Výhled na hvězdy

Výhled na hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440934/bmid_vyhled-na-hvezdy-grk-440934.jpg 5 150 37

Spense se podařilo získat si respekt. Už se nepotuluje po jeskyních a neživí se potkaním masem, ale jako zručná pilotka svádí boj s Krelly, kteří usilují o vyhlazení lidstva na planetě Detritus. Teď ji ale čeká další náročný úkol. V přestrojení za mimozemšťanku Alanik se musí dostat mezi úhlavní nepřátele, kteří se nacházejí o mnoho světelných let dál, na umělé planetě Výhled na hvězdy. Tady se má pod velením Nejvyšší instance připravovat na boj proti pátračům, děsivé síle, která se tu a tam vynoří z území nikoho a dokáže pohltit všechno živé. Netuší ovšem, že celý výcvik je jen zástěrka pro něco mnohem strašlivějšího. A pokud bude chtít přežít, musí se nejen spojit s mimozemskými bytostmi, ale naučit se využívat své cytonické schopnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Talpress

Starsight , 2019

Via_
22.01.2021 5 z 5

Vynikající druhý díl. Skvělé počtení a porádně promyšlené pokračování. Spensa je vržená do situace, kdy je hodně odkázána sama na sebe a jediného pomocníka má ve věrném, i když trochu potrhlém, M-Botovi. Objeví se celá řada nových vedlejších postav, zejména ty mimozemské se autorovi obzvláště povedly.
Rozhodně doporučuji k přečtení a moc se těším na další díl.

cetriolo
21.01.2021 5 z 5

Možná SPOILERY.

Stejně jako u Mistbornů se ve dvojce děj rozjede směrem, který by čtenář fakt nečekal. Ještě o něco lepší než první díl a nemůžu se dočkat zbylých dvou dílů.

Luigi1
14.01.2021 5 z 5

Opět jsem si dobře početl.Je to nejlepší pokračování.První díl byl dobrý ale tento ho předčil po všech stránkách

geimz
09.01.2021 5 z 5

Moje očakávania od pokračovania sa natoľko minuli realite, že je toho schopný snáď len Sanderson. Od dvojky som žiadal väčšiu svižnosť a rozpracovanie sveta, ale to, akým smerom sa dej od prvých stránok uberá, by ma nikdy nenapadlo. Tu je nie že svet rozpracovaný, ale rovno celé univerzum, príbeh sa oproti jednotke posúva míľovými krokmi a nečakaným smerom, a je z toho cítiť jasný ťah na bránku - v zmysle toho, že autor má víziu a ja mu plne dôverujem, že ďalšie dve knihy budú rovnako dotiahnuté. A tiež čakám, že vytiahne ešte zopár es z rukáva.

Marta1996
05.11.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších sérii co jsem kdy četla.

Alixon
19.10.2020 5 z 5

První díl byl pecka, ale tady Sanderson rozjel šílenosti hned na startu. Občas i moje fantazie pracovala na plno a to jsem zvládl přečíst 2x skleník od Aldisse. Pro mě osobně nejlepší knížka od něj. Žádná vata, jen čistá jízda která nabírá obrátky od 1 stránky a nepolevuje až do konce. Dávam 5 z 5 stíhaček a ještě přidám hlavu Krella.

Sarah11
14.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Minimálně do poloviny to pro mě bylo čiré utrpení, hrozně jsem se nudila. Potom se objevil Morriumur, Hesho a Pára, což byly elementy, které mě vážně bavily, na rozdíl od Spensy a všech ostatních hrdinů z Detritu, a kniha dostala úplně jiný spád. V některých momentech jsem z toho měla podobný pocit jako z knihy Dvě místa na slunci od Becky Chambers, kterou miluju.
Nicméně, pořád mi to přišlo strašně přitažené za vlasy - hlavní hrdinka se vydává za mimozemšťanku, přičemž nezná žádné zvyklosti jejího lidu, nezná řeč, politickou situaci mezi ostatními rasami, neví ani pořádně PROČ vlastně přiletěla a ze všeho se jednoduše vykecá a všichni jí to zbaští i s navijákem... Tři čtvrtě práce za ni odvede její loď, protože ta dokáže naprosto cokoliv a když vyklopí pravdu, skoro všichni to přejdou bez povšimnutí...
No, myslím, že ten hype, který se teď zvedl okolo Sandersona, rozhodně nesdílím.

kurama45
07.10.2020 5 z 5

Ako povedal sám Sanderson, čítať Výhled na hvězdy je jednoducho zábava. Od začiatku až do konca. Spensa si jazdí na sympatickom M-botovi a čitateľ sa kĺže po skvelých vetách a deji.
Toto je proste kniha pre mládež, ktorú si bez obáv prečíta aj dospelý a nebude si klopkať po hlave, zato sa bude baviť, usmievať sa od ucha k uchu a držať hlavnej hrdinke palce na rukách i nohách.

