Navždy s láskou, Lara Jean

Navždy s láskou, Lara Jean https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335034/bmid_navzdy-s-laskou-lara-jean-c9u-335034.jpg 4 737 164

Lara Jean zažívá ten nejlepší maturitní ročník, který si dívka může přát. Je bláznivě zamilovaná do svého přítele Petera, její táta se znovu žení a Margot se vrátila na léto domů z vysoké. Ale i když je tak šťastná, něco se bude muset změnit… Zatímco Lara připravuje otcovu svatbu, nemůže již přehlížet velká rozhodnutí, která bude muset udělat. Kam půjde na vysokou a co to bude znamenat pro její vztah s Peterem? Už viděla, jak se kvůli tomu trápila její sestra, a nechce zažít totéž. Nyní by měla jít na vysokou i Lara a opustit nejen svou rodinu, ale možná i přítele, kterého miluje. Když jí ale srdce a rozum radí něco jiného, pro co by se měla rozhodnout?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Always and Forever, Lara Jean , 2017

girdi
21.05.2021 4 z 5

Je užásné, jak hezky se může číst kniha, která je vlastně tak trochu o ničem, protože hlavní hrdinka je velmi předvídatelná a trošku nudná. Každopádně to bylo vážně prima. Prostě romantika pro něžné duše.

veverrka11
25.04.2021 2 z 5

Tak za mne by tahle knížka vůbec nemusela být. Jsem z ní a z chování LJ i Petera hodně zklamaná. LJ jsem chápala v první půlce knížky, kdy řešila přijetí na univerzity. Peter se od půlky knížky choval jako sebestředný pitomec a korunu tomu nasadila jeho matka...

fromywindows
23.04.2021 3 z 5

Na zakončení téhle série jsem dlouho čekala, ale docela mě zklamala. Tohle byl nejslabší díl. Na stránkách se nic moc nedělo, žádné překvapení, pořád to samé. Předchozí dva díly byly mnohem lepší, to asi proto že to mezi Larou Jean a Peterem teprve všechno začínalo, a ve druhém díle bylo zajímavé, že se mezi nima připletl někdo třetí.
Aspoň byl ten šťastný konec :‐)

MilackovaN
20.04.2021 5 z 5

Pěkné zakončení celé série, tak jak se mi u první knihy více líbilo filmové zpracování, u druhé knižní, tak u tohoto dílu je to půl na půl. Některé části se mi více líbili v knize, a přišly mi detailněji propracované, které si třeba z filmu nevybavuji, ale zase ten konec mi přišel teda mnohem propracovanější a emotivnější ve filmu. Každopádně je škoda, že je to poslední díl, pokračování na vysoký by mě celkem zajímal. Ale zase na druhou stranu, v nejlepším se má přestat, a tak to asi má být i s touto sérií.

zuzana4291
11.04.2021 4 z 5

Přečetla jsem všechny 3 díly najednou a musím říct, že je tato kniha z nich "nejslabší". Ale i přesto jsem se od ní nedokázala prakticky odtrhnout, dokud jsem ji nepřečetla až do konce.

Luc.i
02.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Možná to bude tím, že jsem knížku četla hned po druhém dílu, takže už jsem byla na postavy zvykla ale přišlo mi že tady Lara Jean byla ze všech třech dílů nejsnesitelnější. Opět se to hezky četlo, bavilo mě to, zasmála jsem se chvílemi to bylo trochu vážnější.
Bohužel nás Lara Jean pořád nepřestala "otravovat " s tim že ještě s nikym nespala a opakovala to sna na každý druhý stránce. Trochu mě vlastně i překvapilo ze za celou triologii k ničemu nedošlo. ..
Samozřejmě mi bylo od začátku jasný že nakonec bude s Peterem, ale stejně mám nejradši Johna Ambrose McClarena. Prostě ten večírek ze čtyřicátých let ve druhým díle je nejvíc.
Když se na konci Lara Jean s Peterem rozešla tak jsem byla překvapena, ale nadšená každopádně mě dost naštvalo když se k sobě vrátili "protože nejsou jako všichni ostatní ". Taky mě trochu mrzí že to bylo ukončeno takhle narychlo klidne bych snesla ještě nějakej skok třeba o pul roku nebo tak něco.

Knížka a celá série se mi líbili ale asi už to nepotřebuju číst znova, bylo to fajn a možná někdy kouknu i na filmy.
Celkem 4/5* Dobrý zakončení triologie

Zuzanka45
23.02.2021 5 z 5

Nečekala jsem to, ale i tento díl mě opět moc bavil a byl stále skvěle čtivý. Netuším, jak se autorce povedly tak pěkné všechny tři díly, aniž by to bylo jakkoli ohrané nebo prodlužující. Za mě dokonalé zakončení série. Ten konec byl úchvatný a prostě mě dojal. Všechny 3 díly jsem četla po sobě a rozhodně toho nelituji. Chtěla bych klidně další pokračování příběhu Lary Jean a Petera. Tento díl se mi zdál o malinko lepší než 2. Jediné, co celé sérii vytknu, je to jídlo. Na každé stránce nějaké jídlo, bylo to už trochu ujeté, protože to fakt nahání strašné chutě. Ale bez toho by to nejspíš nebylo ono.
Pro romantické duše jako dělané! Na toto čtení budu opravdu ráda vzpomínat.

