Všechno nejlepší, Anno

Všechno nejlepší, Anno https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451924/bmid_vsechno-nejlepsi-anno-44v-451924.jpg 4 384 115

Osmadvacetiletá Anna žije život, který by jí mohl leckdo závidět. Bydlí v krásném bytě s úžasným přítelem, jehož firma je na vzestupu, a tak se Anna může plně soustředit na péči o domácnost. Jejich vztah je bez poskvrny a je jen otázkou času, kdy Radim před Annou poklekne a požádá ji o ruku – a Anniny blížící se narozeniny by mohly být tím dnem, zvlášť když je Radim poslední dobou takový tajnůstkář Jenomže namísto zásnubního prstenu se Anně dostane k narozeninám zjištění, že není jedinou ženou v životě svého milého a mladá dívka je najednou postavena do situace, kterou dlouho nepoznala: musí se o sebe postarat úplně sama. Rychlý sled událostí ji zavede do Velké Británie, aby zde začala úplně novou kariéru, a ne, není to ve velké londýnské právnické firmě, jak si myslí otec s matkou. Na zapadlém anglickém venkově jsou klientelou coby novopečené au-pair dvě nezvladatelné dospívající dívky, pár stejně nezvladatelných smradlavých psů, hejno slepic a zuřivý kohout, který nebohou dívku zjevně nenávidí... celý text

Kuci12
17.06.2021 4 z 5

Možná je to tím, že sama dobře vím, jaké to je odletět do Anglie a hledat tam štěstí a nakonec najít "jen" sama sebe. Jaká je tam zima a to nejen v zimě, jaký neuvěřitelný bordel - opravdu bordel mají doma, kolik toustů dokáže snést lidský organismus a jak je potupné chodit do školy s dětmi, které mluví plyně anglicky a nechápou, proč vy jako stařena neumíte skoro nic. Můj příběh byl trochu jiný, ale to nic nemění na tom, že Anně, ač byla někdy doslova na pěst jsem celou dobu přála její happy end.

dom.ini
06.06.2021 4 z 5

Hrozně milé překvapení. Od knížky jsem nic moc neočekávala, ale dostala jsem milé odpočinkové a zábavné čtení. Hlavní hrdinka je trochu rozmazlená a ztřeštěná, ale mi byla docela sympatická a vždycky jsem se na pokračování jejího příběhu těšila. jako odpočinkové čtení pro ženy určitě doporučuji.

simona5r
04.06.2021 5 z 5

(audiokniha) Poslech mě moc bavil, byla to hodně příjemná oddechovka. I když mi byla Anna dost protivná, stejně mě bavilo její příběh poslouchat a balkonem jsem si ji vlastně i oblíbila.

Simstr
31.05.2021 4 z 5

Anna mě neskutečně štvala svým chováním skoro celou knížku. Ale nakonec to snad dopadlo dobře a dostala se ve třiceti letech z puberty :-)

hannah2000
12.05.2021 4 z 5

Po dočtení hodnotím knihu 4*, neboť čtení (ušima) jsem si opravdu užila a pomohlo mi odreagovat se od únavné reality. (Na začátku jsem tedy tipovala hodnocení spíš 3*.)
Celý příběh je takový mix - sem tam humorná scéna, hodně hudrování dospělé/nedospělé hlavní hrdinky nad nespravedlností života a její trochu svérázné řešení problémů a vztahových exkapád, které se na ni stále “valí”, občas příběhy vedlejších postav a hodně uklízení. Doplněné popíjením kávy Starbucks a čaje s mlékem, pojídáním sušenek a toustů s limetkovou marmeládou a večerním popíjením vína. Stačí se začíst, přesunout se do Anglie a žít jiný život. Děj je sice jednoduchý, ale čtivý.
Takže pro mě to byl skvělý relax navzdory tomu, že hlavní hrdinka byla občas (spíš dost často) na “proplesknutí” :-D.

aAp
16.04.2021 5 z 5

Audiokniha byla parádní! Anna byla sice většinu času na ránu, ne-li dvě, ale bavil mě její vývoj.

Peťkaaa
12.04.2021 3 z 5

Kde začít. Zřejmě samotnou hlavní postavou. Annou, která mě vytáčela od první strany. Anna není žádná sympatická hrdinka, do které byste se dokázali vcítit. Nalijme si čistého vína. Anna je ve svých téměř třiceti letech nesamostatná nána s chováním dvacetiletého fracka. Nesnesitelná, sebestředná, povrchní a předpojatá husa, které jsem jen těžko mohla fandit. A aby toho nebylo málo, chvílemi mi přišla rozmazlenější než děti, o které se měla starat. Jestli se někdo ve třiceti letech takhle opravdu chová, tak je to přinejmenším dost smutné.

