratů a chvílemi fakt hodně napínavá)a na druhou stranu zbytečně rozvleklá a vše bylo celkem předvídatelné.Ale i tak stojí určitě za přečtení ;-)

trudoš
19.12.2018 3 z 5

Slušně zkomponovaný thriller pro velký holky. Karin Slaughter dělá s poměrně zajímavou zápletkou psí kusy, když se jí snaží umělecky rozšířit o různé emoční stránky. Přitom by příběh mohl být klidně o sto stran kratší, a hlavní dějové osy by se to nijak nedotklo. O tom svědčí fakt, že vše podstatné se odehraje v první polovině, a pak se jen čeká, než vyšetřovatelům docvakne jednoduchá rovnice. Zachraňujete to však vypsaný sloh, na němž je znát, že začátky má autorka za sebou. Nucená potřeba šokovat brutálními zločiny ovšem celé věci moc nepřidává, ale beru, že podobné kousky jsou z komerčního hlediska nezbytné, nemá-li člověk v rukávu jiné karty.
Samotná postava Willa Trenta je pak šmodrchanicí rozervané minulosti a nejisté budoucnosti. Chytrý i citlivý detektiv, co má jizvy na duši a nebojí se je použít. Tady je znát jak moc jde o hrdinu, psaného ženskou rukou, což mi doteď přijde jako škoda. Sukně by v tomto případě fungovala mnohem autentičtěji. Bráno z pohledu čtenáře, ne čtenářky.

jfialova
22.10.2018 4 z 5

Velmi příjemné překvapení od knihy, kterou jsem si bez dalšího nahrála do čtečky. Sice ještě před polovinou knihy bylo jasné, kdo je vrah (což byl podle mě i záměr autorky), ale bylo zajímavé sledovat, jak se vyšetřování vyvíjí. Stylisticky dobré, děj má spád. Určitě se k autorce ještě vrátím.

DericCaster
27.08.2018 5 z 5

Pěkná detektivka i když se tak trochu dala předvídat. Myslím, že zajímavější je dějová linie s životem agenta Trenta. Na to se určitě těším do další knížek série.

LittleAnnette
29.05.2018 4 z 5

Napínavé i přesto, že se dokázalo snadno domyslet, kdo za tím stojí. Čtivé, příjemné čtení, i přes to, jak je to drsné. Will je mým novým oblíbencem. Soucítila jsem s Johnem a oddechla jsem si za něj, když za sebe ke konci bojoval. Příběh silně působil na emoce, hlavně když se jednalo o rodinu Shellyových. Těším se, až si od autorky přečtu něco dalšího.

Agatha84
30.04.2018 4 z 5

Skvělá detektivka,která se čte prakticky sama.

petra4080
19.04.2018 4 z 5

Kniha je jiná než předchozí série, jsem zvědavá, jak se bude příběh Willa dále vyvíjet. Hrdina je mi sympatický a zápletka neotřelá. Opravdu napínavý příběh, trochu brutální, to je však u Karin normální.

Eeli
22.03.2018 3 z 5

Mám poněkud rozporuplné pocity. Zápletka byla zajímavá, ale myslím, že kniha šla napsat poutavěji. Také jsem občas měla pocit, že si autorka sama neumí poradit s vývojem nebo si možná nepohlídala množství motivů, takže mi místy nebylo úplně jasné, jak se k některým poznatkům ve vyšetřování dospělo. Jinak byl příběh a prostředí, v němž se odehrává, vylíčen dost naturalisticky a věřím, že i autenticky, až to bylo někdy nepříjemné a depresivní - jen nevím, jestli šlo o literární nebo o komerční záměr.

irva
05.03.2018 4 z 5

Kniha nebyla špatná, zápletka a závěr dobrý jen byly okamžiky kdy jsem se ztratila ve jménech.

veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

esfinge
12.02.2018 5 z 5

Moc dobre napsany temny pribeh o ztracenych 20 letech...ze zacatku sympatizujete s nekym, koho ve tretine knihy zacnete nesnaset a naopak zacnete hodne fandit nekomu, kym jste opovrhovali...

evask
02.01.2018 4 z 5

Knížky, kde je hodně popisů sexu a vulgarity, mně připadají podbízivé.

Laf
20.11.2017 5 z 5

Čtivě napsaná detektivka se spoustou zápletek. Poměrně snadno šlo zjistit, kdo za vším stojí a bylo zajímavé sledovat, jak to autorka vyřeší.

zatylka
14.11.2017

Měla jsem obavy začít číst knihy od této spisovatelky a velice dlouho jsem to odkládala.Obávala jsem se ,že její knihy budou hodně drsné ,ale kniha mě mile překvapila.Napínavé až do konce a přečteno za dva dny.

Bustedka
07.09.2017 3 z 5

Asi jsem už trochu zhyckala. Čtu těch detektivek tolik, že mě osloví asi opravdu už jen taková, kde s napětím ocekavam kazde slovo a nemuzu dospat na pokracovani. Tahle kniha byla příjemná, ctiva, ale prislo mi, že autorka to docela dost natahuje. Zprvu jsem měla trochu zmatek v postavách, ale to přiznávám spíš bylo mým rozpolozenim. Některé věci se dost opakovaly, některé věci byly zbytečne. Za mě lepší průměr

margoj
04.09.2017 2 z 5

Kniha mne vůbec nezaujala, stěží jsem ji dočetla. Prázdné dialogy, dlouhá a nudná souvětí. Nápad byl dobrý, ale nebyl dostatečně využit. Zůstanu nadále věrná Grant Country.

zfilmováno – TV seriál

Karin Slaughter