Všechno, co máme

Všechno, co máme https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352045/bmid_vsechno-co-mame-JAg-352045.jpg 4 542 164

Všechno, co máme série

Měl to být svatební den, místo toho se všichni sešli na pohřbu. Pro Aimee byl James doslova vším – životní láskou, oporou, jistotou v těch nejtěžších časech. Jeho nepochopitelná a zbytečná smrt kdesi v Mexiku znamenala, že se jí zhroutil celý svět. Postupně však s pomocí přátel i sympatického fotografa, který se čerstvě objevil ve městě, opět začíná žít. Její plány na otevření vlastní kavárny a navázání nového vztahu však brutálně naruší zvěsti, že James stále žije. Aimee vyráží do Mexika, odhodlaná zjistit pravdu a postavit se temným tajemstvím Jamese a jeho rodiny…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Everything We Keep , 2016

nick nick 75
02.02.2018 5 z 5

Kniha byla pěkná a hezky se četla.

evka33
01.02.2018 4 z 5

Knihu jsem dostala jako vánoční dárek, než jsem se do ní pustila, četla jsem si různá hodnocení a popravdě jsem z nich byla trochu zmatená. Asi bych knihu neověnčila samými superlativy, ale pravdou je, že jsem nemohla přestat číst. Něco mě nutilo číst dál a dál, knihu jsem zhltla a úplný závěr pro mě byl nečekaný a možná i trochu šok. Jde vidět, že autorka je neobyčejně citlivá žena. Za sebe musím říct, že jde o hodně povedené dílo, ale každý by si měl názor udělat sám, každopádně myslím, že stojí za přečtení.

kalinkacz
29.01.2018 4 z 5

Někdy mám prostě náladu na něco zajímavého a nepředvídatelného... Číst tuhle knihu jsem rozhodně neplánovala, ale nalákala mě chytlavá anotace... No a jelikož jsem od knihy neměla žádná očekávání, tak jsem byla vážně mile překvapená... Čekala jsem jednoduchý konec, ale dostala jsem něco úplně jiného a to se mi skutečně líbilo... Prý se od autorky chystá další kniha... Rozhodně ji zkusím!

Šánka
28.01.2018 3 z 5

Podle anotace jsem čekala něco jiného, na placku světový bestseller se taky vždy spolehnout nedá, ovšem žádný zázrak to tedy nebyl, ale ani průšvih.
Větší čast knihy je v duchu takové poklidné oddechové četby, pak nastane zvrat, a poslední třetina je výborná, napínavá a i s převapením (i když předvídatelným).
Takže jo, dalo se, aspoň jsem neměla problém knihu večer odložit, tudíž se člověk vyspí a další den rád (ne s nadšením :-)), pokračuje. A za měsíc zapomene......

perpe2a
23.01.2018 2 z 5

Pokud potřebujete knihu, u které nemusíte přemýšlet a potřebujete absolutně vypnout, tak ano, toto je ona. Je spíše pro mladší ženy, které jsou beznadějné romantičky a od příběhu očekávají happy end. My, zkušenější čtenářky a ženy, co už máme něco odžito si knihu neužijeme. Je to jednoduchý a romantický román. Rozhodně jsem čekala podle anotace úplně odlišný žánr. Pro mě ne, ale určitě si své fanynky najde.

Pitu
11.01.2018 4 z 5

K této knize se váže plno negativních, ale i pozitivních recenzí, ze kterých jsem byla zmatená. Když jsem knihu poprvé spatřila, zaujala mne jak obalem, tak názvem. Po přečtení úryvku ze zadní strany obalu jsem předpokládala, že by mohla být zajímavým vánočním dárkem pro příbuznou. Koupila jsem ji. Protože do Vánoc ještě nějaká chvíle zbývala a já neměla zrovna nic ke čtení, rozhodla jsem se, že si knihu přečtu a udělám si vlastní názor.
Musím říct, že nejsem vášnivým čtenářem červených knihoven, mám raději napětí, ale tato kniha pro mě byla příjemným překvapením.
K začátku knihy jsem byla zpočátku kritická, vzpomínám si, že jsem příteli říkala, že bych to snad dokázala i já napsat lépe. Zajímavé ale je, že jsem se čtením nedokázala přestat. Dlouho se mi nestalo, že bych si u knihy tak "odpočinula". Několik let jsem četla pouze thrillery, během kterých jsem byla jak na trní, u téhle to bylo přesně opak a byla to přesně ta siesta, kterou jsem potřebovala a kterou jsem tak dlouho u žádné knihy nezažila.
Kniha je velice jednoduchá na čtení, a po přečtení pár stránek začíná být i velice zajímavá. Když jsem byla zhruba v polovině knihy, bylo pro mě velice těžké se čtením přestat. Co pro mě ale bylo nejdepresivnější, nedokázala jsem se rozhodnout, jak vlastně chci, aby kniha skončila. Pak ale přišel konec, který byl smutný, ale nejspíš správný - tedy myslela jsem, že je konec. Pak následoval ještě epilog, po jehož přečtení mnou projíždělo snad tisíc emocí. Po přečtení jsem knihu odložila a když jsem ji následně převyprávěla příteli, vyhrály nade mnou emoce a i já se nakonec rozbrečela.
Takže pokud přemýšlíte, zda knihu pořídit, nebo ne, rozhodně si ji kupte. Dala bych plný počet hvězdiček, ale jednu nakonec odebírám kvůli pár překlepům v textu (nijak závratných) a také kvůli tomu, že mi některé momenty přišli přitažené za vlasy. Naštěstí jich bylo jen pár. Každopádně je to kniha, která mě opravdu vzala za srdce. Nakonec jsem ji nikomu nedala a rozhodla se ji mít ve své sbírce :-))

