Všemi dary obdarovaná

Všemi dary obdarovaná
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532575/bmid_vsemi-dary-obdarovana-65d4fdfb29ebb.jpg 4 558 558

Všemi dary obdarovaná série

Desetiletá Melanie žije ve vězení na vojenské základně, kde se s dalšími dětmi pod přísným dohledem vzdělává. Za svoji spřízněnou duši považuje holčička zbožňovanou učitelku. Sama si nepamatuje jiný svět, než žalář v pevnosti obklopené zpustošenou krajinou, v niž řádí hladovci s neodolatelnou chutí na lidské maso. Ale co když ji odvezou do laboratoře, odkud se ještě žádný ze spolužáků nevrátil? Co když posádka neudrží nápor zvenčí? A odkud se bere ten zoufalý hlad, který Melanii přepadá v blízkosti lidí?... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

The Girl With All The Gifts , 2014

Interpreti: Dana Černá , Vasil Fridrich , Klára Sedláčková Oltová

NikaMirka
04.12.2016 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla a nějak nemám slov. Nejhorší je ten přetrvávající pocit strachu, protože vše v příběhu nemusí být zas až takové sci-fi. Jednou k něčemu podobnému opravdu může dojít, vzhledem k tomu, že smrtící parazazit opravdu esistuje . Čekala jsem jiný konec, ale asi nereálný, protože příběh od začátku nemohl spět k jinému konci, než k jakému dospěl.

leny.wood
04.12.2016 5 z 5

Jedním slovem - dokonalost! Skvěle propracované postavy, vývoj vzájemných vztahů. Rozhodně nic po slabé povahy, protože lidské maso je tu skloňováno velice často a v ne příliš lichotivých situacích. Žít ve světě, kde převládá parazit ovládající lidská těla, jejichž jediný cíl je vás sežrat? Díky, nechci. Ale číst o tom, fascinující. Jen do toho!

FloretFiction
01.12.2016 5 z 5

Proč zachraňovat všechny ty lidi? Proč nevzít HOUBU, nesmazat tu špinavou tabuli... a nezačít od začátku? Originální, inteligentní, dokonalé.
PS: Na You Tube lze dohledat: Cordyceps: attack of the killer fungi - Planet Earth Attenborough BBC wildlife. Doporučuji také: Zombie Snails | World's Deadliest... protože zombie jsou skuteční.

Barbarka_CZ
29.11.2016 5 z 5

Velmi originální. Po Apokalypse Z jsem si myslela, že už nemůže přijít na poli zombie apokalypsy nic lepšího, ale tahle kniha mi ukázala, že jsem se mýlila. Naštěstí. Všemi dary obdarovanou jsem vyhrála v soutěži, sama bych si ji asi nevybrala, resp. bych si jí na pultech knihkupectví nevšimla. Což by byla chyba! Líbilo se mi střídání pohledů jednotlivých postav, bylo plynulé a napomohlo tomu, aby se člověk lépe vžil do každého jednotlivého hrdiny. Stejně tak jsem si obrovsky oblíbila hlavní hrdinku, byť vlastně patřila "na tu špatnou" stranu. Zdánlivě. A ten konec! Hrůzu nahánějící a nadějný zároveň. Za mě rozhodně pět hvězdiček.

trudoš
24.11.2016 4 z 5

Britské prostředí a originální pojetí zombie apokalypsy, to jsou dva faktory, kterými si mě Všemi dary obdarovaná získala už po třiceti stranách. Připočtu-li k tomu množství skvěle zpracovaných hororových scén, jež stejnou měrou ctí klasiku, jako přinášejí do žánru něco nového, a povedenou závěrečnou pointu (i když hodící se spíše k původní povídce), nedivte se mi prosím, že jsem si knihu užil se vším všudy.
Úspěšný komiksový scenárista Mike Carey, skrývající se pod pseudonymem, si zase jednou zkusil něco nového. A jak je jeho dobrým zvykem, opět mu to šlape na jedničku. Sice lehce přestřelil počet stran v rámci poměrně jednoduché zápletky, ale zdárně to vynahradil divokým tempem vyprávění a naprosto dokonalými hrdiny. V tomhle ohledu vsadil na lety prověřené stereotypy (mrcha, strašpytel, morous, světice a naivka), s jejichž pomocí průběžně mění charakter náhledu na probíhající události. Vznikla tak svižná postkatastrofická road movie, nemající v současnosti plnohodnotnou konkurenci.

Sorrow
19.11.2016 4 z 5

Tahle knížka je prostě famózně vybalancovaná - skvělý děj, perfektní hlavní hrdinové, dostatek (ale zase ne přespříliš) akčních scén a co mě překvapilo možná nejvíc, vynikající styl. Rozhodně doporučuji! Dneska bych dala klidně 4,5

laepus
10.11.2016 5 z 5

Ale jo, nakonec dám všech pět. Je to výborné čtení s fantastickou gradací v závěru a z úplného konce pak musí spadnout čelist. Parádně zvládnuté rozložení kapitol mezi jednotlivé postavy, kdy je děj pokaždé nazírán skrze jinou postavu - cynický Parks, nezkušený Gallagher, přecitlivělá Justineaová nebo vědecky suchá Caldwellová a do toho Melanie, kterou si i přes její "touhu" po lidech musíte zamilovat. Trochu mi to tou apokalypsou a ohrožením ze strany "přírody" připomnělo Den trifidů, což beru pro tuto knížku jako velkou poctu.

ElisR1
08.11.2016 5 z 5

Nakonec se z knihy vyklubalo příjemné překvapení. Sice jsem si chvíli musela zvykat na styl, kterým je kniha napsaná, ale celkově ji můžu jedině doporučit.

katyka
03.11.2016 5 z 5

Nádherne ponurá, napínavá a krvavá záležitosť s neodolateľnou hlavnou hrdinkou, ktorú si obľúbite, aj keď má trochu neštandardné stravovacie návyky. Zlupla som ju za dva večery, pretože sa naozaj nedalo odtrhnúť. Vďaka skvelej atmosfére, filozofickému podtextu a hlbokému pochopeniu ľudí a ich reakcií sa pre mňa táto kniha radí medzi to najlepšie zo žánru.

tlllk
25.10.2016 5 z 5

kniha je prudko návyková, niečo medzi Dňom Trifidov a Resident Evil. Samotná myšlienka nie je veľmi originálna. ale malo to hlavu a pätu, kniha mala spád a hlavné postavy charakter. Ako audioknihu som ju zlupol za jeden a pol dňa.

Dragell
23.10.2016 4 z 5

Kniha nás přenáší do nemilostivé budoucnosti - postapokalyptického světa, který vnímáme skrze několika pohledů – od malé holčičky, která vnější svět nezná, přes doktorku toužící po vysvětlení, po vojáka hlídajícího bezpečnost civilistů. Co pro nás znamená život a jaké jsou v té chvíli naše hranice, za které dokážeme zajít?

Lenka.Vílka
21.10.2016 5 z 5

5/5...víc v záložce Recenze...