Hřbitov nadějí

Hřbitov nadějí https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156413/hrbitov-nadeji-156413.jpg 4 359 60

Will Trent série

Allison si byla jistá, že kdyby teď zemřela, stala by se pro svět důležitější než zaživa. Nikdy už ale neměla zjistit, jestli byla její domněnka správná... Když byla v ledových vodách jezera Grant nalezena mrtvola mladé dívky, vše zpočátku ukazovalo na sebevraždu. Brzy však vyšlo najevo, že se dívka stala obětí brutální, chladnokrevně provedené vraždy. Bývalá soudní lékařka Sára Lintonová přijela do města strávit několik dní volna. Odpočinek však bude muset odložit na jindy, protože o setkání s ní opakovaně žádá hlavní podezřelý v případu zavražděné Allison. Když Sára vstoupí do jeho cely, čeká na ni hrůzyplná podívaná: chlapec je mrtev a na zdi se skví nápis: „Já to nebyl." Sářiny pochybnosti o správnosti policejního postupu ji vedou k rozhodnutí povolat k případu agenta FBI Willa Trenta. Ten však v Grant County narazí na hradbu mlčení: obyvatele městečka pojí příliš mnoho vazeb a vzájemných závazků, než aby se svěřovali někomu cizímu. A jediný člověk, který znal celou pravdu, je už mrtev...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Broken , 2010

anája
26.08.2019 5 z 5

Dobrá kniha,jen mě mrzí, že jsem nějak vynechala předešlou knihu, ve které měl přijít o život můj oblíbený detektiv Jeffrey....

Simona838
10.08.2019 5 z 5

Karin Slaughter opet skvela. Tahle autorka je pro me zarukou skveleho cteni. Nezklamala. Opravdu kvalitni thriller.

patricia8137
07.08.2019 5 z 5

Tento napínavý detektívny thriller je už štvrtým v poradí v hlavnej úlohe so zvláštnym agentom Willom Trentom a opäť rovnako kvalitný ako predchádzajúce knihy. Karin Slaughter nám opäť naservírovala skvelé a napínavé čítanie plné zvláštnych a nečakaných zvratov, ktoré nám nedovolia knihu ani na chvíľu odložiť.

petraj30
27.07.2019 5 z 5

Podle komentářů v předchozích knihách jsem zjistila, že jsem měla začít se sérií GC - ale já to doženu.

Kriminální zápletka byla opět velice napínavá a velice dobře zpracovaná, ale už tu bylo znát, že se do popředí dostávají i vztahy mezi hrdiny (ne, že by to knize uškodilo, naopak).

Willa mi bylo opět velice líto, jak jsem psala v předchozích komentářích "Angie je sobecká mrcha." No, jen doufám, že si Will a Sára k sobě najdou cestu, teď se v Sáře něco zlomilo, tak může navázat smysluplný vztah (doufám, že je ho Will schopný)

Opět úžasné

čef
19.06.2019 5 z 5

Skvěle vypracované charaktery postav. Nikdo ani zde není dokonalý, což není v této literatuře tak úplně samozřejmé. I hlavní detektiv Will Trent dělá chyby hlavně ve vztahu k ženám, ale jeho výslechové metody jsou perfektní. Perfektní jsou i všechny dialogy v knize, autorka si dala více práce než v jiných jejich knihách, aby zde nebylo nic moc navíc, než je třeba. Opět spletitá historie, pachatel byl pečlivě ukryt do úplného drastického závěru, takže veškeré dedukce čtenářů jsou asi zbytečné a můžeme si lépe vychutnávat vztahový rámec děje, kdybychom to ovšem věděli.

barusak1
27.03.2019 5 z 5

Skvělá, jako každá kniha od Karin

LutherKing
05.10.2018 3 z 5

Tato autorka nikde nezklame.

orinka3
11.07.2018 5 z 5

Velmi podařená detektivka. Dvě proti sobě stojící ženské postavy, které mají z minula vazbu k jednomu muži. Velitel místní policie, alkoholik, který stále něco tají. Mužská posila, přijíždějící z jiného města, originálním způsobem rozplétá zašmodrchané klubko lží. Všechno, co se původně zdálo jasné a logické, je zpochybněno, i vyšetřovatelům začne jít o život. No, a důvod toho všeho se dá těžko tipovat, poněvadž ta postava v pozadí přichází až ke konci knihy. Dobře se to četlo, bylo to chytře poskládané a určitě se to může líbit ženám i mužům.