Rachel753
09.01.2018 5 z 5

Krásná kniha! Četla se jedním dechem. Velice zajímavý a napínavý děj do posledního slova. Určitě doporučuji si přečíst, skvěle napsáno. Jedinou chybou je špatný překlad, v textu je příliš chyb, které jsou patrné. Za mě rozhodně 5 hvězdiček.

KatkaHutyrová
08.01.2018 4 z 5

Velice pěkná, čtivá knížka, která určitě nezklame příznivce psychologických románů pro ženy. I přes rozporuplné recenze se mně osobně líbila a můžu ji vřele doporučit. Vyústění jsem nečekala a úplný závěr dle mého soudu rozhodně překvapí.
Pokud máte rádi příběhy opředené záhadou a líbí se Vám například styl L. Moriarty, tuto knihu určitě zkuste. :-)

bookcase
07.01.2018 4 z 5

Překvapilo mě to, bylo to fajn čtení, napínavé, přitom poklidně plynoucí.

AnetaHr
02.01.2018 3 z 5

Pro mě to bylo trošku utažené za vlasy, bylo to přehnané chvilkami, ale tedy nebyla to nejhorší kniha...co ale musím zkritizovat, tak je překlad knihy, samé chyby, místy dokonce hrubky, což se u knihy jen tak nevidí a nejen to, jednou to byla Kristen a na dalším řádku to byla Karen, kdo to překládal nebo psal tu konečnou verzi českou, musel být úplně na mol, když si přejmenovaval hlavní postavy jen tak. Hrůza

Misa.K1
31.12.2017 1 z 5

Na me moc prekombinovana zapletka, nebavilo me. Trochu moc jako hollywoodska telenovela. :)

jitvav
30.12.2017 5 z 5

Musím přiznat, že jsem dlouho nečetla knihu, která by mne tak vtáhla do děje, jako tato. Je to kniha s velmi silným, ale smutným příběhem. Prožívala jsem ho celý s hlavní hrdinkou. Je psána krásným jazykem, postav je tam tak akorát, aby se v nich čtenář snadno zorientoval. V napětí nás drží až téměř do konce. Jediné, co bych knize vytkla, jsou pravopisné chyby (zejména v první polovině knihy), které zřejmě korektorce utekly... Zvažovala jsem, zda mám dát o hvězdičku méně, ale ten příběh je opravdu tak krásný a čtivý, že dávám plný počet.

Brambor333
29.12.2017 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě naprosto uchvátila.
Vřele doporučuji

yaja8823
18.12.2017 5 z 5

Kniha, kterou jsem přečetla téměř jedním dechem. Zajímavá a napínavá zápletka, nečekané rozuzlení.... krásný, i když smutný příběh....

Lemurka
14.12.2017 4 z 5

Neurazí, nenadchne, nicméně čte se hezky.Další díl si určitě přečtu, bude-li.

iveetka
11.12.2017 4 z 5

Odpočinková kniha. Určitě se neztotožňuji s tím, že je to něco "extra", ale za mě dobrý. Těším se na další díl.

MartulkaS
10.12.2017 5 z 5

Parádní kniha, která mě hned vtáhla do děje. Příběh Aimee jsem prožívala s ní. V den svatby pohřeb milovaného muže a co teď? A je James opravdu mrtví? Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, bylo to napínavé, romantické a velmi čtivé. Tato kniha mě po dlouhé době vzala za srdce a dojala (v určitých pasážích) až k slzám. Určitě doporučuji přečíst.