Daleko více než hlavní hrdinka mě proto zaujaly vedlejší postavy. Nejlepší kamarádka Aneta – naprostý protipól Anny, Bridget a její podivná rodinka nebo 15letý student John, který se stal mým favoritem. Takového kamaráda by si přál mít každý. I když mi chvílemi přišlo dost zvláštní, že si Anna ve svých letech musela jít pro radu k teenagerovi, kterému ona svým uvažováním a vystupováním vlastně nesahala ani po kotníky.

Příběh jako celek byl fajn, jen jsem nebyla schopná si ho kvůli Anně užít tak, jak bych si ho užila, kdyby autorka zvolila jinou hlavní postavu. Nicméně kniha byla čtivá a nechyběl jí ani humor. Několikrát jsem se zasmála, ale na můj vkus tam těch humorných scén mohlo být trochu více. Jedná se o knihu, u které po namáhavém dni vypnete a užijete si slasti a strasti anglického venkova.

Mé hodnocení bylo původně o jednu hvězdičku nižší, ale vzhledem k tomu, že si Anna prošla určitým vývojem, na konci trochu prozřela a už nebyla tak otravná jako většinu knihy, hodnotím třemi hvězdičkami z pěti.

Anie94
11.04.2021 5 z 5

Tak tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala. Měla jsem nějakou čtecí krizi a v práci se toho na mě dost navalilo, tak jsem potřebovala něco milého, hezkého a roztomilého. A přesně to jsem od románu dostala. Knížka se mi líbila možná i hlavně proto, že i já si nejen v osobním, ale i pracovním životě procházim jakousi transformací, stejně jako hlavní hrdinka, Anna. Musím tedy říct, že mě v první tak polovině knihy hlavní hrdinka hrozně štvala - furt fňukala, furt se litovala. Ano, chápala jsem, že si prošla peklem, ale není nutné tak strašně fňukat. Pak se to naštěstí zlomilo a Anička si s pomocí přátel začala uvědomovat, že to takhle opravdu nejde a děj knížky začal být zajímavější. Poslední čtvrtinu knihy jsem se zatajeným dechem sledovala jak to celé dopadne. Dokonce jsem kvůli dočtení knížky odložila i večerku. Knížka mě po dočtení zahřála u srdce, což se už dlouho žádné knížce nepovedlo.

boeink
11.04.2021 5 z 5

Pokud hledáte milou, vtipnou oddechovku, je tato kniha to pravé. Mě se do nálady trefila dokonale. Anna je dost často na facku, ale je sympatická, nakonec si vše srovnala v hlavě i v životě, jak se na třicítku sluší. Při čtení jsem se bavila a ten život v Anglii jsem Anně i trochu záviděla.

Gabetka
07.04.2021 4 z 5

Ta holka byla ze začátku pořádně na ránu, ale na konci mi bylo líto, že už se víc nedozvím. Když přivřete oko nad chováním Anny a její negramotností v komunikaci snad s každým, tak je kniha čtivá a pohodová. Sama bych se na ten anglický venkov podívala. Pokud mám hodnotit jako nenáročnou oddechovku, což kniha bezesporu je, tak jsem si ji při čtení užila.

zdehan
06.04.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha která se čte sama přečteno za jeden den.

bookcase
05.04.2021 4 z 5

Příběh jako takový byl fajn, ale hlavní hrdinka? Kolik že jí bylo? Téměř třicet? Kdyby to tam nebylo několikrát zmíněno, tipovala bych jí sedmnáct až devatenáct let. Hrozná rozmazlená sebestředná osoba.

Ita
02.04.2021 3 z 5

Jedna hvězdička za začátek - několikrát jsem si říkala, že takovou nudu fakt číst nebudu.
Druhá hvězdička za Johna - "vědmu" si představuju jinak než patnáctiletého kluka.
Kéž by byla více rozpracovaná část po Vánocích...

MarieH
24.03.2021 2 z 5

(SPOILER) Poslouchala jsem audioknihu, perfektně namluvené, kdyby jsem jí měla číst tak bych jí asi odložila, Mám tři dospělé vnučky a myslím si že takto se v dnešní době nechová devětadvacetiletá žena. Kdyby byla Anna dívka kolem dvaceti let tak ještě dobré, ale skoro třicetiletá pláče při každé příležitosti a stýská se jí po otci, to je spíš než k smíchu tak k pláči. Protože autorka nechala Annu ke konci trochu dospět tak dávám 2 hvězdičky.

