Všechno, úplně všechno

Všechno, úplně všechno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261309/bmid_vsechno-uplne-vsechno-FBW-261309.jpg 4 772 208

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Carla. Ale pak se jednoho dne u vedlejšího domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného). (Dotisk 2017 s novou obálkou)... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Jota

Everything, Everything , 2015

Cynia
19.11.2016 4 z 5

Opět čteno v originále. Skvělá kniha, velmi zajímavý příběh a krásně zpracováno. Ty dvě černé stránky mě málem zabily...

Beatnice
11.11.2016 4 z 5

Cetlo se jednim dechem a musim rict, ze zaver byl celkem prekvapeni. Nedokazal bych asi odpustit, takze Maddy docela chapu. Doporucuju jako oddechovou, romanticky ladenou knizku.

andyval
03.11.2016 5 z 5

Všechno, úplně všechno (anglicky everything, everything) jsem si zvolila jako svoji první knihu v angličtině a osobně si myslím, že jsem si líp vybrat nemohla. Byla naprosto skvělá a kdybych ji neměla v aj, tak ji přečtu, jak se tady říká, jedním dechem. Našla jsem tam taky několik vět, ke kterým se asi budu ještě dlouho vracet. Za mě 5*

bookcase
20.09.2016 5 z 5

Krásně a citlivě napsané s nečekaným koncem. Líbilo se mi i grafické zpracování. Určitě ocení i starší čtenářky.

Skarcen
15.08.2016 2 z 5

Knížku jsem si půjčila z důvodu kladných recenzí. Ovšem dostalo se mi klasické romanťárny, u které se dalo už od prvních stránek odhadnout, jak to bude pokračovat. Jediné, co mě na knížce jaksi zaujalo a jako jediné da se říct "překvapilo," bylo vyvrcholení.
Styl psaní není nijak zvlášť skvělý, jediné, co knihu osvěžilo, byly kresby.

JustLea
12.08.2016 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla! Takový zvrat událostí jsem vůbec nečekala ... Nemůžu o ní říct nic špatného.
Upřímně, nejdříve jsem si myslela, že to bude něco depresivního, ale to jsem se opravdu hodně spletla. Všem bych chtěla tuhle knížku jedině doporučit :D :).

spencer
14.06.2016 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila. Je to jedna z knich, kterou když začnete číst už poté nemůžete odložit :)

hellena1523
11.06.2016 4 z 5

Perfektní! Trochu mi to připomínalo Greena, kolem kterého je teď ohromný boom. Jen s tím rozdílem, že takhle knížka byla vážně, vážně skvělá! Postavy propracované a jejich chování, jednání, promluvy odpovídaly věku - což třeba Green neumí.
Závěr mě velmi překvapil!
Moc se mi líbí i grafika knihy - ilustrace, poznámky, záznamy, grafy.
Celkově jsem byla velmi mile překvapená a knihu bych určitě doporučila všem náctiletým, kteří chtějí číst tituly, které jsou zaměřené na život, popř. něčím ztížený život, překonávání překážek, osobní rozvoj, fatálnost života patřící k věku.

mySaints
24.05.2016 3 z 5

Kdyby mi bylo kolem čtrnácti let, kniha by mě určitě oslovila mnohem víc. Je hezky udělaná a myšlenky v ní jsou taky fajn - pro náctileté. Chtěla jsem si přečíst něco romantického, ale zjistila jsem, že na young adult už jsem prostě stará a mnohem náročnější, co se týče literatury. Takže - kdybych měla patnáctiletou ségru, tak ji tuhle knihu strčim, že je moc pěkná a určitě se z ní poučí. Mě bohužel do pubertálních let zpátky nevtáhla, ale nevadí! :)

Peace
01.05.2016 5 z 5

"V okamžiku, kdy se stanete součástí světa, svět se zákonitě stane vaší součástí."

