Všechno nejlepší, Anno

Všechno nejlepší, Anno https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451924/bmid_vsechno-nejlepsi-anno-44v-451924.jpg 4 384 115

Osmadvacetiletá Anna žije život, který by jí mohl leckdo závidět. Bydlí v krásném bytě s úžasným přítelem, jehož firma je na vzestupu, a tak se Anna může plně soustředit na péči o domácnost. Jejich vztah je bez poskvrny a je jen otázkou času, kdy Radim před Annou poklekne a požádá ji o ruku – a Anniny blížící se narozeniny by mohly být tím dnem, zvlášť když je Radim poslední dobou takový tajnůstkář Jenomže namísto zásnubního prstenu se Anně dostane k narozeninám zjištění, že není jedinou ženou v životě svého milého a mladá dívka je najednou postavena do situace, kterou dlouho nepoznala: musí se o sebe postarat úplně sama. Rychlý sled událostí ji zavede do Velké Británie, aby zde začala úplně novou kariéru, a ne, není to ve velké londýnské právnické firmě, jak si myslí otec s matkou. Na zapadlém anglickém venkově jsou klientelou coby novopečené au-pair dvě nezvladatelné dospívající dívky, pár stejně nezvladatelných smradlavých psů, hejno slepic a zuřivý kohout, který nebohou dívku zjevně nenávidí... celý text

Boženka2
15.03.2024 2 z 5

Už jsem myslela, že to bude jedna z mála knih, kterou nedočtu. Sebestředná, rozmazlená, líná a ufňukaná Anna mě děsně rozčilovala.Snad bych to brala, kdyby jí bylo 18, ale třicetiletá žena ... Potom to začalo být trošku zajímavější, nicméně stejně nevěřím, že by podobná osobnost byla schopná takové změny během půl roku.

Market-k-a
08.01.2024 5 z 5

Asi to není úplný literární vrchol, ale za tu milou atmosféru a smích při čtení si autorka za mě zaslouží plný počet bodů. Četla jsem už Nejdražší suvenýr, který se mi také moc líbil. Pokud hledáte odpočinkovou a humorně laděnou knížku, nenechte se odradit hodnocením a zkuste :)

sahunka
08.11.2023 1 z 5

Od autorky teto knizky jsem cetla jako prvni Nejdrazsi suvenyr, knizku jsem nedokazala docist, kniha Vsechno nejlepsi, Anno, mela daleko lepsi hodnoceni, a tak jsem si rikala, ze se Nejdrazsi suvenyr proste asi jen nepovedl. Bohuzel, po tom, co jsem nedokazala docist ani tuto knizku, musim konstatovat, ze tato autorka neni nic pro me. Hlavni postava se chovala tak, ze misto abych se u cteni odreagovala, spis jsem z ni mela nervy.

animovanej medv
19.10.2023 5 z 5

Je to taková dobrá rajská s knedlíkem, víte přesně co vás čeká a užíváte si to. Kdo má rajskou rád, bude spokojen, kdo ne, ať si raději objedná něco jiného ;)

Terkaakret
26.08.2023 5 z 5

Super!

vivula
09.06.2023 5 z 5

Víc než hlavní hrdinka mě vytáčela její matka. Divím se, že ji za celou dobu neposlala ani jednou do prde-háje. Jinak knížka super, až jsem zalitovala, že jsem nikdy neměla koule na to, abych odjela a zkusila to jinde.

gudaska
14.05.2023 4 z 5

Četla se pohodově, vždy jsem se těšila, až budu moc knihu v čtečce otevřít a dozvědět se, jak to pokračuje. Nenáročné čtení, které pobaví i ta romantika tam je.... :)

KateTheBlogger
26.04.2023 4 z 5

Přestože z hlavní hrdinky jsem měla nervy, protože mě vytáčela snad úplně vším, knížka se mi překvapivě dobře a rychle četla. Líbil se mi vývoj hlavní postavy, příběh i prostředí.

jana2275
02.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Pohodová oddychovka z anglického venkova. Mně to sedlo a na čtení jsem se vždycky těšila. Nicméně, opravdové zlo v knize pro mě představuje matka hlavní hrdinky. Vůbec se nedivím, že byla Anna tak sebestředná, rozmazlená fiflena, když ji vychovalo tohle to stvoření.

hlavajda93
06.02.2023 4 z 5

Na začátku jsem se do knihy nemohla moc začíst a Anna mi vůbec nepřirostla k srdci, připadalo mi, že neví, co chce. Líbilo se mi, jak se postupně vyvinula a našla se. Takže slabší 4 hvězdy.

sarahmoon
28.01.2023 4 z 5

Audiokniha - Tak tady jsem chvilku přemýšlela jestli 3 nebo 4 hvězdičky. Jelikož jsem před tím poslouchala "Láska pro samouky" musím říct, že se mi o malinko víc líbil tento tragikomicky romantický počin.