hnilda3
17.02.2021 4 z 5

Četlo se to fajn, ale tolik mě to nezaujalo. První díl byl super a něčím zajímavý a originální, ale tato kniha už byla prostě klasická young adult a chvílemi se Lara Jean chovala jako koza. Ale to se asi chováme v 17 všichni, jen už jsem to asi radši zapomněla :-).

bara-z5649
13.02.2021 5 z 5

Milá a krásná kniha. Hlavně úžasný závěr celé trilogie. Už se těším, až teď knihu zhodnotím s filmem na Netflixu!

Moje pocity po dočtení pomocí smajlíků: ????????????

petulkapeta
29.01.2021 4 z 5

pěkne zakončení a nejvic se mi libil a potěšil konec,to co Peter Laře napsal do ročenky... :)

Jack138
25.01.2021 4 z 5

Hezká kniha

Ticiana
11.01.2021 5 z 5

Tahle serie je fakt kouzelna. Cte se to samo. V poslednim dile se toho stane tolik, ze by se to veslo do dvou filmu. Skvele zakonceni serie. Lara Jean a Peter usli dlouhou cestu, Kitty si jela sve a byla jsem rada, ze tam uz temer zadna Gen nebyla. Doporucuji pro romanticke duse.

booksforterez
07.01.2021

Kniha byla milá jako předchozí díly, ale neuvěřitelně mě vytáčelo jak řešili jen kdo kam po střední půjde na školu...

Market116
01.01.2021 5 z 5

Jsem moc ráda, že mám tuto úžasnou sérii ve své knihovně.
Je opravdu krásná. Skvěle se čte, je vtipná, romantická a správně poťouchlá.
Tento poslední díl mi přišel takový rozlučkový a nejen kvůli tomu co na konci psala autorka...sice je pravda, že další díl by mi vůbec nevadil, ale jak se říká „v nejlepším se má přestat“
A i když jsem z konce byla trochu smutná, Laře Jean jsem to moc přála, stejně jako Peterovi...jen si nemůžu pomoc, ale chyběl mi tam epilog...třeba po pěti deseti letech...zakončeno svatbou...možná trochu moc přeslazený, ale přesně taková tahle série byla a právě proto, jsem na něco takového čekala...
Zajímá mě jestli natočí i třetí film, protože první dva se mi moc líbili...
Celou sérii velmi doporučuji!

Takyumímčíst
27.12.2020 4 z 5

Netajím se tím, že mě ledacos dojme, ale tady jsem brečela, řekla bych s trochou nadsázky od začátku až dokonce XD Jsem vážně velkeeeej fanda dvojce Lara Jean a Peter, a tak jsem se bála jak to skončí, že byla knížka přečtená během mrknutí oka. Je trochu škoda, že v podstatě hlavní dvě témata, která se v knížce řeší, jsou univerzita a vztah táty LJ s Trinou. Celkově se mi kniha ale moc líbila, i když ze všech dílů zřejmě nejméně. Až ale vyjde film, určitě plánuju kouknout. Jak knižní tak filmová série je moc povedená a tahle knížka je jejím krásným zakončením.

AlexandraBane
08.12.2020 5 z 5

Úžasná knížka. Ty dva prostě miluju, ač jsem místy brečela. Nádherné zakončení příběhu Lary Jean a Petera

vera5841
07.12.2020 4 z 5

Milý obyčejný příběh obyčejné dívky. Na knize je trochu znát, že tento třetí díl nebyl úplně plánovaný. Ovšem celkový dojem je příjemný a věřím, že dívky v Lařině věku se v tom poznají. Sice nejsem úplně fanda páru LJ+P, ale i tak by mě zajímalo, jak to s nimi nakonec dopadlo... Autorka to nechala na naší fantazii a tak "měj se krásně, Laro Jean!"

Fortuna7
02.12.2020 5 z 5

Za mě rozhodně nejlepší díl série. Skoro jsem si pobrečela, ale v knize se objevují i strašně vtipné pasáže u kterých jsem se mohla uválet smíchy.

KajkaMicinka
09.11.2020 5 z 5

U tohoto dílu jsem se zarazila, první a druhý díl byl skvělý a tento byl hodně zamotaný. Podle mě bylo zbytečné tam dávat svatbu jejího táty. Moc jsem tomu nerozuměla. doporučuji první a druhý díl.

Cress
20.10.2020 4 z 5

Nádhera. Lara Jean vám dá pořádnou dávku feel good romantiky, sice se toho moc neděje, ale vy si toho nevšimnete, protože milujete postavy a potřebujete vědět, jak budou jejich životy pokračovat. Závěr této trilogie se autorce moc povedl, za mě je to i nejlepší díl celé série. A ten konec byl tak nádherný a sladký... Hned bych si to přečetla znovu. Moc doporučuju, hlavně pokud potřebujete zvednout náladu.