Vzpomínky na Bedřicha Smetanu

Vzpomínky na Bedřicha Smetanu https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 5 1 1

milamarus
26.07.2022 5 z 5

Před více než sto lety vydaná kniha. Křehká skladovka. // Jako první zde vzpomíná pan Josef Schwarz (1845-1939), zeť Bedřicha Smetany, poté Ferdinand Heller (1824-1912), Smetanův kolega a spoluzakladatel hudebního ústavu v Paláci Lažanských, dále žák Josef Jiránek (1855-1940), režisér Edmund Chvalovský (1839-1934), starý „Hlaholista“ Emanuel Veil (1855-1936) a krátce také členové Prozatimního divadla – paní Ema Maislerová-Saková (1850-1925), její manžel František Maisler (1848-1920) a tenorista Antonín Vávra (1847-1932). // Součástí knihy je jmenný rejstřík.
Přidávám štítky a dávám maximální počet hvězdiček. Vhodné pro pátou, patnáctou nebo šestnáctou příčku letošní čtenářské výzvy. // Jsem velmi ráda, že jsem našla a přečetla.

--------------------------------------------
CITÁT:
U večeře rád si poseděl, a byl-li se svou denní prací spokojen, rozmarně vypravoval o svých zkušenostech, příhodách, myšlenkách. Na spánek pak vždy se těšíval, poněvadž, jak nám často vypravoval, snil skoro denně o nejkrásnějších krajinách, jakých jen lze si mysliti.