Body dolů, za ukňouranou Annu. Za ty minuty, kdy jsem si říkala, že spíše poslouchám něco od Marie Kondo. A za další, kdy jen čekáte až se konečně začne něco dít..... Asi by se toho našlo víc....

Ale, abych byla upřímná našlo se i několik záchvatů smíchu. Hlavní mužská postava - top. I několik podmětu k sebereflexi.

Takže to nebyla úplná ztráta času.

PS: měním 3 na 4 ;o)

MiraRunaway
02.01.2023 3 z 5

Pro mě průměr. Moc mě nebavilo, že Anna byla takové telátko. Možná kdyby byla o 10 let mladší, byla bych tolerantnější k jejímu chování. Místy jsem se i zasmála. Nejvtipnější je scéna s vířivkou, tu si budu pamatovat. Jinak mi přišlo čtení dost podobné knihám Sophie Kinselly (Madeleine Wickham), které jsem četla hodně, když jsem byla mladší. Opravdu velmi podobné je to konkrétně knížce Bohyně v domácnosti od S. K.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Zábavný, autentický příběh téměř třicátnice Anny, které se pokazí co může a vyrazí za prací au-pair do Londýna. Překonává tam různé problémy, ale nakonec vše zapadne. Knížka mě moc bavila, byla fajn, taková odpočinková. Přála jsem si pro Annu trochu jiný, romantický konec jak z amerického filmu, ale takto to mělo rozhodně lepší úroveň.

DK197
31.10.2022 4 z 5

AUDIOKNIHA: Původně jsem v knize zamýšlela dát plný počet hvězdiček, jelikož popis Anglie a trampoty hlavní hrdinky jsou velice zábavné a trefné. První polovinu knihy jsem zhltla téměř najednou. Jenomže potom všechno nějak ustoupí milostným trablům. O Anglii jako takové už se toho moc nedozvíme a v podstatě se z toho stává obyčejný ženský román. Nelze ale autorce upřít originalitu i v romantické lince příběhu. Takže sice nakonec nedávám za pět, ale spokojené 4 a určitě se chystám na další autorčinu knihu.

rumova_kulicka
18.10.2022 4 z 5

Až na ten klišoidní konec to byla zábava. A to i přes to, že Anna byla zralá na pár facek. Super oddychovka nejen na dovolenou.

Toledo
07.10.2022 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo.
Jasně, někdy mě Anna dost vytáčela, ale bylo to super pohodové čtení, kde jsem se párkrát od srdce zasmála. Skvěle napsané.

sladkovka
23.09.2022 5 z 5

Za mě fakt pohodovka. U této knihy jsem si odpočinula a od srdce zasmála. Při dočtení mi i bylo smutno, že končí Aničky trapasy.

Annannas
31.08.2022 3 z 5

Spíš takový průměr. Ale jako čtení k vodě výborné.

Klára90
28.08.2022 4 z 5

Knihu bych zařadila mezi takové ty romantické klasiky: rozmazlená holka - facka od života - nikdo ji nerozumí - odjede se postavit na vlastní nohy a přes všechny svízele a počáteční problémy se ji to povede - dojde k velkému uvědomění, změně životního postoje a i nějaká ta láska a zamotaná hlava se objeví.
Mě se kniha moc líbila, byla vtipná i dojemná, prostředí Anglie bylo milé a líbivé. A z konce jsem měla radost, skončit to jinak, tak mě to celkem mrzí :)

sofu
15.08.2022 4 z 5

Pohlazení na duši, když toužíte chvíli ochutnat anglický venkov ceskyma očima. Krásně jsem si u ní odpočinula a zasnila. O hvězdičku méně za ten laciný konec. Ale to asi patří k této formě literatury:)