Vykoupení ekniha

Detektiv Miko Syrový si odjíždí odpočinout od ruchu velkoměsta do rodné vsi, kde plánuje strávit několik poklidných dnů se svou malou dcerou. Hned po příjezdu je však konfrontován s podezřelým úmrtím, které místní policisté až příliš rychle uzavřou jako obyčejnou nehodu. Miko začíná klást nepříjemné otázky, fasáda vesnické idyly se drolí a na povrch vyplouvají svědectví, která do případu vnášejí stále víc pochyb a otazníků. Když se nakonec kulisy zřítí úplně, Miko až příliš pozdě pochopí, že tentokrát jde o život i jemu samotnému…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/370922/vykoupeni-jab-370922.jpg 4.529

Miko Syrový (8.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno: (ekniha), Mladá fronta

davidurban1973

Jako ostatní příběhy s Miko Syrovym ctive a dobre napsané. Uvěřitelné, realistické. Tesim se na další díl.

brabofka

Když vezmete 1 MG, 1MS, přidáte písmenka, listy a zabalíte to do knihy, získáte perfektní příběh jednoho pražského policajta, který ztratil chuť žít, pracovat a jakkoli se účastnit života. Odjíždí tedy na "prázdniny" na Moravu do rodné vísky.
Ten pro koho Miko není žádný nováček ví, že to nebude jen tak. Ale myslím, že určitě nečeká to co nastane. Tahle smršť, která se kolem mě prohnala, byla úžasná. Knihu jsem v neděli otevřela ve stylu "jedna kapitolka, a zbytek zítra". Z jedné kapitolky byla půlka knížka a tu druhou jsem si dala včera. Takže pana Goffo, co uděláte, když jsem Vaši poslední knihu s Mikem zhltla za dva večery? Jako co teď budu číst? Jak to jako vydržím do dalšího dílu s Mikem? To asi nepůjde!! Chci pokračování!
Mám pocit že co kniha, tím ještě lepší příběh. Příběh, který jakobyste poslouchali jak někdo vypráví a vy jste najednou jeho součástí. Ta opravdovost a každodenní realita z toho tak čiší...
Za mě, mít možnost udělit víc jak 5*, udělám to. Skvělé.

intelektuálka

Motto :

"Co je těžší ? Přiznat někomu právo na pomstu, anebo to právo před ním zatajit ?"

Miko odjíždí odpočívat do rodné vesničky a účastní se rozloučení s přítelem z dětství...

Vzhledem ke znalosti místních poměrů se dozvídá znepokojivé informace...

Jeho profese ho nutí jít po stopách a postaví ho před konečné rozhodnutí.

Pokud je světská spravedlnost nedoslýchavá, máme vzít pomstu do vlastních rukou ?

Autor není pouze tvůrce detektivních příběhů - ukazuje nám pasti, do kterých se každý může i nechtěnně dostat - ale cestu z nich už musí zvážit každý sám.

Bobina74

Tak tohle rozhodně ANO. Další skvělý počin od Goffy a další skvělý Miko. Není víc co psát...snad jedině...
P.s.: a co mám jako číst teď ?????

bagel

Jako obvykle vynikající kniha se sympatickým hlavním hrdinou.

Škuch

No ten konec byl divnej...

bookcase

Vynikající česká detektivka, dala jsem ji za večer, fakt se dobře čte. Připomínala mi staré dobré krimi z Magnetu.

petrarka72

Přečteno během večera. Jeden ze slabších dílů. I když to, že muž je chlapem, když si dokáže přiznat, na co nestačí, je mezi řádky a pravdivé...

V28

Nechápu jak to ten Goffa dělá, ale od prvních dílů si udržuje vysoké tempo, napětí, humor i perfektní čtivost případů Mika Syrového. Prostě nikdy to není nuda a člověk se musí krotit, aby mu knížka vydržela trochu delší dobu. Ani tento díl nezklamal a vždycky budu rád, když se objeví další případ z této série nebo i samostatný příběh.

hs777

Skvělé! Miko Syrový i Martin Goffa ve vrcholné formě, takže i obyčejný, nijak zvláštní příběh z rodného zapadákova frčí od začátku závratnou rychlostí ... dvou až třístránkové kapitoly a malá vějička na jejich konci. Navíc mě strašně baví ten ironicko-humorný styl psaní. Prostě paráda!

haski

Tak to byl opět bonbónek. Od první stránky jsem se bez problémů začetla. Goffa už je pro mě značka pro dobrou, českou detektivku. Hlavní postava Miko vám přiroste k srdci a nepustí. Věříte mu, protože si na nic nehraje. Moc pěkné a už se těším na další.

MichalHoráček

Další skvělá kniha od Martina Goffy. Trochu jiná než předchozí díly, ale přesto i dobře čtivá a poutavá celou dobu. Sem zvědav, kam se Miko bude dál vyvíjet a už teĎ se těším na další díly (doufám, že budou ;-) )

Sauerkraut

zatím asi nejlepší příběh od Martina Goffy. Paráda, doporučuji

Foks

Goffa má Xfaktor. Stačí přečíst pár stránek a už v tom jedete. Je to ten spisovatel, u kterého mě už nezajímá o čem kniha je. Prostě si ji hned po vydání koupím, protože Goffa.

encyklopedie

..mě tedy nemusel uhranout, já už to píšu od první přečtené Goffovy detektivky. Žádné lehké zklamání z knihy Šrvanice ....proč? Protože Goffa je král české detektivky. A u mne už, jak by řekl Vlasta Burian - korunovanej.
...a s každou další detektivkou lepší a lepší ....a proto je nejlepší
...mých oblíbených 321%
(a má u mne za své detektivky dohromady neuvěřitelných 2568%)

Missynka

Tak toto byla panečku pecka! Miko Syrový je opět v akci a nenudí se ani na vytoužené dovolené s dcerou v dědině ze které pochází. Tentokrát se zaplete do něčeho, co měl možná nechat být nebo ne?
Opravdu zajímavý děj, typický humor hlavního hrdiny a logické postupování. Po lehkém zklamání z předchozího dílu - Štvanice - jsem teď opravdu spokojená. Hodně čtivé, napínavé, originální.
Martin Goffa je jediným autorem z české scény od kterého vlastním všechny knihy a vím, že si je přečtu víckrát.

Sirius

Goffova Štvanice mě před rokem uhranula. A jeho nejnovější knížka je ještě lepší. Vykoupení má jednoduchej, ale neméně drsnější příběh, úžasnou zapadákovskou atmosféru, hlavní hrdina tak trochu popijí všechno, co teče ale i přes to je pořád chlap, co chce hlavně odhalit pravdu. I za cenu toho, že dostane jednu do zubů. Navíc je to celý psaný nádhernou češtinou a kapitoly jsou tak krátký, že děj sviští opravdu rychle. Asi nejlepší věc, co jsem zatím letos četl.

policie české detektivky

Martin Goffa