Vykoupení ekniha

Detektiv Miko Syrový si odjíždí odpočinout od ruchu velkoměsta do rodné vsi, kde plánuje strávit několik poklidných dnů se svou malou dcerou. Hned po příjezdu je však konfrontován s podezřelým úmrtím, které místní policisté až příliš rychle uzavřou jako obyčejnou nehodu. Miko začíná klást nepříjemné otázky, fasáda vesnické idyly se drolí a na povrch vyplouvají svědectví, která do případu vnášejí stále víc pochyb a otazníků. Když se nakonec kulisy zřítí úplně, Miko až příliš pozdě pochopí, že tentokrát jde o život i jemu samotnému…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/370922/vykoupeni-jab-370922.jpg 4.640

Miko Syrový (8.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno: (ekniha), Mladá fronta

Magris

Nečetla jsem ještě všechny Goffovy knihy, ale tahle mě bavila ze všech nejvíce. Jak vlastně dobře známe lidi, které považujeme za své přátele? Po Mikovi je pro mě nejzajímavější postavou doktorka Naďa, s níž se otevírá téma velké osobní statečnosti.

Hana H.
30.12.2018

Tradičně dobré. Martin Goffa společně s Dominikem Dánem jsou podle mě hvězdami současné česko-slovenské detektivky.

Martiiiik
20.12.2018

Skvělá kniha, jako Goffa vždycky.... Jenom by ta kniha nemusela být tak tenká :-( za pár hodin je pryč a zas se bude čekat rok na další.. :-( alespoň je člověk poučen, že ani policajt a zákon na všechno nestačí a je třeba sáhnout k jinému řešení... :-D

kap66
26.11.2018

Mám přečtených devět Goffových knížek, pod čtyři hvězdičky jsem nikdy nešla, většinou jsem dala pět. Troufnu si tedy bez uzardění a přehánění znovu konstatovat, že Martin Goffa umí vybudovat velice dobrou zápletku, nebojí se i netradičního vyřešení, umí pracovat s dialogy a s humorem, a opět (což je pro mě důležité) - píše stylisticky velice čistě; je to radost číst!
Tento díl řadím k nejlepším.

davidurban1973
22.09.2018

Jako ostatní příběhy s Miko Syrovym ctive a dobre napsané. Uvěřitelné, realistické. Tesim se na další díl.

brabofka
18.09.2018

Když vezmete 1 MG, 1MS, přidáte písmenka, listy a zabalíte to do knihy, získáte perfektní příběh jednoho pražského policajta, který ztratil chuť žít, pracovat a jakkoli se účastnit života. Odjíždí tedy na "prázdniny" na Moravu do rodné vísky.
Ten pro koho Miko není žádný nováček ví, že to nebude jen tak. Ale myslím, že určitě nečeká to co nastane. Tahle smršť, která se kolem mě prohnala, byla úžasná. Knihu jsem v neděli otevřela ve stylu "jedna kapitolka, a zbytek zítra". Z jedné kapitolky byla půlka knížka a tu druhou jsem si dala včera. Takže pana Goffo, co uděláte, když jsem Vaši poslední knihu s Mikem zhltla za dva večery? Jako co teď budu číst? Jak to jako vydržím do dalšího dílu s Mikem? To asi nepůjde!! Chci pokračování!
Mám pocit že co kniha, tím ještě lepší příběh. Příběh, který jakobyste poslouchali jak někdo vypráví a vy jste najednou jeho součástí. Ta opravdovost a každodenní realita z toho tak čiší...
Za mě, mít možnost udělit víc jak 5*, udělám to. Skvělé.

intelektuálka
10.09.2018

Motto :

"Co je těžší ? Přiznat někomu právo na pomstu, anebo to právo před ním zatajit ?"

Miko odjíždí odpočívat do rodné vesničky a účastní se rozloučení s přítelem z dětství...

Vzhledem ke znalosti místních poměrů se dozvídá znepokojivé informace...

Jeho profese ho nutí jít po stopách a postaví ho před konečné rozhodnutí.

Pokud je světská spravedlnost nedoslýchavá, máme vzít pomstu do vlastních rukou ?

Autor není pouze tvůrce detektivních příběhů - ukazuje nám pasti, do kterých se každý může i nechtěnně dostat - ale cestu z nich už musí zvážit každý sám.

