Vyjednavač

Vyjednavač https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1421/vyjednavac-1421.jpg 4 414 51

Profesionální vyjednavač Quinn je pověřen jednáním s únosci syna amerického prezidenta. Tato funkce vyžaduje zkušenost praktického psychologa, odvahu vojáka i obratnost kriminalisty. V průběhu vyšetřování Quinn zjišťuje, že se ocitl v centru rozsáhlého spiknutí, jehož cílem je rozvrátit vztahy mezi velmocemi a znemožnit realizaci velké odzbrojovací smlouvy, která by znamenala konec mnoha zbrojařských firem. Co proti tomu zmůže muž sice zocelený válkou a nebezpečím, ale zcela sám…?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Negotiator , 1989

MP17
19.02.2015 3 z 5

Kniha jako by neuměla přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Zejména první třetina knihy byla poněkud těžkopádnější, osobně si myslím, že nebylo tolik potřeba věnovat se vedlejším postavám, kterých je v románu tolik, že si je čtenář stejně většinou nezapamatuje (funkce, příslušnost atd.). Ne, že by zde nebyly zajímavé pasáže a některé zvraty, ale celkově mi tento typ zápletky připadá (viděno současným pohledem) už dost ohraný.

tomvall
31.10.2014 4 z 5

Celkem povedená kniha, i když přece jen na nejlepší knihy autora nemá.

aktak1203
02.09.2014 4 z 5

Klasický Forsyth, začátkem se chce trochu prokousat, ale jinak skvěle propracovaný špionážní román.

Milda58
17.05.2014 3 z 5

Na rozdíl od většiny předchůdců mne tato kniha tolik nechytla, ačkoli Forsytha řadím mezi oblíbené autory. Zbytečně příliš mnoho vedlejších postav, které není nutné si až tolik pamatovat, přesto mi to nějak vadilo, děj a jeho rozuzlení mne příliš nepřekvapily. Určitě jsem tuto knihu nečetl jedním dechem jako ty předcházející. Protože nemohu dát půlky, dávám pouze 3*.

Bear Reader
28.12.2013 5 z 5

Opět svěží dílko pana Forsytha. Možná pomalejší rozjezd, ale potom...

Mako123123
18.07.2013 5 z 5

F.F. je vážne trieda :)
Pozitíva: napínavé, akčné, zaujímavé a žiadna nudná vata.
Negatíva: (tak ako takmer u každej knihy ktorú doma mám prečítanú) vadí mi ten happy-end (to že prežije hl. hrdina a má z pekla šťastie ... to by som ešte toleroval, ale ked prežije i hrdinová (nová a často samozrejme múdra a atraktívna) partnerka a to bez ujmy na zdraví... tak to už sa mi zdá trochu nepravdepodobné a klišovito-romanticky trápne
...
V poradí 3. kniha ktorú som od FF čítal a z toho 2. kniha ktorej dávam plný počet 5/5

Knišíl
28.03.2013 4 z 5

Šakal je pro mě nepřekonatelné dílo F.F. a ač je Vyjednavač velice kvalitním politickým thrillerem na Šakala to nemá a nemůžu tedy dát stejné hodnocení, proto "jenom" čtyři hvězdičky.

Dera
23.08.2012 4 z 5

V mém pomyslném žebříčku knih od Forsytha je tato kniha někde uprostřed. Forsyth napsal lepší, ale i horší knihy.

dalimoni
17.03.2012 5 z 5

Klasické dílo od Forsytha, politický thriller, hlavní hrdina bývalý voják, výborný příběh, který se zvrátí nečekaně a pak už pokračuje klasické pátrání Forsythova hlavního hrdiny. Začátek trošku pomalý rozjezd, ale celkově kompaktní, propracované, napínavé dílo.

jprst
01.01.2012 4 z 5

Po čtení autorových knih jsem mě pocit, že jejich kvalita se opakovaně pohybuje po jakési křivce: dobrá, lepší, nejlepší. Takže jasně lepší!

iarro
30.11.-0001 5 z 5

Vynikající kniha. Vyzvednout u Forsytha jednu jedinou knihu bych asi nedovedl, ale tahle by rozhodně byla v užším výběru. Geniálně vypointovaný příběh. Nikdy nezapomenu na zásadní zvrat v příběhu, tak překvapivý a neuvěřitelný, že jsem si daný odstaveček musel přečís ještě několikrát abych měl jistotu že jsem něco nepřehlédnul. Holt Forsyth je skutečně Pan vypravěč.

politické thrillery

Frederick Forsyth