Všechno přiznávám, všechno...

Tento příběh se odehrává v Německu a Rakousku padesátých let. Hrdinou není tvrdý muž, který si se vším poradí a všechno zvládne, ale spíš "smutný, nemocný mužíček, který si sám zoufá, ničemu nevěří a má strach". Tajným trikem se dozví, že jeho dny jsou sečteny, další život a až hektickou aktivitu určuje už jen nevyléčitelná choroba. Veškeré úsilí věnuje tomu, aby se vyvázal ze všech společenských a osobních vztahů, aby i za cenu podvodu a vraždy dosáhl vnější a vnitřní nezávislosti. Zaskočen neočekávanou úlohou otce duševně narušeného, asociálního dítěte sepisuje pod ochranou ředitele dětského ústavu a psychologa historii svého života a přiznává všechno, čeho se dopustil, a teprve nyní, na prahu smrti, si to plně uvědomuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106890/vsechno-priznavam-vsechno-106890.jpg 3.9108
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Exact Service

Ich gestehe alles, 1953

Kniha Všechno přiznávám, všechno...

jprst
27.02.2020

Tohle prostě patří v autorově tvorbě do jeho TOP10, za přečtení to rozhodně stojí.

LutherKing
13.10.2019

Nikdy Mistr Simmel nezklame.

DeepSea21
19.06.2019

Kniha mohla mít větší spád.

leonessa
10.06.2019

Zajímavý příběh, zajímavě napsané. Už jsem od autora přečetla jinou knihu a vývoj příběhu stejný, přestože příběh úplně jiný. Další pravděpodobně číst nebudu.

rodak
23.08.2018

Krásný příběh s přesahem a poselstvím do dnes.Myšlen závěr knihy .

Rade
21.12.2015

Docela mě zklamalo; postavám v knize jsem moc nerozuměla a jejich jednání mi nebylo sympatické ani srozumitelné. Nepochopila jsem ani vztah hlavního hrdiny k ženám, které procházely jeho životem. Snad jediný, jehož jednání bylo srozumitelné, byť lehce zidealizované, byl ten filantropní lékař (psycholog?).
Takové celé přepjaté...
A anotace? Jeden velký spoiler.

DarekDevil
23.08.2015

Hodnocení knihy bych rozdělil na dvě části. 1) Jazyk, styl .... to je prostě Simmel, skvěle napsáno není tomu co vytknout. 2) Obsah, děj ... mne nezaujal. Knihu jsem sice četl rychle, ale tak nějak mechanicky. Příliš mne nevzrušovala. Proto jsem navzdory pěknému jazyku, který Simmel používá dal jen 4 hvězdičky. Jedno se, ale ani v této knize nedá Simmelovi upřít. SImmel umí tak jako málokterý autor vzbudit emoce k jednotlivým postavám. Tady mne hlavní postava (Walter) štvala od začátku až do konce, takový divný povrchní týpek, velmi nesympatický, Naproti tomu žen v jeho okolí (Margaret, Vilma, Jolanta) mě bylo líto. Co ty ženy vede k tomu, že se tak ochotně (i v reálu) zaplétají dohromady s tak divnými týpky, kterým faleš a povrchnost kouká z očí?

Chloe12
16.12.2014

Tichý příběh jednoho člověka, který se čte sám. Kniha je krásně napsaná, poutavý příběh o člověku, který tváří v tvář smrti se rozhodne, že už nemá ve svém životě co ztratit, a tak se uchýlí ke zločinu. Zajímavé na tomto příběhu je, kam ho tato cesta dovede a jakým způsobem najde sám v sobě klid.