Vládce klanů

Vládce klanů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1527/bmid_vladce-klanu-SY8-1527.jpg 4 517 41

WarCraft série

Otrok. Gladiátor. Šaman. Náčelník. Tím vším byl tajemný ork jménem Thrall. Odmalička vychováván krutými lidskými pány, kterým šlo jen o to, aby si z něj vytvořili dokonalou zbraň. Oheň v Thrallově srdci a jeho výchova ho předurčily k osudu, který on sám teprve pomalu začíná chápat - vymanit se z pout a znovuobjevit starobylé tradice své rasy. Nyní se lidé dozví o jeho životních osudech. Hrdinský příběh o cti, nenávisti a pomstě je konečně tady... Dotisk tohoto vydání vyšel v roce 2008. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Lord of the Clans , 2001

ArkAngel
25.02.2023 5 z 5

Christie Golden napsala dvě knihy, které spolu stojí v dokonalé opozici. Zatímco Zrod Hordy poukazuje na úpadek orků, kdy ztratili vše, co je dělalo orky, Vládce klanů naopak pracuje s obrodou a vyrovnáním se s minulostí. Thrall je taková postava typu Mojžíš/Ježíš, který je předurčený k tomu, aby se stal náčelníkem i šamanem, sjednotil svůj lid a vyvedl jej do země, kde je čeká mír a blahobyt. Kniha ukazuje jeho počátky, kdy jako dítě, otrok a gladiátor uniká ze zajetí a stává se tím, kým se stát měl. Kniha má možná nějaké nedostatky, ale velice dobře se čte a oproti jiným brakovým fantasy může čtenáři předat i nějaké hlubší myšlenky.

postoran-CZ
26.01.2023 5 z 5

Thralle, synu Durotanův, náčelníku Hordy, bylo s tebou trošku složitější, než jsem čekal. Nebo možné je lépe říci, bylo to jiné, než jsem (po první knížce*) čekal.
Místo přímočaré, a v některých místech celkem prvoplánové akce příběhu čaroděje Rhonina, jsem dostal něco zcela jiného, co jsem asi tak nějak předem "fakt nečekal" (díky, Karle!). Podívali jsme se společně s Christie Golden do "duše" Orka, toho krvelačného monstra, co žere děti. Nebo vlastně ne?
Poté, co jsem dal prvnímu dílu 4 hvězdy, tak Thrall si zaslouží těch hvězd pět.
Závěrem jedna výtka - Ten příběh by si zasloužil více stran, více příběhu. Ale chápu, doba tomu (asi tolik) nepřála. Tehdy by tak rozsáhlou věc (nejspíš) nikdo nevydal. Škoda. Zdá se mi, že paní Golden má co říci i lidem, kteří si své sedací ústrojí useděli u Warcraftu I, II a III ... Za hordu život položím!

/* Richard A. Knaak - Den Draka

Geramon
07.05.2022 5 z 5

Paráda.

Radesan
13.08.2021 3 z 5

Dobrá kniha, bavila mne. Dokreslí informace ohledně jedné z hlavních postav a celkově je děj zajímavý.

Claudius
07.03.2021 4 z 5

Příběh Thralla by si měl přečíst každý fanoušek Hordy. Nejen, že je zde vlastně zformování novodobé Hordy jako takové, ale v částech, kde Thrall získává důvěru orských klanů, se čtenář dozví o pravých, původních orských hodnotách a tradicích, které odlišují orky od démony nasáklých barbarů ze staré, Blackhandovy Hordy.
Byť je tento příběh předvídatelný a v některých pasážích trochu nelogický (Thrall přece musel vědět, že jeho dopisy se dostanou k Blackmoorovi), jako celek funguje, jak má. Jen příběh bylo posléze nutné doladit tak, aby souhlasil se zbytkem - tak například v okamžiku, kdy jde na začátku Durotan s Drakou za Doomhammerem, je ještě náčelníkem Hordy Blackhand (na kterého se v knize tak nějak zapomnělo). A taky škoda toho utnutého závěru - knížka ještě mohla trochu pokračovat dál a těsněji navazovat s příběhem WarCraftu III. Ale to jsou detaily, jinak velká spokojenost.

