Hřbitov nadějí

Hřbitov nadějí https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156413/hrbitov-nadeji-156413.jpg 4 359 60

Will Trent série

Allison si byla jistá, že kdyby teď zemřela, stala by se pro svět důležitější než zaživa. Nikdy už ale neměla zjistit, jestli byla její domněnka správná... Když byla v ledových vodách jezera Grant nalezena mrtvola mladé dívky, vše zpočátku ukazovalo na sebevraždu. Brzy však vyšlo najevo, že se dívka stala obětí brutální, chladnokrevně provedené vraždy. Bývalá soudní lékařka Sára Lintonová přijela do města strávit několik dní volna. Odpočinek však bude muset odložit na jindy, protože o setkání s ní opakovaně žádá hlavní podezřelý v případu zavražděné Allison. Když Sára vstoupí do jeho cely, čeká na ni hrůzyplná podívaná: chlapec je mrtev a na zdi se skví nápis: „Já to nebyl." Sářiny pochybnosti o správnosti policejního postupu ji vedou k rozhodnutí povolat k případu agenta FBI Willa Trenta. Ten však v Grant County narazí na hradbu mlčení: obyvatele městečka pojí příliš mnoho vazeb a vzájemných závazků, než aby se svěřovali někomu cizímu. A jediný člověk, který znal celou pravdu, je už mrtev...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Broken , 2010

TeaPeter
13.03.2024 3 z 5

Velmi depresivní kniha. Všechno šlo od špatného k horšímu a ještě k tomu pořád pršelo. Jsem zvědavý, jak autorka dále naloží se soukromými životy Willa a Sáry - to je teď největší hádanka. A jestli ještě někdy uslyšíme o Leně.

Bakana
11.03.2024 4 z 5

Ke konci sice trochu překombinované - nepravděpodobné, ale dobré. Pořád čekám, jestli Jeoffrey náhodou nebyl totální hajzl.

Pája699
12.10.2023 4 z 5

Za mě určitě slabší díl než ty předešlé, ale to neznamená, že je příběh slabší a třeba se nudili :-)

Willa jsem si zamilovala a oblíbila hned od prvního příběhu. Je to takové zlatíčko, které mu moc fandím. Skvěle se vyrovnává se svou dyslexií a Sára je mu velkou oporou.

Příběh krásně plyne, i když začátek mi přišel trošičku zdlouhavý. Konec relativně překvapivý, ale žádný wow efekt, ze kterého bych si sedla na zadek se nekonal. Vrah i motiv, mě tak nějak nechaly chladnou.

Už od minulé knihy a jejich komentářích jsem si říkala, že mi tady asi něco uniká :-D A ono taky joooo sakryš. Já si měla nejdřív přečíst sérii Grant County,ale to už je teď asi jedno :-D

Už se moc těším na další pokračování..

monte
31.10.2022 4 z 5

Další skvělý a čtivý díl

mataj
03.04.2022 4 z 5

Ani tento díl nezklamal. Kniha má spád, je napínavá a čtivá. A i když mě závěr překvapil, čekala jsem něco zajímavějšího.

Olous1
28.12.2021 5 z 5

Čtení tohoto dílu jsem si opravdu moc užila. Will Trent je mi sympatický i jeho nedostatek ve čtení. Velmi dobře zpracované téma. Pro jistotu jsem si hned vzala v knihovně další díl, takže hurá na něj. Za mě určitě 100%.

hanzmb
22.07.2021 5 z 5

V minulém dílu jsem byl nadšen z resuscitace Sáry a doufal jsem, že se ještě někdy znovu objeví. A ejhle tady je díl Wll Trent 4 a Grant County 7. Nádherně jsem si toto spojení užíval. A ani mi moc nevadilo to proti jiným dílům ošizené vyšetřování a popisy postupného objevování důkazů. Závěr trochu horká jehla. Nezbývá než se těšit na WT 5. Bohužel GC už je definitivně pohřbené bez možnosti vzkříšení.

Peslik
19.05.2021 3 z 5

Trošku slabší díl. Některé věci přitažené za vlasy, ale jinak se kniha čte rychle. Konec trošku odfláknutý.
Doufám, že další díl bude lepší.

