Všemi dary obdarovaná

Všemi dary obdarovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295704/bmid_vsemi-dary-obdarovana-WJV-295704.jpg 4 556 152

Všemi dary obdarovaná série

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou... Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který hlídá děti jako dráb, nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to asi nejde, když je základna obklopena zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi se podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila?... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Host

The Girl With All The Gifts , 2014

tsal
08.07.2018 4 z 5

Všemi dary obdarovaná je taková Chytrá horákyně - ani nahá, ani oblečená, ani pěšky, ani na voze. Nedočkáme se ani survival hororu ve stylu série Resident Evil, ani se neustále neptáme, jestli je důležitější morálka nebo přežití, jako v Živých mrtvých, ani se nezamýšlíme nad civilizací, jejími chybami a klady jako ve Dni trifidů. Ono to tam tedy všechno je, ale tak na půl plynu a vlastně o to vůbec nejde. Kniha je totiž hlavně o tom, jak jedna malá divná holka chce, aby ji lidé měli rádi. Trochu takové rodinné road movie. Zabaví to, nenaštve to, napsané je to vcelku dobře, byť ne výrazně, ale pochybuji, že si za půl roku na cokoliv vzpomenu. Tři hvězdy za celek a půl za to, že se autor nebál dotáhnout jednu ideu až do konce. V tom nemastném neslaném krvavě bezzubém neutrálu mě to fakt překvapilo.

Nel.K.
11.06.2018 4 z 5

Díky červnové audioknižní příloze časopisu Pevnost Plus, se mi dostalo do rukou mé první postapokalyptické zombie čtení (nebo spíš poslech :) ).
Začátek příběhu odsýpal pomalu a zdál se mi místy přitažený za vlasy, ale když jsem přišla na to, proč se s dětmi jedná tak, jak se s nimi jedná, změnila jsem názor a naopak mi vše přišlo velmi promyšlené. Potom už celý děj chytil ten správný spád.
V průběhu příběhu autor čtenáře dobře obeznámí se vším, co a proč se stalo.
Mně se líbila celková promyšlenost příběhu, neokoukaný děj, ale nejlepší na tom celém byl konec, nečekaný a velmi odlišný..

jiri8548
05.06.2018 4 z 5

Dostal jsem jako audioknihu a byl jsem spokojený. Kniha má spád a slušný příběh. Interakce dítěte s "učitelkou" je fajn a i další postavy jsou vcelku slušně vykreslené, bohužel mi scházejí dějové zvraty které překvapí. Jediná věc kterou jsem nečekal byl závěr... Hodnocení je tak na 75%

Renyem88
03.06.2018 5 z 5

Za mě hodně dobrý. Mike Carey nezklamal, Mike Carey umí. Je to takový zombie post-apokalyptický road trip, který měl hlavu a patu. Přečteno docela rychle, až je mi líto, že už si víc o Melanie nepřečtu....Asi nemám, co bych vytkla. Jsem zvědavá na druhý díl.

Aaliyan
21.04.2018 3 z 5

Přesněji ... 3,5 hvězd. Kniha je velmi dobře napsaná. Na jejím začátku jsem byla z celého příběhu opravdu nadšená. Námět byl super a zápletka mi také přišla zajímavá a těšila jsem se, až se dozvím podrobnosti. Není to vůbec hloupá kniha, ba naopak. Je to propracované, promyšlené ... a to i přesto, že v ní vlastně figurují už tolik ohraní zombie. Tedy, pardon, hladovci. Zkrátka, jde o knihu na úrovni. Ale u mě se něco cca v polovině příběhu zlomilo - začala jsem se nějak nudit. Měla jsem dojem, že se tak nějak všechno zastavilo a točí pořád dokola ... ale, musí se nechat, že byly také stránky, které jsem zhltala. Knihu ale určitě doporučuji. Věřím, že každý milovník postapokalyptických knih ji shledá zajímavou.

PeťkaW.
15.04.2018 3 z 5

Po knize jsem sáhla hlavně ze zvědavosti. Hororové sci-fi, hlavní hrdince je deset a ještě zombíci? To nebude pro mě- říkala jsem jsi. Ale člověk má zkusit všechno a když byla zrovna volná v knihovně, brala jsem to jako znamení a vzala ji domů. Musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Téma apokalypsy je tu výborně vysvětlené a podané tak, že dává smysl. To samé vznik hladových zombíků a celé nákazy. Neokoukané, promyšlené, výborně podané - a to se cení! Stejně tak charakteristika postav, kterou by mohli dávat češtináři jako příklad v hodinách slohu. Děj plyne hladce, jazyk je hodně čtivý a vy prostě chcete vědět, co bude dál. Nemůžu říct, že bych si z knihy úplně sedla na zadek, ale vesměs jsou dojmy mnohem lepší, než jsem čekala a Všemi dary obdarovaná je příkladem toho, že nejsou 3 hvězdičky, jako 3 hvězdičky. Tohle je opravdu silný nadprůměr a já jsem ráda, že jsem svou zvědavost poslechla a knihu si půjčila ;)

devildeny
10.04.2018 5 z 5

Podle mého knize nic nechybělo, poutavě psaný postapokalyptický příběh, perfektně vybarvené charaktery postav. Líbila se mi odborná stránka knihy a částečné čerpání ze skutečnosti ohledně houby Ophiocordyceps. Nevydržela jsem to a ještě před dočtením jsem zkoukla filmové zpracování, které mi oproti knize připadalo dost nedotažené a nenašla jsem v něm poselství, které jsem našla v knize.

