Všechno, úplně všechno

Všechno, úplně všechno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261309/bmid_vsechno-uplne-vsechno-FBW-261309.jpg 4 772 208

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Carla. Ale pak se jednoho dne u vedlejšího domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného). (Dotisk 2017 s novou obálkou)... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Jota

Everything, Everything , 2015

Jen1215
12.07.2017 5 z 5

Krasna, romanticka, oddechovka. Film byl v nekterych pasazich sviznejsi mel i lepe zpracovany konec, nicmene za me opravdu super, precteno za 3hodiny jednim dechem a moc rada se k ni vratim.

Denčaa
10.07.2017 4 z 5

Jiný příběh, jiná holka, jiný kluk, jiné prostředí. A hlavně závěr je jiný než jsem čekala. Krásná kniha.

katharsis
09.07.2017 5 z 5

"Možná že existuje verze vašeho života pro všechny volby, které učiníte - i všechna rozhodnutí, která naopak neučiníte."

Všechno, úplně všechno je přesně ten typ knihy, kterou hrozně chcete dočíst, ale zároveň hrozně nechcete dočíst. Zhltnout příběh jedním dechem, nebo si v klidu vychutnat každé slovo, zamyšlení a metaforu v něm obsažené?

Nicola Yoonová užívá k charakteristice svých postav kontrastů (na nichž ostatně staví i celý děj knihy): zdraví/nemoc, svoboda/omezenost, strach/odvaha, radost/bolest. Co však osudy jejích hlavních postav a jejich matek spojuje, je otázka nevyřčeně se vinoucí celou knihou - "Jakou cenu jsme ochotni zaplatit pro lásku?"

+ Sociofobičtí a vážně nemocní čtenáři vnitřně souzní s autorčinou mezi řádky ukrývající se úvahou, může-li člověk prožít naplněný život v maximální izolaci od světa (a zda-li se pasivní vědomí o jeho existenci a pozorování dění přes okno může kvalitativně srovnávat s aktivním prožíváním tohoto dění).
+ Ano, kniha pojednává o životě s vážnou diagnózou. Především ale o hledání sebe sama a hledání svého místa ve světě, o vyrovnávání se a o odpouštění, o knihách.
+ Kdo by navíc nepropadl Madelininým recenzím, definicím a projektům? A Madeline samotné, která čte své nejoblíbenější knihy pozpátku?
- Studenti psychologie, psychologové, psychiatři a lidé se schizofrenií jsou zklamáni a dotčeni podpořením hojně rozšířeného mýtu o schizofrenii jakožto rozdvojení osobnosti (a to ústy Karly uvažující o "hodné" a "zlé" polovině Madeline, na něž se domněle rozdělila po seznámení s Oliverem). To je moje jediná výtka vůči této knize.
-----------------------------------------------------------------------------
Život je krátký™
Recenze s prozrazením zápletky od Kateřiny

"VŠECHNO, ÚPLNĚ VŠECHNO" OD NICOLY YOON
Prozrazení zápletky. Pozor!: "Láska stojí za všechno. Všechno."

michaella03
04.07.2017 5 z 5

Nádherná, přenádherná a úžasná, úplně úžasná kniha, od které jsem se nedokázala odtrhnout. Smála jsem se, byla překvapená, smutná, naštvaná... Zkrátka všechny emoce. Dala mi víc, než jsem sama čekala. A filmové zpracování? Natočeno přesně podle knihy, a to doslova. A kdyby bylo pokračování...

KatnissLavender
30.06.2017 5 z 5

Ta kniha mne prostě pohltila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokázala mě rozesmát i šokovat. Není dokonalá a jistě má své malé chyby, ale pro mne se dokonalou stala a dala mi naprosto všechno, co jsem od ní chtěla a potřebovala a dokonce ještě něco navíc. Dokázala mě chytnout za srdce a to je to, co jsem už hodně dlouho potřebovala!

