Vztahy a mýty

Vztahy a mýty https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432620/bmid_vztahy-a-myty-PTu-432620.jpg 4 697 131

"Pořiďte si dítě, to pomůže!" "Rozhodně mu nesmíš psát první!" "Cože? On je ve znamení Raka?! Tak to vám nebude klapat. "Jo, holčičko, pro vztah musíš něco vytrpět..." Kdo ještě nedostal zaručeně osvědčenou radu do vztahu, ať se přihlásí. A podrží ruku nahoře, pokud se jí nenechal zviklat. Přece musí existovat návod nebo vysvětlení, proč ten či onen vztah nevydržel nebo leckdy ani nezačal. Občas nám to připadá směšné, ale není snad nikdo, komu by na harmonických partnerských vztazích nezáleželo. V období singlovství i během vztahu snadno podléháme mýtům a pohádkám, které nám okolí podává jako obecný fakt. Jaké mýty jsou ty nejčastější a do jaké míry bychom jim měli naslouchat, objasňuje odborně, ale s nadhledem kniha, která zároveň dokáže čtenářům dodat klid. Je to terapeutův gauč v knižní podobě.... celý text

MaximumRide
01.03.2021 5 z 5

Tato kniha mi hrozně sedla. Jak autorovi názory, tak jeho styl psaní. Moc se mi líbilo, že přidal ke každému tématu příběhy z terapeutovny, to povzneslo knihu ještě o něco výše.
Pro mě velmi příjemné, poučné čtení...

jadunka
24.02.2021 5 z 5

Osobitý styl Honzy Vojtka se mi líbí jak v rozhovorech, tak v této knize. Musím si ji dát někam na oči a číst pravidelně, abych si ty věci z ní vtloukla do hlavy... :)

TinaStar
21.02.2021 5 z 5

Moc hezká kniha, žádné složité definice a vysvětlování - milé, lidské, moudré a vtipné. Čte se jedním dechem a člověka určité věci musí trknout i kdyby nechtěl. Boří hodně mýtů a předsudků, možné je cokoliv - jak je v knize psáno, máme 21. století, důležité je se domluvit. Určitě doporučuji.

Eriela
16.02.2021

Tuhle knížku miluju a jeho podcasty též. Přečtena jedním dechem. Líbí se mi jeho styl psaní, jak to poddává a nesoudí pouze jednu stranu. Umí to prodat, je to zábavné, inspirující, pro někoho i pravdivé. Tahle knížka mi otevřela oči a pomohla nahlížet na problémy uvnitř vztahu z jiného úhlu, že je opravdu moc důležité naučit se komunikovat.

mathiola
12.02.2021 4 z 5

Repetitorium vztahů pro mileniály.

sawako
09.02.2021 5 z 5

Honzu Vojtka sleduji jiz dlouho a diky jeho rozhovorum a podcastum jsem dokazala pochopit problemy, ktere jsem mela sama se sebou i s jinymi lidmi. V teto knizce je vse pekne jednoduse vysvetleno i s priklady z terapeutovny.

DreamerX9
07.02.2021 4 z 5

Hodně dobrá kniha s mnoha radami jak do života tak do vztahu/manželství. Spoustu stereotypů, které by měli zmizet a nad kterými bychom se měli zamyslet. Děkuji skvělému terapeutovi za tento knižní příspěvek:)

Mišán@
18.01.2021 4 z 5

K pobavení, k zamyšlení, k ustrnutí a k odhodlání nezůstat stát a začít jednat, když se cítíme nekomfortně. To všechno mi tenhle vztahový ,,minimanuál" poskytl.
Určitě nečekejte vznešenou češtinu, dlouhá souvětí atp. Kdo znáte šílené (v jakkoli dobrém slova smyslu) vystupování Honzy Vojtka, víte, že jeho vyjadřování rozhodně nic dlouze nepopisuje, zkrátka mluví, jak mu zobák narostl a tak podobně je tomu i v této knize.
Jak už je zde zmíněno, spoustu věcí každý z nás zná, ale jak moc často je (ne)používáme, si díky čtení téhle knihy uvědomíme.

Bustedka
16.01.2021 5 z 5

Pokud se nad vztahy už nějaký ten pátek zamýšlíte, nebo občas prostě přečtete nějakou seberozvojovou knihu, tak vám pan Vojtko nesdělí nic nového. Což je jeden z "problémů" všech podobně laděných knih. To, co je psáno, totiž podvědomě víte.
Jsem ale zastáncem toho, že není od věci si to všechno čas od času zopakovat a některé myšlenky přečíst znovu. Jsou totiž často podány zas trochu jinak a o to víc vám daná věc může utknout v hlavě.
Vojtko píše dobře, jasně, srozumitelně. A klidně bych si tu knihu dala ještě jednou.
Kvituju hlavně příklady z praxe :-)

juliesze
12.01.2021 4 z 5

Pan Vojtko je určitě odborník a dobrý terapeut s vysokou praxí. Doba přeje podobným knihám - těm s krásnou grafikou, skvěle volenými barvami obálky a dobrou reklamou. Líbí se mi poskládání koncepce hlavně na vyvracení skutečných mýtů, se kterými se autor setkává ve své práci. Výtku mám v tom, že kdo se obsáhnout víc, nemá vlastně nakonec nic. Hlavní myšlenku jsem samozřejmě nasála - vztah není jen sám o sobě, ale je to něco, co si musíme hýčkat. Možná i z důvodu, že můj vztah žádný problém nemá, nehledala jsem uklidnění ani žádné odpovědi na své problémy. Kniha se četla pěkně, lehce a jako kdybych si povídala s kamarádkou!