Lenka40
08.04.2018 4 z 5

Tak po delší době se ke mě opět dostala kniha s tématem zombie. Musím říct ,že příběh ,který prožíváme s Melanii se mi velice líbil. Příběh je trochu jiný ,než taková ta zombie klasika a o to víc vás kniha lákala ke čtení.
Takže shrnuto podtrženo velmi čtivý, zajímavý a originální příběh s koncem, u kterého mi ukápla i slzička.

Schary
03.04.2018 5 z 5

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou, většinou si je tady totiž vybírám podle recenzí. A toto neplánované rande se zombie dětma nebylo vůbec špatné!!!

Hendrychova.K
13.03.2018 4 z 5

Úplně jiný pohled na zombie apokalypsu. Takový, řekněme opačný. Ale z konce mi bylo trochu úzko.

Danago
23.02.2018 5 z 5

Pro mě skvělá sci-fi nebo fantazy jak kdo chce. Čtu tento žánr docela málo, ale tato knížka se opravdu povedla. Kniha mě vtáhla do děje. Je napínavá a dokonce má v sobě i skvělý humor. Na některých místech jsem se opravdu od srdce zasmála. Poslouchala jsem ji jako audioknihu a ta je i dokonala namluvená.

markyticka
11.02.2018 5 z 5

Nemám ráda horory, ale svět plný hlodavců mne zaujal. A pak jsem na x-té straně zjistila, že se nejedná o malé savce, ale o nemrtvé hlAdovce... Střed knihy byl trošku slabší, musela jsem se trošku nutit pokračovat, ale naděje, že to pro lidstvo dopadne přece jen dobře mne hnala dál a konec mne strhl úplně... Od dočtení nemohu na tu knihu a příběh přestat myslet, chybí mi Eddie, a doufám že se mu narodí Marie...

TipsyChipsy
08.02.2018 3 z 5

Příběh z říše pohádek pro dospělé. Na odreagování asi dobré, asi jako pustit si horor po 22 hodině...

Dorrinka
31.01.2018 5 z 5

Nemám moc ráda horory, post-apo, knihy o budoucnosti a už vůbec ne zombíky. Ale tahle kniha je jednoduše naprosto dokonalá a vtáhla mne od prvního odstavce, vyždímala ze mne celou paletu emocí a způsobila dokonce šrámy na mém poklidném manželství, když jsem se v pokročilém věku totálně zamilovala do fiktivní postavy. Seržant Parks by měl být navržen na titul nejvíc sexy drsňáka s jizvou přes obličej v dějinách literatury! No - ještě mě to zjevně nepřešlo.
Napínavá, akcí našlapaná knížka, co vás nenechá ani chvilku odpočívat (a ještě týden po přečtení budete v noci na WC chodit vystrašení jak malí skauti). Doporučuji!

Veronika33
14.01.2018 5 z 5

Tématiku zombie ja veľmi môžem a toto spracovanie a jej poňatie bolo niečo nové, nevšedné. Kniha sa veľmi dobré číta, je pútavá. Odporúčam všetkým zombie nadšencom!!!!

Rowana
03.01.2018 4 z 5

Poslouchala jsem knížku jakou audioknihu. Absolutně mě nelákají jakékoliv zombie příběhy, ale tenhle mě zaujal svým popisem. Pustila jsem si to spíš ze zvědavosti, pak jsem zdráhavě poslouchala dál a dál, až jsem zjistila, že mě vyprávění pohltilo.
Pořád nemám ráda téma zombie, určitě nezačnu vyhledávat další knížky na toto téma, ani pátrat po filmech či dávat šanci jednomu konkrétnímu seriálu. Ale tahle knížka se mi v důsledku líbila. Zapůsobilo na mě i to, jakého se jí dostalo rozuzlení.

petaSk
23.12.2017 3 z 5

Posloucháno jako kompletní audiokniha.
Nemám ráda zombie a stereotypní postavy: naivní holčička, otravná mateřská učitelka, posedlá vědkyně, drsný voják a nezkušený klučina. Tato kniha je na těchto věcech postavena. Přesto mě ponurá road movie bavila. Možná to bylo díky povedené audio verzi, a tím, že mi 12 hodin někdo vyprávěl.
Jedná se o bezútěšné ale standardní dobrodružství, kdy se různorodá skupinka pokouší dostat domů.
Jestli čekáte nějakou ojedinělou pecku s kupou originálních nápadů, budete zklamaní. Pokud ale přistoupíte na přímočarý příběh se známými umně poskládanými prvky, který odsýpá a skončí trochu jinak, než čekáte, budete spokojení.

rarášek
30.11.2017 4 z 5

Velmi zajímavé podání zombie apokalypsy. Kniha se díky krátkým kapitolám četla rychle a děj jsem si užívala. Zajímavé bylo podání příběhu, kdy jsem měla možnost nahlédnout do mysli všem hlavním postavám. Nejvíc ze všech postav se mi líbila Melanie, byla velmi moudrá, statečná, milá a lstivá. Ten konec byl zajímavý a myslím, že Melanie měla pravdu v tom, co říkala.
Rozhodně se ještě musím podívat na film, jaký nakonec je, abych mohla srovnávat. :D

KAREL6725
13.11.2017 5 z 5

Já mám rád postapo, na tuhle knihu jsem se vyloženě těšil Kniha nezklamala tohle se čte velice dobře, děj vás vtáhne a už nepustí. Tohle jsem od knihy čekal a kniha moje očekávání splnila. Jedna z nejlepších knih ,která u nás minulý rok vyšla. Doporučuji, zkuste dát Melanii šanci, tohle opravdu stojí za přečtení.

guuci
24.10.2017 4 z 5

Kniha se dobře čte, má výborný začátek, potom lehčí průměr a konec docela zklamal.