Macheta
20.10.2020 4 z 5

Druhý díl první trilogie Warcraft překvapivě nenavazuje na Den Draka, rovnou nás však hodí do orské kolébky. Narozdíl od, řekněme skoro až Tolkienovsky epického prvního dílu se autorka této knihy zaměřuje spíše na vnitřní svět a myšlenky Thralla, mladého orka, kterého se zmocnila lidská rasa. Je to jiné, surovější, melancholické. Ale hlavně zábavné! Šup na trojku:)

Luigi1
07.10.2020 5 z 5

Zde je popsaný osud orka Thralla který byl vychováván jako vraždící monstrum

GerhartRoth
18.08.2020 4 z 5

Možná je to tím, že to byla v dětství první kniha, kterou jsem skutečně jedním dechem přečetl nebo tím, že je to skutečně výborné dílo.

Knihu bych doporučil všem hráčům World of Warcraft a milovnáci high fantasy zde určitě zklamaní též nebudou.

Erutan
11.05.2020 5 z 5

Krom dvou knížek, jsem četl všechny z tohoto světa. Nejraději mám Elfy a Orky. Z Elfů je nejsympatičtější Malfurion Stormrage (Válka prastarých). Z orků Thrall. Mají něco společného. Je to postava se všemi pozitivy co vás jen můžou napadnout (Čestnost, Odvaha, Pokora....) a jeho příběh je pozoruhodný. Knížka je taková "jednohubka" na 260 stran a proto si myslím že by ji nikdo, kdo se zajímá o Azeroth, neměl vynechat. Text je kvalitně napsaný a dobře přeložený. Což se bohužel nedá říct o všech dílech. 10/10. Přečteno 2x a určitě se k tomuhle dílů opět vrátím.

Laryssa
14.02.2020 5 z 5

Za mě zatím nejlepší Warcraft kniha, kterou jsem četla. Hodně emotivní. Velmi dobře napsaná. A taky jsem ráda, že jsou tu orkové popsáni zase z jiného úhlu pohledu, nejen jako běsnící krvelačné bestie, ale jako rasa, která zná význam pokory, hrdosti, cti a i soucitu.

DK_Ronie
02.01.2020 4 z 5

Ja jsem tefa starej Hordak a Thrall je oblibenec, ale chvilkama to na me bylo trochu nudnejsi / moc o vnitrnich stavech postavy. Je to spis o tom nez ze by se neco extra delo, hlavne v prvni pulce.

henrimgd
27.09.2019 3 z 5

Pro mě zklamání. Od warcraftu mnoho nečekám, je to taková oddychovka, u které se nepřemýšlí. Hlavní hrdina jde od začátku do konce bez problémů k cíli, bez překážek, je to prostě borec. Žádné napětí, nebo zvraty. Pro mě nejslabší díl.

uziRM
19.09.2019 5 z 5

Rozhodně povedenější než Den draka. Akčnější, hbitější a příběh má spád.

Pája20
14.09.2019 5 z 5

Super zážitek k pochopení orků a jejich souladu s živly a šamanství. Krásný příběh ohledně Thralla i ukázka toho že lidé dokážou být krutější než válečnická rasa. I když dokáží být orkové krutí a krvelační, z části za to může Gul dan. Ale mě osobně se to fakt líbilo.

PatrikWaldhans
08.08.2019 5 z 5

Přečetl jsem dohromady skoro 10 knih ze světa Warcraftu a nějakým zázrakem se mi všechny zatím líbily.
A ze všech těch super knížek zrovna tahle byla nejlepší!

Sylvanas
22.07.2019 4 z 5

Super příběh, hodně emotivní.

SajmonCZ
20.05.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem zvolil jako 1. díl z Warcraft knih a musím říct že se mi vážně líbila, postavy byly propracované občas jsem o některé měl i strach a to je dobře. Taky se krásně prolíná s další knihou od Ch. Golden a to s Arthas: zrod krále lichů. Kniha se čte skoro sama, nemám co vytknout, 5/5.

Cattleya
31.08.2018 5 z 5

Myslím, že Thrall chytí za srdce nie len vernú Hordu, ale aj fanúšikov Aliancie. Jedna z najlepších kníh série a najlepších kníh autorky. :)

SimaX
28.05.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem zvolil jako šestý díl celé série. Knihu jsem již v minulosti četl, ale pro osvěžení a zopakování jsem si ji velice rád zase přečetl. Ke knize nemám skoro co napsat neboť ta kniha je suprová. Prostě Thrall.

Ivanka2628
10.05.2018 5 z 5