Elsinor024
29.12.2020 4 z 5

"Vztah je pořádně těžká záležitost. Udržovat ho. Živit ho. Neustále něco řešit. Něco sdílet. Nenudit se. Něco budovat. Dřina, co?"
Kdo by se rád nedozvěděl něco nápomocného o vztazích. A Honza Vojtko o nich povídá rád, s nadšením a znalostí věci. Prostě ho to "hrozně baví".
Je otevřený všemu, co dvěma (a více) lidem vyhovuje a není to lež a ubližování druhým. Prostě terapeut 21. století.
Při pečení cukroví jsem si také poslechla pár jeho přednášek a mrkla se na odkazy, které doporučuje. Například Esther Perel a její knihy.
A ta extrovertnost se kterou běhá po jevišti a srší energii k němu patří.
Také se mi líbilo, s jakou elegancí a v pohodě se rozloučil s lidmi, kterým styl jeho výkladu prostě nějak nesedl.
No a potěšilo mě, co jsem se v knížce dočetla o dlouhodobých vztazích. Ani tam není všechno ztraceno, naopak. Po letech vzájemného respektu, lásky a pozornosti k druhému vykazují mozky známky zamilovanosti a to neustále. Jen to holt dá dřinu :o)

cecilieanie
24.12.2020 4 z 5

Super, pan Vojtko je můj šálek čaje. :D Knihu jsem si přečetla na základě jeho několika rozhovorů/přednášek na youtube, které se docela shodují s obsahem knihy. Díky ní jsem si tak hezky shrnula to, co už jsem od pana Vojtka slyšela.

Edona
21.12.2020 5 z 5

Ač Vojtko nepřišel s ničím světoborným, tak přece jen dokáže zaujmout. Vztahy a mýty jsou rozhodně dobrým základem k přečtení. Zaujal mě právě koncept, kde za každou kapitolou s mýtem je příběh z terapeutovny. Knihu rozhodně neberu jako nějaký návod, ale takovou naučnou beletrii, která nechává dost místa na přemýšlení.

Vztahy a mýty bych rozhodně doporučila dál, a to nejen lidem ve vztahu. Člověk v ní rozhodně najde leccos i pro sebe samého.

EvaApple
04.12.2020 5 z 5

Rozhodně doporučuji každému. Nejsem ve vztahu a stejně mi kniha v některých věcěch otevřela oči. Psané srozumitelně, názorně a dokonce vtipně!

plejtvák
01.12.2020 4 z 5

Kniha obsahuje několik zajímavých rad k nalezení, zlepšení nebo udržení si vztahu. Jednoduše řečeno všechny způsoby lásky jsou povoleny (pokud nám partner voní a mi voníme jemu/jí), důležité je však mít respekt ke svým partnerům, mít rád/a sám/a sebe a nehledět tolik na předsudky společnosti, ve které žijeme. Nakonec všichni žijeme ve společenských bublinách. Měli bychom mít ale také na paměti, že člověk nemá hledat vztah, když je sám, ale když je na něj připraven...

Kiki22
21.11.2020 5 z 5

Honzu Vojtka mám hrozně ráda, naprosto mi vyhovuje jeho styl vysvětlování problémů. A přesně jak mluví, tak i píše. Stoprocentně se ke knížce budu vracet. Jen moc nemá cenu si ji kupovat, pokud posloucháte i jeho podcasty, hodně mýtů i příběhů z terapeutovny je tam stejných.

alexka_kri
16.11.2020 5 z 5

Velice čtivá kniha plná nenuceným způsobem vyvrácených mýtů. Kniha, ke které se určitě budu pravidelně vracet. Nejedná se totiž pouze o vztahy partnerské a milostné, nýbrž se dá použít i na ostatní vztahy, které v každodenním životě tvoříme.

klarenzi
06.11.2020 4 z 5

Ač žiji ve spokojeném manželství, občas není na škodu přečíst si něco o vztahu mezi lidmi. Připomenout si, zamyslet se.
Kniha Vztahy a mýty byla moc fajn. Mělo to hlavu a patu, byla psaná lidsky a moudře. Do ničeho vás netlačí a není na vás zlá. Jsem moc ráda, že ji mám v knihovně a rozhodně se vrátím k podtrhaným myšlenkám. A pokud jste nečetli, zkuste to. Hlavně kvůli sobě.
@knihodura

Stani95
03.11.2020 4 z 5

Příjemně srozumitelně napsaná knížka o vztazích. Taková jednohubka, nic do hloubky. Ale určitě doporučuji, zejména mladším ročníkům. Obzvláště v dnešní době vztahy mohou být záludné :).

Anička.pa
27.10.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, bála jsem se aby to na mě nebylo takové odborné a bavilo mě. A naopak, kniha se mi četla velmi dobře, vše bylo popsáno srozumitelně a nestalo se mi, že bych něčemu nerozuměla. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a získala tak pohled jinýma očima. Bylo skvělé, že každý ten mýtus byl doplněn zajímavým příběhem s terapeutovny. S autorem jsem se setkala poprvé a věřím, že né naposledy, určitě se přesunu k souvisejícímu podcastu, který v komentářích byl doporučen :-)