Navždy s láskou, Lara Jean

Navždy s láskou, Lara Jean https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335034/bmid_navzdy-s-laskou-lara-jean-c9u-335034.jpg 4 737 164

Lara Jean zažívá ten nejlepší maturitní ročník, který si dívka může přát. Je bláznivě zamilovaná do svého přítele Petera, její táta se znovu žení a Margot se vrátila na léto domů z vysoké. Ale i když je tak šťastná, něco se bude muset změnit… Zatímco Lara připravuje otcovu svatbu, nemůže již přehlížet velká rozhodnutí, která bude muset udělat. Kam půjde na vysokou a co to bude znamenat pro její vztah s Peterem? Už viděla, jak se kvůli tomu trápila její sestra, a nechce zažít totéž. Nyní by měla jít na vysokou i Lara a opustit nejen svou rodinu, ale možná i přítele, kterého miluje. Když jí ale srdce a rozum radí něco jiného, pro co by se měla rozhodnout?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Always and Forever, Lara Jean , 2017

Nikolarojdlova
16.03.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, doporučuji si ji přečíst.

Petra-1
28.02.2020 4 z 5

Pokračujeme v jízdě..

Za sebe musím říct, že ačkoli se Peter ve třetím díle opravdu snaží a je to vážně super kluk, mně k srdci více přirostl John z druhého dílu.

lucie0134
27.02.2020 2 z 5

Upřímně řečeno, nechápu, že jsem to začala číst. Dobře u prvního dílu fajn nápad na knížku, ale druhý a třetí? Lucie to byl zas nápad...Obsahuje to Spoilery. Tak bacha a nebo si to radši přečtěte.

Lara je dětinská, neví co chce, nerozhodná, a celou dobu mě rozčilovala. Chudák Peter. Ten je super kluk a vůbec si nezaslouží co mu dělá. Přijde mi, že se nedokáže rozhodovat sama, ale stále dává na ostatní. Jakoby neměla svoji hlavu. Nakonec to skončí happyend jako správná romantika. Rozhodne se nakonec podle sebe.

nikiss76
08.02.2020 3 z 5

V závěrečném díle mi začala vadit hlavní hrdinka, hlavně to jak neustále někoho opravovala a byla přehnaně puntičkářská a dětinská. Měla samozřejmě i skvělé vlastnosti, ale i přesto jsem si při čtení několikrát říkala:"co to děláš, prober se holka!" Peter byl vzorem ideálního přítele a snem každé holky (především v posledním díle, kdy už se zcela odpoutal od Gen). To, jak se choval k rodině své přítelkyně bylo vážně krásné, stejně tak romantická gesta, která dělal pro Laru Jaen. Bylo mi Petra kolikrát i líto, že si s jeho city zahrávala i když to mnohokrát bylo s dobrým úmyslem. Nakonec celkem dobry konec, ale očekávala jsem ještě trochu víc.

AnDyB
04.12.2019 4 z 5

Příběh oproti 1. dílu se prostě vlekl. Jak i 2. díl tak i tento pro mě. Možná je to prostě tím že je to oddechovka jako taková.

SPOILER:
Myslela jsem si, že nakonec Jenny udělá opravdu otevřený konec kde to mezi nima ukončí. Což si myslím že opravdu tak by to mělo být. Nakonec ale skončí spolu. Asi je to jen tím, že to vidím jako Peterova mamka. Staršíma očima :D
KONEC SPOILERU

Celkově dávám 4* jelikož si myslím že Jenny to napsala moc hezky pro mladistvé čtenářky. Umí to vidět těma mladistvýma očima. Takže je to vlastně napsané naprosto správně a určitě se mladším čtenářkám bude moc líbit :)

NienorNíniel
24.11.2019 4 z 5

Na konci se mi chtělo plakat, přesto bych se nerozhodla jako Lara, ale jako Gogo :) Asi jsem z toho vyrostla, takže mě to nebralo jako první dva díly, za to mě to daleko víc dojalo.
Hodně se mi líbil John (ve všech dílech) :D

Nany_cz
12.11.2019 5 z 5

A poslední díl je za mnou. Až je mi to líto, protože mě příběh Lary Jean moc bavil. Knížka je opět čtivá. Je vtipná, ale místy i smutná nebo třeba dojemná. Autorka cely příběh Lary Jean a Petera zakončila moc hezky

LucySmile
07.11.2019 5 z 5

Do třetice všeho dobrého. Příjemná série a těším se, až si jí přečtu znova.