Bobina74
09.09.2018

Tak tohle rozhodně ANO. Další skvělý počin od Goffy a další skvělý Miko. Není víc co psát...snad jedině...
P.s.: a co mám jako číst teď ?????

bagel
16.08.2018

Jako obvykle vynikající kniha se sympatickým hlavním hrdinou.

Škuch
05.08.2018

No ten konec byl divnej...

bookcase
03.08.2018

Vynikající česká detektivka, dala jsem ji za večer, fakt se dobře čte. Připomínala mi staré dobré krimi z Magnetu.

petrarka72
19.07.2018

Přečteno během večera. Jeden ze slabších dílů. I když to, že muž je chlapem, když si dokáže přiznat, na co nestačí, je mezi řádky a pravdivé...

V28
12.07.2018

Nechápu jak to ten Goffa dělá, ale od prvních dílů si udržuje vysoké tempo, napětí, humor i perfektní čtivost případů Mika Syrového. Prostě nikdy to není nuda a člověk se musí krotit, aby mu knížka vydržela trochu delší dobu. Ani tento díl nezklamal a vždycky budu rád, když se objeví další případ z této série nebo i samostatný příběh.

hs777
09.07.2018

Skvělé! Miko Syrový i Martin Goffa ve vrcholné formě, takže i obyčejný, nijak zvláštní příběh z rodného zapadákova frčí od začátku závratnou rychlostí ... dvou až třístránkové kapitoly a malá vějička na jejich konci. Navíc mě strašně baví ten ironicko-humorný styl psaní. Prostě paráda!

haski
04.07.2018

Tak to byl opět bonbónek. Od první stránky jsem se bez problémů začetla. Goffa už je pro mě značka pro dobrou, českou detektivku. Hlavní postava Miko vám přiroste k srdci a nepustí. Věříte mu, protože si na nic nehraje. Moc pěkné a už se těším na další.

MichalHoráček
22.06.2018

Další skvělá kniha od Martina Goffy. Trochu jiná než předchozí díly, ale přesto i dobře čtivá a poutavá celou dobu. Sem zvědav, kam se Miko bude dál vyvíjet a už teĎ se těším na další díly (doufám, že budou ;-) )

Sauerkraut
12.06.2018

zatím asi nejlepší příběh od Martina Goffy. Paráda, doporučuji

Foks
04.06.2018

Goffa má Xfaktor. Stačí přečíst pár stránek a už v tom jedete. Je to ten spisovatel, u kterého mě už nezajímá o čem kniha je. Prostě si ji hned po vydání koupím, protože Goffa.

encyklopedie
16.05.2018

..mě tedy nemusel uhranout, já už to píšu od první přečtené Goffovy detektivky. Žádné lehké zklamání z knihy Šrvanice ....proč? Protože Goffa je král české detektivky. A u mne už, jak by řekl Vlasta Burian - korunovanej.
...a s každou další detektivkou lepší a lepší ....a proto je nejlepší
...mých oblíbených 321%
(a má u mne za své detektivky dohromady neuvěřitelných 2568%)

Missynka
15.05.2018

Tak toto byla panečku pecka! Miko Syrový je opět v akci a nenudí se ani na vytoužené dovolené s dcerou v dědině ze které pochází. Tentokrát se zaplete do něčeho, co měl možná nechat být nebo ne?
Opravdu zajímavý děj, typický humor hlavního hrdiny a logické postupování. Po lehkém zklamání z předchozího dílu - Štvanice - jsem teď opravdu spokojená. Hodně čtivé, napínavé, originální.
Martin Goffa je jediným autorem z české scény od kterého vlastním všechny knihy a vím, že si je přečtu víckrát.

Sirius
14.05.2018

Goffova Štvanice mě před rokem uhranula. A jeho nejnovější knížka je ještě lepší. Vykoupení má jednoduchej, ale neméně drsnější příběh, úžasnou zapadákovskou atmosféru, hlavní hrdina tak trochu popijí všechno, co teče ale i přes to je pořád chlap, co chce hlavně odhalit pravdu. I za cenu toho, že dostane jednu do zubů. Navíc je to celý psaný nádhernou češtinou a kapitoly jsou tak krátký, že děj sviští opravdu rychle. Asi nejlepší věc, co jsem zatím letos četl.