Macek58
15.02.2018 4 z 5

Dobrý čtení. Autorka vždy má něco v rukávu, čím překvapí.

moudivlacek
11.01.2018 4 z 5

Chuť po pomstě Sáry vůči Leně mě dost překvapila, sice ji nikdy neměla ráda, ale zde prostě dělala vše proto, aby ji zničila. Ale ještě víc jsem byla v šoku, jak se po smrti Jefferyho změnili lidé na stanici i celá její činnost. Bylo mi z toho do breku. Nejvíc jsem si lámala hlavu nad Lenou. Chvílemi jí přestávám rozumět. Zajímalo by mě, co to skutečně tají.
Každopádně mě je stále líto Willa, to je tak hodný člověk a tolik musí snášet od okolí, on se přesto nedá, a podaří se mu odhalit pravdu. Překvapivou.

ZuK1
06.10.2017 5 z 5

Po prvních třech dílech série jsem si dala od Karin chvilku přestávku a o to s větší chutí jsem se teď začetla do čtvrtého Hřbitova nadějí. Knížka mi připadala napínavá od první do poslední stránky a výborně se četla. Ani jeden z mých průběžných tipů na vraha nakonec nebyl správný.

Lotka
24.06.2017 4 z 5

Ze série Will Trent mě bavila nejméně - připad trochu odfláknutý. Jak to bude s Willem a láskou jdu zjistit do dalšího dílu.

SilvieSisinka
04.04.2017 4 z 5

Kniha se četla sama.....tak jako vždy vše od Karin.Ale měla i lepší kousky.

Colletka
12.02.2017 3 z 5

Zatím nejslabší díl. Snad další budou lepší.

ArwenAragorn
01.01.2017 3 z 5

Slabší. Na začátku Karin omílá to, co už její věrný čtenář ví.

Aymira
11.09.2016 5 z 5

Opět skvěla kniha. I když, stejne jako minule, mi závěr přišel nedotaženy. Jako by se autorka vzdy rozhodla az v průběhu psaní, z koho že udělá vlastně vraha.

Jinak me ale hodně baví i ta vata kolem - příběhy hlavních hrdinů, vývoj jejich osudů. Will je určite typem chlapa, který přitahuje každou z nás. No a v momente, když se už už schyluje k polibku, zazvoní telefon. Znáte to...

PetK
06.09.2016 5 z 5

Fajn jako vždy :-) Tentokrát to nebyla taková krvárna, ale to nevadí. Moc se mi líbí provázanost osudů i ze série Grand County.

strippedd
28.05.2016 4 z 5

Trochu jsem se bála návratu do Grantu. Už jsem se smířila se vším, co se tam událo a ráda začala s novými postavami. Jen Lenu prostě fakt nemusím, tak doufám, že už od ní budu mít klid. Jako vždy příjemná četba.:-)

TaLu
26.04.2016 5 z 5

Ke knize jsem se dostala později, než ke Kriminálníkovi, tak to byl "krok vzad" - hlavně ve vývoji vztahů hlavních postav. Přesto mi to nevadilo a velmi ráda jsem se podívala spolu se Sárou do bývalého města a poznala její rodinu i vzpomínky na manžela, protože já sérii s ním nečetla. Zápletka se mi líbila, vyšetřovací metody také. Dějově místy pomalejší tempo jsem si spíše vychutnávala. Ono toho napětí tam bylo také dost. Já si užila každou stránku a jsem ráda, že jsem měla opět možnost přečíst za několik málo dnů - podle mne knihám této autorky svědčí, když můžeme příběh vnímat jako rozvodněný potok ( ano, také na něj v knize narazíte :o) bez zbytečného rozptylování a přerušování.
Já mohu jedině doporučit !

konicekbily
04.03.2016 3 z 5

Prvních sto stránek vyjma řečí o utopené je rekapitulací předchozích knih. Připadá mi, že honí pouze počty stránek.

detektivní a krimi romány

Karin Slaughter