Popelka

Popelka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246633/bmid_popelka-oaE-246633.jpg 5 118 17

Klasická pohádka s ilustracemi z dětského filmu. Překrásný barevně ilustrovaný příběh Walta Disneye.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cinderella

Janadvorackova
23.12.2022 5 z 5

Vzpomínám si, že mě jako malou zaujala ta obálka. Říkala jsem si "jak sakra může chodit v tak vorvanejch hadrech." Haha, úplně se mi to vybavilo :).
Každá holka by ráda nějakého toho prince. Jen málo která nepotká spíš smrdutého trpajzlíka :).

Covenant
21.10.2022 4 z 5

Trapné, kýčovité, povrchní, umělé, vykonstruované ..... a malým princeznám, se to tak líbí.

Metla
03.07.2021 4 z 5

Nedá se svítit, musím do hromady spokojených až nadšených hodnocení zapíchnout vidle, díky cácorce se čtyřmi otupenými hroty a nikoliv se třemi mimořádně nabroušenými, jak to vnímám já.
Vydání nakladatelství Egmont z roku 1995 je po výtvarné stránce průměrné a text je na tom stejně. Převod z filmového média do knižního se dle mého názoru úplně nepovedl, díky zkratkovitosti a z toho plynoucí občasné zmatenosti bylo večerní předčítání vlažné, vůbec jsem se do přednesu nedokázala položit. Slavná pohádka by si zasloužila epičtější a zároveň poetičtější verzi… a vůbec - kam se hrabou americké myši, dýně a všudypřítomná víla kmotřička na Juráška, Rozárku a Libušku Šafránkovou :-).
S přimhouřenýma očima přičaruji 50%, moje princeznička s růžovým mozkem trvá na pěti hvězdách, takže zase něco mezi: 70%

Varjohukka
15.02.2021 4 z 5

U nás je teď popelkovské období, takže jsme musely číst hned, jak tuto knihu dcerka (čerstvě 4) dostala od své sestřenice a tety. Je to zas trošku jiná verze než ty, které jsme zatím četly (a viděly), ale dcerce se příběh s myškami líbí moc, takže se k této verzi budeme jistě vracet.

Aknel26
22.06.2020 5 z 5

Disneyho verze klasické pohádky je jiná než ta "naše" - bez kouzelných oříšků, zato s nezbytnými zvířátky-pomocníky a kočárem z dýně. Přesto je to kouzelný příběh s krásnými obrázky, dlouhý právě na jedno večerní uspávání.

MinaHawke
11.04.2020 5 z 5

Kdo by neznal Popelku a její příběh. Když jsem byla malá, tak jsem si jí četla pořád.

Ana72154
31.05.2019 5 z 5

Kdo by nemiloval Disneyho pohádky?

LivN
28.01.2019 5 z 5

Popelka je klasika, tu musel číst každy...

Ran
21.06.2018 4 z 5

Je to pěkné zpracování klasické pohádky s ilustracemi ve stylu Walta Disneyho.

hroneczek
18.10.2017 5 z 5

Na dětských knihách miluji obrázky - knihy z této série Walta Disneyho byly moje nejoblíbenější. Navíc Popelčiny krásné šaty podněcují holčičí představy o tom, jaké to je, být princeznou.

majík1
05.07.2016 5 z 5

Máme doma a hlavně vždy líbilo dceři je krásná

ThrisaManx
20.05.2016 5 z 5

Popelka je klasika, to je jasné :)

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Njn Popelka, kdo by ji neměl rád:)

petka-2007
20.01.2013 5 z 5

Krásná pohádka, pro děti výborné (a nejen pro ně :-) )

TessDragon
18.09.2012 4 z 5

Jeden ze starších, ale pořád oblíbených a známých pohádek. Disneyho verze je kouzelná a má ještě kouzelnější konec. ;)

oolinkaa
16.08.2012 5 z 5

Krása... Popelce jsem moc záviděla šaty a střevíčky.

Jack Bauer
15.01.2012 5 z 5

Ač jsem mužského rodu tak tuhle pohádku mám stále rád.