Všichni lidé bratry jsou

Všichni lidé bratry jsou https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1834/vsichni-lide-bratry-jsou-1834.jpg 5 379 56

Rámcem tohoto dějově bohatého románu je příběh dvou bratrů, z nichž jeden má umřít úkladem druhého, nakonec se však sám stane obětí nájemného vraha. Čtenář je přitom vtahován do světa velkého obchodu, válečných zločinců, nočních podniků, do světa lásky a nenávisti, erotiky a kriminality. Přesto je to svět, kde zlo nezůstane bez potrestání. V roce 2001 vyšel pod stejným isbn dotisk.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ševčík (Plzeň) , Beta-Dobrovský

Alle Menschen werden Brüder , 1967

mysticblueriver
04.10.2014 5 z 5

Vynikající!

ritz
22.07.2014 5 z 5

Knihy pana Simmela jsou jedním slovem napínavé...

ilona8570
28.06.2014 4 z 5

Napínavé vyprávění až do konce.

ToVy
01.05.2014 5 z 5

Na tuto desátou knihu JMS jsem se vůbec nětěšil, jednou jsem ji už četl, ale moc jsem si ji nepamatoval, ale co jsem věděl před začátkem čtení bylo, že ji nemám rád. A teď absolutně nechápu proč. Je to jedna z nejlepších knih JMS, ne však příběhem, i když i ten je dobrý, ale úžasným stylem psaní. To co u JMS tolik mám rád, prolínání dějů. Kniha jakoby popisovala udáslosti z minulosti (vzpomínky na léta po válce a charakteristiky postav), přítomnosti (hlavní děj) a budoucnosti (úvahy z vězení). Opět jedna kniha, kdy kolikrát musíte přemýšlet, v kterém ději se zrovna nacházíte. Autor píše píše a najednou se objeví pár vět z minulosti a znovu jste zpátky, kde autor psal před chvílí. Kniha díky tomu dostává spád a není nudná.

rasken
14.04.2014 5 z 5

Dnes již si málokdo vzpomene, jak těžce se v 80-sátých letech sháněly knihy. Dočetl jsem "Láska je jen slovo" a chtěl jsem víc "Simmela".
Když konečně moje prsty začaly obracet stránky knihy. Věděl jsem, ano, to je ono. Opět mne Johannes nezklamal. Krásna kniha.

felia
02.01.2014 5 z 5

Četl jsem to někdy v sedmdesátých letech. Výborná kniha, kterou jsem četl jedním dechem.

alexpo
07.10.2013 4 z 5

Politický trilller? By to nazvali ve filmu? Ale i tak mě to bavilo, i když ty vztahy mezi bratry a "jejich" ženou byly prostě neúnosné. Ale je to moc dobře napsané, zvlášť ten začátek je překvapivý. Ale to už od Simmela čekáme, ne?

Red_Fox
22.07.2013 4 z 5

Děj skáče ze současnosti do minulosti a postupně dává celý příběh smysl a dělá ho zajímavým. Naopak mi přišly strašně nezáživný pasáže o politice. Bohužel neměly až tak velký smysl, jak sem čekala, že mít na konci budou. Ale to bude možná i tím, že nejsem nadšenec politiky :) ...

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Jedna z kníh, ku ktorej som sa veľmi často vracala. Podrobne premyslený príbeh, písaný vo viacerých dejových líniach, ktoré sú trošku zložitejšie, ale o to pútavejšie, strhujúcejšie a premyslenejšie. Kniha je jedna z mála, ktorá Vám nedá vydýchnuť a Vám neostane nič iné, len žasnúť a naplno si vychutnávať každú stránku.

AdaVinculin
23.04.2013 5 z 5

Opět skvělý kousek od tohoto autora. Stále se proplétá minulost s přítomností a budoucností, takže na konci Vás nemůže nic překvapit, což je škoda, protože jinak vždy překvapená jsem. Určitě výborná kniha, ale necítíla jsem z ní takovou sílu jako z ostatních Simmelových knih.

kapllu
22.04.2013 4 z 5

Parádní knížka, postupně se nám odkrývají motivy a činy jednotlivých postav... Líbí se mi, jak jsou postavy zajímavě a reálně vykresleny. Že majitel strip klubu nemusí být pasák, že striptérka nemusí být děvka... Každý člvoěk je velice ovlivněn svou minulostí, to řídí jeho současné činy. Samotný čin v přítomnosti nemusí dávat žádný smysl, až když známe motiv, můžeme soudit.
Další knížka, v které se mi potvrddilo, že krevní pouto sice nějaký význam má, ale přátelství může být mnohem opravdovější, silnější, pravdivější. A takových přátel je třeba si velmi vážit.

princesse
07.03.2013 5 z 5

Tuto knihu mám v knihovně už mnoho let a nějak jsem se k ní nedostala, ačkoliv jsem od tohoto autora přečetla hodně knih. Až teď a rozhodně nelituji. Výborná kniha, úžasně čtivá, má spád, děj a pohltila mne od první do poslední strany. Určitě doporučuji, úžasně poutavý a silný příběh.

Pafka
03.08.2012

Co všechno lze uvěřit a odpustit osudové lásce? Lze člověka plně pochopit jen z jeho činů? Všichni lidé bratry jsou aneb kde jsou ony hranice, po jejichž překročení už neznám bratra.

Val
25.02.2012 5 z 5

Simmel je prostě jedinečný...... Pokud si na něj zvyknete a sedí vám, tak vás to nutí číst další a další jeho knihy.... A to je dobře...je úžasný .

Adriana.82
20.01.2011 5 z 5

zhltnuto jedním dechem =) doslova ...

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Zajímavý příběh dvou bratrů a jedné "osudové" ženy.

Německo spisovatelé bratři nacistické zločiny

Johannes Mario Simmel
rakouská, 1924 - 2009
1976  89%Láska je jen slovo
1998  91%Všichni lidé bratry jsou
1992  84%Nemusí být vždycky kaviár
2001  88%Svůj kalich hořkosti
2007  76%A s klauny přišly slzy

Kniha Všichni lidé bratry jsou je v