Tahle knížka mě dostala. Nečekala jsem takovou vlnu emocí, kterou v sobě má.
Líbilo se mi na ní všechno, úplně všechno!

ElisR1
15.04.2016 5 z 5

Tahle kniha byla milým překvapením, čekala jsem nějakou přeslazenou romanťárnu, ale zdání klame. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Mirime13
17.03.2016 5 z 5

Neuvěřitelná knížka, která mě donutila přemýšlet nad světem a nad tím jaké mám štěstí, že mohu chodit ven a nebýt zavřená mezi čtyřmi stěnami mého pokoje. Paradox je, že přesně to jsem dělala a uvědomila jsem si to až teď. Co bych dělala kdybych byla na místě Maddy? Nevím a ani vědět nechci, jsem ráda, že to tak není. Tuhle knížky by si měli přečíst všichni kdo sedí neustále na počítači, otevře se jim svět. Berte v potaz, že jsem ji právě dočetla a jsem hroznej snílek :).

bianca5
07.03.2016 4 z 5

Právem vychvalovaná prvotina ..........spolupráce s manželem ( obrázky,grafy,záznamy) - velmi povedená.......námět - k zamyšlení ( hlavně ten konec).......prostě doporučuji!

LilianaFalcon
01.03.2016 4 z 5

MADELININ SLOVNÍK "slib, -u m Lež, kterou chcete dodržet"
Povedené. Sice je Vám jasné, k čemu to celé spěje, ale absolutně to není na škodu, protože konec ani tak není zklamáním :-)
Díky ilustracím, projektům atp. se to četlo až nebezpečně rychle. Některé hlášky naprosto neměly chybu.
Hlavně Madelinin slovník se mi líbil ;-)

milamarus
29.02.2016 5 z 5

Brala jsem jako veliké štěstí, že prostřednictvím téhle publikace budu mít možnost s Madeline strávit pár chvil, že proniknu do jejího světa – do světa, kam k ní nikdo nesmí – a i když to bylo bláhové, doufala jsem, že si Madeline navzdory své izolaci uvědomí moji přítomnost. Ke čtení mě totiž zlákala ta její avizovaná alergie na celý svět. A ano, přiznávám se: čekala jsem nějakou ublíženou neurotičku nebo dívku se zabijáckou minulostí a chmurnými myšlenkami…..Našla jsem však milou dívku, kterou s Ollym nedostaneme pár dní z hlavy.

reencaa
10.02.2016 5 z 5

Moc mila knizka.

novakovaterka22
31.01.2016 4 z 5

Kniha mě naprosto pohltila. Je to už dlouho co jsem přečetla knihu za 3 dny. Nádherný a poutavá příběh. Na tuhle knížku udělám určitě recenzi. Doporučuju!!!

MahulenaK
27.01.2016 5 z 5

Jednoduše nádhera.

kalinkacz
25.01.2016 5 z 5

Prvotiny světových autorů jsou pouze v pár případech úspěch, ale tento případ je naprostý opak... není divu, že se kniha v zámoří prodávala neuvěřitelnou rychlostí... kniha je psána naprosto čtivou formou a za den ji přečte naprosto každý, jelikož se opravdu čte sama! Dalším plusem této skvělé knihy jsou její originální ilustrace, které zhotovil samotný manžel autorky a k celému příběhu se skvěle hodí a jen přidávají na atmosféře při čtení knihy... A rozhodně si nemyslete, že váš nápad na konec knihy, který si vymyslíte v její půlce se stane, tak to totiž není, tato kniha je nepředvídatelná!!!

Smiley96
18.01.2016 5 z 5

Skvělý námět, četla se sama, moc se mi líbila. Nemám co vytknout.

zfilmováno první láska romantika alergie

Nicola Yoon
americká, 1972
2015  82%Všechno, úplně všechno
2018  75%Slunce je také hvězda
2021  66%Blackout
2021  81%Môj prvý tanec

Kniha Všechno, úplně všechno je v

Přečtených1 020x