Vztahy a mýty

Vztahy a mýty https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432620/bmid_vztahy-a-myty-PTu-432620.jpg 4 699 131

"Pořiďte si dítě, to pomůže!" "Rozhodně mu nesmíš psát první!" "Cože? On je ve znamení Raka?! Tak to vám nebude klapat. "Jo, holčičko, pro vztah musíš něco vytrpět..." Kdo ještě nedostal zaručeně osvědčenou radu do vztahu, ať se přihlásí. A podrží ruku nahoře, pokud se jí nenechal zviklat. Přece musí existovat návod nebo vysvětlení, proč ten či onen vztah nevydržel nebo leckdy ani nezačal. Občas nám to připadá směšné, ale není snad nikdo, komu by na harmonických partnerských vztazích nezáleželo. V období singlovství i během vztahu snadno podléháme mýtům a pohádkám, které nám okolí podává jako obecný fakt. Jaké mýty jsou ty nejčastější a do jaké míry bychom jim měli naslouchat, objasňuje odborně, ale s nadhledem kniha, která zároveň dokáže čtenářům dodat klid. Je to terapeutův gauč v knižní podobě.... celý text

Vlnobijec
29.06.2020 3 z 5

Krátká čtivá jednohubka, která se dá sfouknout za jedno odpoledne. Cením si hlavně příběhů z terapeutovny a taky faktu, že se nezapomíná na stejnopohlavní páry. Co do obsahu kniha klouže po povrchu, na většinu věcí přemýšlivý člověk přijde sám i bez literatury. Ale pokud někdo ve vztazích tápe a je vnímavý jako pařez, jsou Vztahy a mýty dobrý start. Teď bych si přál druhé vydání, které bude alespoň čtyřikrát tak dlouhé a půjde pěkně do hloubky.

Pettinka
27.06.2020 3 z 5

Kniha se moc hezky čte, úplně nelituju, že jsem ji pořídila, ale nic nového jsem se nedozvěděla. Možná nějaké statistiky, které teď už stejně nevím. Kniha mluví o věcech, které víme, známe. Ale nějaké další rady, co s tím, jak pracovat na tom a tom, když mám povahu makovou nebo povidlovou, to uplně ne. Ale číst se to da. Ty 3 hvězdy v pořádku. Ale pan Vojtko mi je sympaticky, je čtivý, ví o čem mluví, to jo. Kouknu na jeho další díla!

Ivuska.09
23.06.2020 3 z 5

Kolem této knížky vládne obrovské nadšení. Ačkoli normálně podobný typ knih příliš nečtu, nechala jsem se ovlivnit ostatními recenzemi. Což o to, napsaná je dobře. Příběhy z terapeutovny mě opravdu bavily a ocenila bych, kdyby byly ještě podrobnější. To však nemohu říct o zbytku. Rady jsou obecné a mně osobně tedy nic nepředaly, protože tohle prostě všichni víme. Pravděpodobně tedy bude záležet na tom, jaký typ člověka jste - zda potřebujete právě podobnou knihu k tomu, abyste něco změnily, nebo si obecné pravdy dokážete uvědomit sami.

terinkha
17.06.2020 5 z 5

Po přečtení týhle knihy si někteří určitě budou říkat, že ten mozkoškrab (pardon) Vojtko přece nepřišel s ničím objevným. A je to pravda. Ale! Někdy je potřeba určitý věci (myšlenky, zažitý stereotypy, vzory chování) vidět "na papíře", aby nám to konečně doteklo a abychom se nad nimi třeba jen na chvíli zamysleli. Jestli třeba zrovna tohle není náš případ.
Kniha je napsaná velmi jednoduše a mile, bavily mě příběhy z terapeutovny.
Zase další dílek do celkový skládačky o tom, jak není nic špatného na tom řešit svoje problémy s odborníkem a že je ok nebýt ok.
Děkuju, Honzo. K vaší knize se budu ráda vracet, prostě jen proto, že je tak hezky a jednoduše pravdivá.

Kantynka
12.06.2020 5 z 5

skvělá knížka, bavila mě, všechno je krásně popsáno a mohu jen a jen doporučit!

MagdalénaD
09.06.2020 5 z 5

Opět jsem se nechala ovlivnit Instagramem a docela se to vyplatilo.
Knížka ve mě zprvu vyvolávala smíšené pocity a na prvních desítkách stran jsem si říkala, zda není trochu moc šita "horkou jehlou". Stále si myslím, že některé pasáže by zasloužily lepší editaci nebo alespoň větší rozpracování. Na druhou stranu ta "jednoduchost" dávala knize spád a přestože se jedná o literaturu faktu, četla se úplně sama, nešlo ji odložit. Dočtenou jsem ji měla velmi rychle a jsem si naprosto jistá, že se k ní budu vracet. Spousta myšlenek pro mě byla nových, zajímavých a přiléhavých. Určitě si mnoho lidí pomyslí, že kniha vlastně žádná moudra nenabízí, ale osobně se s tím tak úplně neztotožňuji. Spousta drobných myšlenek mě donutila se nad sebou minimálně zamyslet.

salamandrina
07.06.2020 5 z 5

Super kniha. Skvělá prevence a podle mě pro mnohé nastavení zrcadla. Takovéhle populárně naučné knihy mám ráda, i když asi kloužou jen po poruchu. Nutí mě dost přemýšlet a krotit některé své běsy.

teramacek
07.06.2020 5 z 5

Honza Vojtko je velký sympaťák, navíc profík a to, jak pěkně, uvolněně píše, je už "jen" takový bonus. Knížku jsem přečetla za jeden den a zase jsem se o sobě naučila trochu něco víc. Teda doufám :)

cooly
02.06.2020 2 z 5

Na knihu jsem měla vysoká očekávání nastavená především tím, kolik zajímavých lidí ji na instagramu vychvalovalo. Hlavně těch, kterým v knižních názorech důvěřuji. V mých očích kniha neobstála. Chápejte kompromisy, znejte sami sebe a své potřeby, komunikujte a vše je v pohodě, když to tak cítíte, roztažené na 190 stránkách.

Kutcho
01.06.2020 4 z 5

Kniha je zaujímavá a pán Vojtko nie len že vie, o čom hovorí, o vzťahoch, ich príbehoch a mýtoch týkajúcich sa partnerstva vie hovoriť pútavo, ale aj s určitou hravosťou a nadhľadom. Musím ale povedať, že mi trochu zbúral moju predstavu o tom, aké by vzťahy mali byť a ako by mali fungovať. Z tohto dôvodu som s viacerými jeho tvrdeniami nesúhlasil, ale zasa každý človek a aj pár je iný, takže ani rady a odporúčania pana Vojtka nemožno brať a držať sa ich úplne na 100%. Každopádne kniha zaujímavá je a určite nezaškodí nikomu prečítať si ju a trochu sa nad vzťahovými vecami zamyslieť.

gargamelka
24.05.2020 5 z 5

Perfektní knížka, doplněná o příběhy z terapeutovny. Některé pasáže tesat do kamene. Vztahy jsou důležitá entita našeho života. Některá slova/situace se nám zaříznou do hlavy jako sklo a napáchají škodu v nás i pro okolí a vybabrat se z toho není jednoduché...nalézt svojí voňavou puzzličku není snadné... a stereotypy mnohdy převládají.