Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135071/vsechno-co-opravdu-potrebuju-znat-jsem-se-naucil-v-materske-skol-135071.jpg 4 2135 280

Autor se nápaditým, zábavným a srozumitelným způsobem zamýšlí nad vztahy mezi lidmi, nad smyslem a způsobem života, náboženstvím, otázkou domova a podobně. Oslovuje v čtenáři jeho lepší já, nalézá radost v maličkostech a klade důraz na potřebu tolerance a pochopení. Kniha vyšla poprvé v roce 1988 v USA a hned po vydání měla u čtenářů velký úspěch. Po patnácti letech se autor ke knize vrátil, aktualizoval jí a doplnil o pětadvacet nových příběhů.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Argo

All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten , 1988

Luke8
27.11.2017 5 z 5

Vynikající kniha protkaná moudrostí i jemným humorem v jedné nitce. Určitě se k ní zase jednou vrátím :) Doporučuji.

jarabr
19.11.2017 3 z 5

Něco lepší, něco slabší. Celkově dobře, tedy za 3*

Sova15
29.10.2017 5 z 5

Budu se opakovat - pohlazení po duši. Příběhy o ničem a právě tím o VŠEM. Poslouchala jsem jí na CD, ale musím si sehnat knihu. A moc se těším na Listování, kde autor bude přítomen.

ecila13
07.10.2017 5 z 5

Vzpomínám si, jak jsem všemu živému na zahradě z přední verandy oznámil: "Jste teď všichni svými pány. Hodně štěstí."

Autor píše poutavě a s nadhledem o banálních věcech života: o šmejdění na návštěvě v cizí koupelně, o plísni na nohou, o tom, že miminka a sobi smrdí, o korejských bavorských hodinách s kukačkou nebo třeba o děcku, které nakreslí voskovkou svoji první čáru v životě. Knížka je pohlazením po duši.

KateTheBlogger
27.09.2017 5 z 5

Touhle knížkou začala má láska k tvorbě Roberta Fulguma. Jeho příběhy z každodenního života se čtou samy.

kilometr
24.09.2017 4 z 5

Určitě stojí za přečtení,ale dost rychle na spisovatelovi názory zapomenete.75%.

Juicyk
06.09.2017 5 z 5

To je tak hezká knížka!
Někdo by mohl říct, že o ničem, ale ona je vlastně o VŠEM :-)
I obyčejné věci jsou neobyčejně důležité.
Jsem moc ráda, že ji mám ve své knihovně a určitě se k ní hodlám vracet.

kuky921
22.08.2017 4 z 5

Příběhy, které se pěkně čtou. Ale pro mě jsou lepší fejetony od Křesťana.

hakunamatata
20.08.2017 5 z 5

K čemu je žirafa? Pampelišky nejsou plevel, ale krásné květiny. Ponožky ze sušičky elektrizují a dají se tak nosit po celém těle. Ta špína co máte za postelí a stolem jste hlavně vy a hvězdný prach.
A já miluju Fulghuma víc a víc.

allebra
26.07.2017 5 z 5

Příjemné, pozitivně laděné čtení o obyčejných věcech, které nás přimějí k zamyšlení, občas i dojmou a vykouzlí úsměv na tváři. Je to mé druhé setkání s Robertem Fulghumem a už se těším na další.

konicekbily
01.07.2017 5 z 5

Autor rozumí životu a umí to napsat. Třeba na meditaci v prádelně, kdy praní prádla přirovnává k očštění dušei myšlenek, stojí rozhodně za přečtení i za zamyšlení se nad životem - a to nejenom vlastním. Těch autorových tenoučkých knížek jsem přečetl více, ani nevím, zda všechny - tedy překlady do češtiny, rozhodně stály za to.

Ildi
22.06.2017 5 z 5

Všetko už napísané bolo. Ja len dodám, že pán Fulghum ma ešte nikdy nesklamal.

surynas
17.06.2017 3 z 5

Kniha z trochu jiného soudku než čtu, ale to vůbec nevadí. U knihy jsem si odpočinula, občas jsem se zasmála či zamyslela. Bohužel nejsem na tento druh literatury úplně zvyklá takže tři hvězdy! Určitě si později přečtu i jiné Fulghumovky.

ZoeKaplanová
11.06.2017

Dokonalá kniha k tomu abych byla šťastná, vyloudí vám široký úsměv. Jsou v ní milé povídky a když ji čtete vzpomenete si vy na svojí školku. Na své vzpomínky. Krásně mluvil o tom, že dospělý jsou děti.

kdu
08.06.2017 4 z 5

Vtipné i milé povídky, občas něco k zamyšlení.
Perfektní pokud se nudíte v hodině ve škole, na cesty do/z práce, nebo pokud si chcete jen něco krátké přečíst před spaním.

dalia1769
29.05.2017 4 z 5

Moje pocity jsou lehce rozporuplné, na jedné straně jsou to milé a laskavé textíky, ale některé v podstatě i dost banální. Třeba taková naše Ivanka Devátá, která píše v podstatě podobný žánr, mi připadá vtipnější a jistou moudrost ve svých textech také nepostrádá. Ale ano, je to příjemné čtení, třeba text o pampeliškách se mi velmi líbil. Není to ale kniha, kterou by člověk "zhltnul" jedním dechem, spíš když má čtenář tu správnou náladu, přečíst si jeden nebo dva texty a trochu se nad nimi zamyslet. Stejně se mi ale vtírá pocit, že je autor trochu přeceňován...

JulietRocks
28.05.2017 5 z 5

Ještě jsem knihu nedočetla a už teď vím, že je zralá na 5*. Moje první "Fulghumovka" a hned jsem se zamilovala. ♥

bibi.r
04.05.2017 3 z 5

Fulghuma mám fakt moc ráda

Silwia20
29.04.2017 4 z 5

Drobné príbehy, či krátke úvahy o živote ... nad nejednou sa človek pozastaví a popremýšľa, dokonca ja som sa v nich nové poznatky :)

Znedla
10.04.2017 4 z 5

Knihu jsem poprvé četla kdysi dávno. Nyní jsem si v rámci Výzvy 2017 opět osvěžila paměť. A Opravdu všechno, co potřebuju znát, jsem se naučila v mateřské školce..... :-)