Acinore
30.06.2017 1 z 5

Už jsem na to asi stará... O ničem, úplně o ničem..

karbulka
29.06.2017 5 z 5

Proste uzasna knizka

EliaBooks
29.06.2017 4 z 5

I když moc nejsem vyloženě na takovéto romanťárny tato se mi líbila. Četla se jedním dechem a zajímavé byly ilustrace a záznamy od Maddy. Možná mě, ale trošičku zklamal ten konec. Mám ráda, když je to trochu rozvinutější :)

anezkasztw
28.06.2017 5 z 5

Tuhle knížku jsem si přečetla na doporučení. Když se do ní začtu, nemůžu oči odtrhnout od tohoto krásného příběhu. Již po přečtení první strany zapomenete na Všechno, úplně všechno a doufáte, že knížka nikdy neskončí.

Liz87
25.06.2017 5 z 5

Knihu jsem dnes dočetla a nemám slov. Přečetla jsem si ji kvůli kladnému hodnocení a musím uznat, že mě mile překvapila. Musím jenom doporučit. :)

monushka
17.06.2017 4 z 5

Nadherna kniha! Puvodne jsem si myslela, ze se bude jednat o love story pro -nactilete, ale byla jsem vedle jak ta jedla. I me starnouci srdce nekolikrat zmenilo svuj rytmus biti.

Nicola.k.
11.06.2017 5 z 5

Tahle knížka se prostě stala moji srdcovkou.. Dokonalý příběh, který vás donutí užívat si každé vteřiny. Přečetla jsem ji za dva dny a rozhodně si ji chystán přečíst minimálně ještě jednou. Dala bych i více hvězdiček, bohužel maximum je 5.

Mirka_chan
06.06.2017 5 z 5

Nejdřív jsem natrefila na trailer k filmu a říkala si ze to musím vidět. A pak jsem zjistila že je i kniha takže jsem si řekla žádný film dokud neprectu knížku. Knížka úplně skvělá. Líbila se mi se vším všudy. Konec jsem opravdu nečekala a dokonce jsem čekala závěr který se mi nebude líbit. Ale konec byl naproto takovej jakej ho mám nejradši

Andy0892
06.06.2017 4 z 5

Rozhodovala jsem se kolik hvězd mám dát.
Je to mistrovsky napsaná kniha? Rozhodně ne, ale má svoje kouzlo. A ten konec! Čekala jsem další Hvězdy nám nepřály a ono to nabere úplně jiný směr.

Kniha je napsaná jednoduše bez kudrlinek. Možná až naivně, přesto ve mně zůstal zvláštní pocit... Určité momenty a myšlenky z knihy se vám prostě dostanou pod kůži.

Menší poznámka - originální obal je mnohem hezčí, naštěstí je tu filmový přebal.

Anonymka1
02.06.2017 5 z 5

Tak tohle jsem vůbec nečekala, naprosto skvělá kniha!

MayaBu
29.05.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla takřka raketovou rychlostí, na čemž má ovšem větší podíl délka kapitol než nějaký poutavý děj. Ano, našlo se tam pár mimořádných filosofických myšlenek, ale bohužel mě to nijak za srdce nevzalo.

bend-ik
22.04.2017 3 z 5

"The greatest risk si not taking one." A to je asi tak Everything, čo si z tejto milej, no inak ničím výnimočnej, knižky vezmem :)

šneki
21.04.2017 3 z 5

Námět rozhodně zajímavý a knížka byla čtivá, ale inak to byl takový průměr. Na světě je mnoho lepších knížek, které by si zasloužily zfilmovat.

Janniska
18.04.2017 5 z 5

Super knížka.Možná je psaná pro trochu jiné ročníky,ale mě se moc líbila.Od tří čtvrtin jsem trochu věděla jak asi dopadne,ale nezabránilo mi to ji "sežrat" do poslední stránky.Teď ji půjčím neteři :-)

luciefeix
12.04.2017 3 z 5

zajímavý příběh který ukazuje že se má žít a né jen přežívat

zfilmováno první láska romantika alergie

Nicola Yoon
americká, 1972
2015  82%Všechno, úplně všechno
2018  75%Slunce je také hvězda
2021  66%Blackout
2021  81%Môj prvý tanec

Kniha Všechno, úplně všechno je v

Přečtených1 020x