Štipka romantiky, veľa akcie, napätia, neskutočne nadupaný koniec a vesmírna loď, ktorá si prechádza krízou osobnosti. Čo viac si môže človek priať? A ak vám to nestačí, Jorgen sa naučil piecť chlieb :D.

julythreemosen
11.08.2020 5 z 5

Tohle bylo naprosto skvělé. Sanderson prostě opravdu umí! Já od něj tuto YA sci-fi sérii čtu jako první a strašně mi to sedí, samozřejmě že bych si nejradši teď přečetla úplně všechno, ale Sanderson se zaměřuje spíše na fantasy a já se docela bojím, že to nebude ono. Jo, je to blbost, jasně že to bude ono, ale příběh Spensy je tak skvělý! Nechci tady ani nic rozebírat, abych někomu něco nevyzradila, jen musím říct, že jsem šťastná, že jsem se do této série pustila, protože je jistojistě jednou z nejlepších, co jsem kdy četla. Druhý díl byl našlapaný akcí a děj se od jedničky posunul, hodně posunul, kam bych to ani nečekala, jde vidět, že Sanderson má dopředu vše vymyšlené, dává to smysl, je to šokující, boží, nejde to odložit... Takže, prosím, přečtěte si to!

Aivinka
28.07.2020 5 z 5

Druhý díl byl stejné úžasný jako ten první. Musím říct, že autor si dokáže opravdu vyhrát s detaily příběhu.

Deia
27.07.2020 5 z 5

Táto časť sa mi čítala rovnako dobre, ako tá prvá, Sanderson vie písať naozaj úžasne. Trošku mi chýbali postavy z prvej časti, keďže Spensa svoju planétu opustila. Nové postavy ale sú tiež zaujímavé, hlavne národ malých kitsenov alebo chiméra Pára. M-Bot je samozrejme stále skvelý :).
Kniha ma celý čas držala v napätí a pri čítaní som sa od nej nevedela odtrhnúť. Len ten koniec – opäť to skončilo tak, že nutne potrebujem ďalší diel (dúfam, že ho Sanderson napíše rýchlo!).

Shaxx
22.07.2020 4 z 5

Oproti jedničce trochu slabší. Ale to se po parádních prvních dílech občas stává.
Co si budem, Hrůzoslimačka a M-Bot jsou furt boží. Roztomilý zvěřátka, ať už s chlupama, nebo bez chlupů a přemýšlivé umělé inteligence fakt můžu. Škoda, že ve dvojce byl M-bot trochu odsunut do pozadí, snad dostane ve trojce víc prostoru, zasloužil by si to :)
Jednička mi námětem připomínala starou pc hru Space Rangers a ani u dvojky mě tahle vlna nostalgie neopustila, příjemný bonus po dočtení.

kalinkacz
17.07.2020 5 z 5

Po knize Vzhůru k obloze, která se mi v roce 2019 dostala do nej knih, co jsem přečetla, jsem se na druhý díl neskutečně těšila... A těšila jsem se právem! Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala... Na autorovi miluju to, že ať je kniha jakákoli a o čemkoli, tak se ihned začtu... Jeho styl psaní musí mít nějaké kouzlo, to není možné, vytáhne mě ze čtecí krize a nechci jeho knihy odložit... První díl je za mě o kapku lepší, ale tento druhý nezůstává velmi pozadu...

SedllY
16.07.2020 4 z 5

Moje nejočekávanější kniha roku 2020. Čekal jsem trošku více, jen cca poslední čtvrtina byla vyloženě na 5/5.

farys_books
14.07.2020 5 z 5

Tak po konci téhle knihy jsem se rozhodla, že asi umřu, protože nevydržím čekat na další díl. Ne po tom, jak to skončilo.
Celou knížku jsem přečetla za jediný den, tak byla napínavá a čtivá. Celou dobu mě udržovala ve střehu a i přes trochu nudné politické pasáže, které se v knize občas vyskytly, jsem přelétla jedním dechem.
Bylo to tak odlišné od příběhu, který jsem poznali v prvním díle, něco úplně jiného. Ale v dobrém. Více jsme pochopili Spensiny schopnosti a dozvěděli jsme se i něco o fungování vesmíru. A že to bylo něco!
Opět tu nechyběly ani skvělé pasáže s M-Botem, který je prostě nejlepší, i když byl občas docela upozaděný.
Jediné, co mě dost mrzelo, bylo málo kapitol s Jorgenem a děním na planetě Detritus. Pevně doufám, že v dalším díle se toho dočkáme víc. A že se toho hlavně dočkáme co nejdřív, protože to čekání mě asi zabije, pokud mě tedy nezabil už ten epický konec!

Vendulis
09.07.2020 5 z 5

Tahle série je něco úžasného. A M-bot? Nejlepší postava z celé série. :D V tomhle díle bylo více politikaření než akce, ale nemyslím si, že by to bylo na škodu, spíše naopak. Bavilo mě to, autor zase o něco víc přiblížil prostředí a svět/vesmír, ve kterém se kniha odehrává. No a ten konec? Zase to skončilo tak, že sakra potřebuji další díl, hned teď! :))

BloodyO
29.06.2020 5 z 5

Budu se opakovat ale kdo už zná Sandersona, ten ví přesně co dostane. Vymýšlení úžasných světů je asi jeho denní chleba a tak je druhý díl plný nových druhů obývajících vesmír a příběh se přesune z planety Detritus na stanici "Výhled na hvězdy" což je jakýsi politicko/obchodní středobod "Nejvyšší instance". Jak byl první díl tajemný a nachystal spoustu otázek tak tady se konečně dočkáváme odpovědí a konec knihy krásně navnadí na další pokračování.

Brandon Sanderson
americká, 1975
2012  94%Cesta králů
2008  92%Finální říše
2006  89%Elantris
2019  89%Meč Přísahy
2019  91%Vzhůru k obloze

Kniha Výhled na hvězdy je v