PetraBery
09.12.2017 4 z 5

Místo svatby pohřeb... Ale je ten v rakvi skutečně James, kterého si měla Aimee brát? Nebo je všechno jinak? Aimee se po snoubencově smrti zhroutí svět a během pomalého dávání se dohromady zjišťuje, že možná všechno není tak, jak vypadá. Příjemné lehce nadprůměrné oddechové čtení.

Hope80
24.11.2017 5 z 5

Nikdy jsem neměla takové nutkání se svěřit o tom co semnou udělala kniha. Kdysi jsem pozorovala chlápka jak se hrozně moc směje nad knížkou a dalšího člověka už nevím kde, jak popisoval, že u knížky brečel, nikdy jsem to nechápala, jenže to jsem nevěděla, že jednoho dne, asi před 3lety začnu pořádně číst a nikdy bych nevěřila, že přečtu za měsíc knížku, nebo za 14 dní, týden, 3 dny a někdy i za den. Oblíbila jsem si spisovatele Cobena a Moriarty, moji nej a za poslední rok jsem snad přečetla jednu pecku za druhou, ale knížka: Všechno, co máme od Kerry Lonsdale mě dojala k slzám. Ano, začátek byl takový pomalejší, klidnější,nic moc se dlouho nedělo….ale nakonec mě to chytlo. Od půlky jsem se začala bát, že to nedopadne tak jak bych si přála, ale pořád jsem doufala, posledních 30 stránek se mi začaly lesknout oči a začala jsem tušit, že opravdu v ten konec, který chci to nedojde. Jelikož někteří nečetli tak nemůžu napsat nic přímo, abych něco neprozradila. Když bylo posledních 20 stránek, oči jsem měla už mokré od slz a čím jsem se blížila konci věděla jsem, že mi začnou téct po obličeji, ano, opravdu mě kniha dojala k slzám, protože to autorka tak autenticky popsala, tak reálně, že mě to vzalo za srdce a bylo to jako by to čtenář cítil sám, přála jsem si, aby to dopadlo jinak, ale bohužel nedopadlo. Proto jsem na konci už bulela úplně. Jak jsem psala mám své oblíbené spisovatele od kterých musím mít každou jejich novou vydanou knížku, četla jsem vážně super knížky, každou další co jsem v tomto roce četla byla bomba, skvělé, ale tahle mě opravdu vzala takovým jiným způsobem za srdce, a tak napsané, že Vám přijde, že to s čtením prožíváte, tak reálné a proto vám tečou slzy..Tato kniha byla skvělá, srdcová… a budu na ni myslet hodně dlouho. Jsem ráda, že jsem začala číst a člověk prožívá s další knížkou různé „zážitky“ a na chvilku ho to přenese do jiného světa.

Ewik
21.11.2017 5 z 5

Koukám, že kniha má poměrně nízké hodnocení. Tak nějak jsem ráda, že jsem na ně nedala, protože já si ji užila. Pravda, uznávám, anotace je tentokrát dost zavádějící, a tak nějak i zkomolená.
Opravdu nečekejte kdovíjak mrazivý thriller s temným rodinným tajemstvím, při kterém Vás bude mrazit a vstávat Vám hrůzou vlasy na hlavě. To vážně ne. Knihu bych určitě zařadila do jiné kategorie, možná by pak měla lepší hodnocení a nezklamala tolik lidí.
Na mě naopak působila jako velmi příjemná, čtivá, romantická oddechovka šmrncnutá lehkým napětím. Představte si velikou vroucí lásku, která trvá už od dětství, a najednou o ni přijdete a všechny sny a plány se rázem zhroutí. Je to o hledání nové cesty, druhých šancích a smíření se s pravdou i se sebou samým. Postavy byly velmi sympatické, vesměs pozitivní a přímočaré. Samotný příběh si lehce plynul svým tempem, postupně odkrýval staré rány a dával šanci novým lidem, vztahům a snům. A o tom to je...o hledání. Alespoň pro mě.
I temné rodinné tajemství jsem víceméně od půlky knihy tušila a občasná sobeckost a sebestřednost Aimee už se v závěru dala těžko omlouvat.
Konec by si taky zasloužil pár stránek navíc, aby nepůsobil tak zbrkle uzavřený, ale i tak jsem v epilogu překvapeně otevřela pusu se slovy: "No moc pěkný."

Za sebe tedy chválím knihu i pěknou obálku a věřím, že svého čtenáře si najde. Mě už má. :-)