Kacennnka
02.11.2019 5 z 5

Od Jenny Han jsem četla všechny YA contemporary a Lara Jean je rozhodně moje nejoblíbenější.

Petro..nella
21.10.2019 5 z 5

Za jeden den jsem ji přečetla a to bez dechu.

Magdyla.8
05.10.2019 2 z 5

Takový průměrný konec. Narozdil od předchozích dílů mě štvalo stálé pečení hlavní hrdinky. Už toho bylo moc. Jinak krásné završení celé trilogie.

zaandulee
27.09.2019 3 z 5

Pěkně se četla, spíše na odpočinek.

Monns
18.09.2019 5 z 5

Opravdu krásný, vrátilo mě to zpátky k mojí první lásce a vzpomínkám. Příjemná oddechovka. Po dlouhý době jsem opravdu litovala, že jsem knihu (sérii) dočetla a celé to skončilo.

Kyta
17.09.2019 3 z 5

Celá série je opravdu oddechová, je to milé čtení, u kterého se odreagujete. Svět Lary Jean není vůbec špatný, ráda jsem se ke čtení vracela, i když samozřejmě se tu objevovaly nějaké slabší momenty, které mě nebavily.
Třetí díl se nesl v duchu vejšek a té svatby. Jako plus považuji to, že jsem se z knihy dozvěděla, jak to chodí v maturitním ročníku v Americe. Plánování svatby mě moc nebavilo, některé části jsem ani tolik nevnímala. V tomto díle jsem se také dozvěděla, že autorka je velká filmová fanynka - díky tomu velkému množství narážek na jiné filmy. Nevadilo by mi to, kdyby se to tam vyskytovalo v přiměřeném množství, jenže to po čase začalo být otravné.
Lara Jean je mi už věkově bližší, je rozumnější a byla mi tedy sympatičtější než v prvním díle, kde byla až moc naivní (i když k tomu věku to zkrátka patří). Občas mě štvalo Peterovo chování (i když ke konci se dozvíme proč - přesto to ale bylo zbytečné). Díky bohu už v tomto díle nevystupuje ta otravná Genevieve, která byla někdy až na zabití. Hodně se tu řeší vztah Triny s Margot, což mi přišlo na knize zajímavé.
Všechny tři knihy měly něco do sebe. Nedokážu říct, která z nich byla nejlepší, ale všechny mě bavily víceméně stejně. Autorka ale podle mě krásně zakončila příběh Lary Jean.

Trilogii o Laře Jean považuji za takový průměr. Neurazí ani úplně nenadchne. Doporučuji spíše mladším ročníkům.

tynka65
01.09.2019 3 z 5

Krásné a milé zakončení celé série. Tenhle díl byl o mnohem lepší než ten prostřední! Teď se jen těším na filmová zpracování..... ,,Nikdy neříkej ne, když chceš ve skutečnosti říct ano. "

LiLinka
26.08.2019 5 z 5

Za mě nejmilejší kniha z celé trilogie. Nechtěla jsem ji vlastně ani číst, aby neskončila... příběh Lary Jean a Petera je kouzelně roztomilý. Doporučuji všemi deseti.

Veruu95
23.08.2019 5 z 5

Ani poslední díl nezklamal. Krásné zakončení skvělé série. Určitě doporučuji k přečtení, celou sérii zhltnete jedním dechem.

Sariklen
21.08.2019 4 z 5

Co si pamatuju předchozí díl, tak bych řekla, že tento je lepší, byť na první příčce je stále ten první. Milé počtení, jak je u série Lara Jean po prvním díle očekáváno. V tomto díle nečekejte žádné veliké zvraty, byť bez zvratů se to samozřejmě neobejde :) Stále moc hezké, s hlubokými myšlenkami a vtipnými momenty, u kterých někdy nechyběl ani výbuch smíchu.

wiolca
14.07.2019 4 z 5

Ze série je tahle pro mě nejslabší. Pořád se hezky čte, ale už to nebylo ono.

whiolet
29.06.2019 4 z 5

Bylo to milé poslední setkání s Larou Jean, na druhou stranu jsem od toho čekala malinko víc.
Avšak jako nenáročná oddechova knížka měla všechno co by měla mít.
Mimochodem víc než Lara Jean mi bude chybět Kitty :D