Grety
01.02.2021 3 z 5

Ta tanustkarska vseznalka Lena mě teda prudila. Doufám, že Will tu Angie už pošle k šípku..

vera4669
19.11.2020 3 z 5

Trošku slabší díl... Willa mám ráda, ale nějak se nedostavil wau efekt na konci, takové nemastné neslané... Tak snad bude další díl lepší :)

DominaCZ
21.07.2020 1 z 5

(SPOILER) SPOILER
Když si NÁPLNÍ DO PERA rozříznete jedno zápěstí až na kost, už opravdu nemůžete uchopit tu náplň a rozdrásat si to druhé zápěstí, protože máte přervané svaly a šlachy a prostě to nemáte jak uchopit. Takže rozervat si jedno zápěstí a poté druhé, toť nelze.
Je něco jiného říznout jedním tahem nabroušeným nožem, ale drápat se náplní od pera, to je myslím opravdu hodně, hodně ujeté.

Éh no.. jako začalo to holkovsko-vztahovo-chudobným nářkem mladý teenky. Pokračuje to vyšetřovatelsko-policejním vměšováním se do mašinérie policie a celý se to tahlo ve všemožných srajdách, který mě fakt nezajímaly jejich vztahy, že Faith porodí a bude z ní žvatlavá blbka s oteklýma nalitýma kozama, že Will je posedlej tím jejím mejdlíčkem...sorry, prostě to je celý nějaká banda blbců a celý mě to nezajímalo - já chtěla vědět, kdo zabil tu HOLKU v úvodu a ne jestli se blbeček v cele teda rozpáral nebo ne nebo jaký vztahy kdo s kým má nebo nemá, nebo s kým tentí ta odporná Lena apod....a ta mě tam iritovala nejvíc. Když je tak odporná a problematická, proč jí vše projde? Čtu to prvně, tak nevím.
Takže výsledek: špatné a vražedný důvod: docela směšné. Já čekala tou "špínou" bůhvíco, a ne toto.
EDIT: Holka chodí okolo jezera a fňuká, že kluka miluje a on neodpovídá jí na vzkazy. V jeho kapitole zjistíme, že ona na něj hystericky ječí, že je hajzl a nereaguje mu na jeho vyděšené otázky kde je apod. tak kdo je tam haj*l a kašlal na druhýho ???

Jája92
20.07.2020 4 z 5

Tuto sérii jsem si rychle oblíbila a další kniha od této autorky pro mě rozhodně nebyla zklamáním.

Liduka
26.04.2020 3 z 5

Docela se mi to líbilo. Will byl sympaťák. Jen jsem myslela, že vrah bude mít trochu lepší důvod, proč dívku zavraždil. Čekala jsem nějakou bombu. SPOILER: Také mi vadilo, že se vlastně Will zabýval opětovným prošetřováním zpackaného vyšetřování a tak se tam půl knihy omílalo to samé dokola.

jfialova
03.03.2020 3 z 5

Kniha je čtivá, ale žádná pecka. Možná je to tím, že doktorka Sára jako jedna z hlavních postav mi prostě k srdci nepřirostla-postava mi přijde velmi umělá. Postava vraha se v podstatě nedala odhalit, protože se v knize pouze mihne a projeví se až v samotném závěru, i když čtenář tuší, odkud asi vítr vane.

lifeoptimist
07.01.2020 5 z 5

Čím dál zajímavější a těším se na pokračování série

Evule *
03.01.2020 4 z 5

Dobré, ale předchozí díly se mi líbily víc...

Sudin
21.12.2019 3 z 5

Jedna ze slabších knih od Karin. Za mně průměrná kniha, Triptichu a Genesis se ani zdaleka nepřiblížila. Každopádně si přečtu i další knihy.

Jiparis
12.12.2019 4 z 5

Jak je asi člověku, který zjistí, že jeho dítě je vrah? Co všechno je schopný udělat , aby je ochránil? Zajímavý námět, poutavě napsaný.

kahuda01
24.11.2019 4 z 5

Opět velmi dobré, možná trochu slabší než předchozí kniha, ale četlo se samo. Spokojenost

Vlak7
22.09.2019 4 z 5

Velmi pěkné, svižné čtení. Vraha jsem tipovala na jinou postavu.

detektivní a krimi romány

Karin Slaughter