Prateri
24.03.2021 4 z 5

Všechno nejlepší, Anno - název mě přilákal:) Jsem Anna, která má radost, když je jí přáno všechno nejlepší. A pak ta obálka knihy - ta se mi také moc líbí. To byly první rozhodující momenty, že je kniha v mé knihovně.
A příběh knižní Anny - začátek trochu šok, že něco jako tato Andulička chodí po světě, ale pak už jsem se bavila, asi také díky tomu, že tato holka byla tak trochu praštěná stále a život v Anglii také nebyl pro ni zrovna nejlepší šálek čaje s mlékem.
Dá se ledacos vytknout, ale já se bavila a to je pro mě hlavní.

4xbabča
16.03.2021 5 z 5

Po zjištění, že je to autorčin první román, jsem po přečtení velmi mile překvapena. Kniha je opravdu moc pěkné čtení, příběh má spád, nepostrádá vtip a hlavní hrdinka, i když je opravdu svá, nakonec je i sympatická tím, jak vše zvládla a se všemi svými trably si dobře poradila. Zkrátka prima kniha pro příjemný odpočinek, mohu jen doporučit

Arsi
11.03.2021 4 z 5

U knihy jsem se dobře bavila. Byla vtipná, pěkně se četla.

Tereziee
11.03.2021 4 z 5

Jako první jsem si od autorky chtěla přečíst její prvotinu - Letušku z economy. K té jsem se zatím nedostala a do hledáčku se mi trošku neplánovaně dostal tento humorně laděný románek. Co si budeme, hlavní hrdinka Anna je snad jedna z nejprotivnějších knižních postav. Rozmazlená, sobecká a bezohledná. I když se její charakter v průběhu knihy trošku vylepšoval, úplně mi k srdci nepřirostla. Její příběh mě ale bavil. Měšťačka hozená mezi slepice na anglický venkov, geniální.
Kniha je plná vtipných momentů a autorce se naprosto skvěle a autenticky podařilo vykreslit, jak prostředí venkova tak typické chování angličanů. Všechno nejlepší, Anno je příjemné oddechové čtení a do téhle ponuré doby naprosto ideální. Přijde mi, že současní čeští autoři píšou spíš vážná témata, rodinná dramata apod. Tohle bylo takové zpestření. Časem se možná pustím i do té Letušky :)

lena.o.knihach
11.03.2021 3 z 5

Chtěla jsem nenáročnou četbu, u které můžu vypnout a také jsem ji dostala.

Chování hlavní hrdinky bylo mnohdy až k neuvěření a místo 30 ji podle toho mohlo táhnout maximálně tak na 20 (aspoň na začátku příběhu). Proto ani nechápu, proč na ni letělo tolik chlapů, ale dobře, to nechme stranou.

Líbilo se mi, jak autorka hodila městskou holku na venkov ke slepicím, psům a koním a záleželo jen na ni, zda se zvládne postavit na vlastní nohy a jakým způsobem.

JessieEx
10.03.2021 2 z 5

Bohužel vůbec nechápu to vysoké hodnocení, za mě byla kniha dost zklamání. Těšila jsem se na ni, protože anotace slibovala podobný příběh, jako jsem zažila já na pracovním pobytu v Irsku. A ano, opravdu se tady našly nějaké podobnosti, které mě moc bavily. Chválím i humor, kterého tady sice není dost, ale budiž.

Co je ovšem velký průser - styl psaní autorky a hlavní postava. Rozčilovala mě obecná čeština, ale respektuju, že Anna je z Prahy. Literární hodnota je diskutabilní, jako byste četli deník od kamarádky - místy až moc detailů, popisuje den za dnem.

Neustálé značkování vnímám jako velký problém českých autorů, proč musí mít vše značku? Tričko, kalhoty ale i kosmetika, restaurace, propiska atd.? V mnohém to však vystihuje povahu hlavní hrdinky, neskutečně povrchní pipinu, která soudí lidi podle vzhledu a majetku.

Na hlavní postavě podle mě celá kniha ztroskotala. Dát tam pohodovou holku, knížka by byla mnohem lepší, nehledě na mé předchozí výtky. Ale Anna byla jedna velká katastrofa, neustále jsem měla chuť ji proplesknout a nedala mi vůbec šanci s ní sympatizovat, fandit jí a vcítit se do ní.

Nejen Annu ale i celou knížku jsem dost detailně rozebrala v recenzi na blogu, zde pro to není prostor. Odkaz je v záložkách :)