Vražda s vůní mandlí

Vražda s vůní mandlí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239918/bmid_vrazda-s-vuni-mandli-239918.jpg 3 329 92

Stále oblíbenější autorka severské krimi, Camilla Läckberg, ve své novince Vražda s vůní mandlí přináší první samostatný případ Martina Molina, kolegy známého vyšetřovatele z Fjällbacky Patrika Hedströma. Příběh připomíná svou atmosférou detektivky Agathy Christie. Rodinné setkání na ostrově zkomplikuje sněhová bouře, která přeruší spojení s pevninou. Když je během večeře zavražděn bohatý dědeček Ruben, změní se zdánlivá rodinná idyla v noční můru. Všem je totiž jasné, že vrahem musí být jeden z nich...... celý text

MiroslavKutík
13.06.2020 4 z 5

Klasická zápletka, všichni na ostrově, a jeden z nich je vrah. Kniha se mi líbila ale konec byl takoví úspěchany, mohlo být ó pár stránek více a udělat to napínavější.

kofola33
23.05.2020 1 z 5

Slabe, nic ohromujiciho ani prekvapiveho.

Meggie7
29.02.2020 2 z 5

přečetla jsem všechny od této autorky, ale táto je dost slabá..

iveta3689
10.01.2020 3 z 5

Rozsahem je to spíš delší povídka, jednohubka na odpoledne. Děj celkem odsýpá, styl je ale takový jednoduchý. Jako by autorka ještě nebyla vypsaná.

JIVaJaH
19.10.2019 5 z 5

Pěkná krimi na jeden den.

Restang
02.09.2019 2 z 5

Tak bylo to takové jednodušší než její série, ale bavilo mě to. Taková detektivka na pohodu bez velkého přemýšlení.. Její odbočení řekla bych. Konec předvídatelný u toho mladšího, u dědy tolik ne.. Tak za 2,5 *

kanitsuj
30.07.2019 4 z 5

Tato detektivka mne opravdu velmi bavila, i když byla krátká a autorka se netajila inspirací v díle Agathy Christie. Manipulace s mrtvolami sklouzávala k černému humoru /což asi nebylo záměrem/, jen mne trochu zaráželo, jak byly všechny postavy v relativně psychické pohodě oproti prožitým situacím. Také vyšetřovatel Martin měl do policisty roku daleko:-)

ctenarkaEva
23.07.2019 3 z 5

Jak už psalo více čtenářů přede mnou, také bych tuto knihu nazvala "detektivní jednohubkou". Přečteno během krátké chvíle, fajn na odreagování, nebylo třeba žádné velké přemýšlení. Ráda si od této autorky přečtu i další knihy.

pepa4081
03.12.2018 4 z 5

Má druhá kniha od paní Lackbergové mne opět příjemně překvapila.
Na bouří odříznutém ostrově, v jednom domě, dojde ke zločinu. Přítomna je pouze jedna rodina, manželé vlastnící penzion a mladý detektiv, který sem byl pozván na rodinnou sešlost. Ten se ujme vyšetřování.
Kniha je psána v duchu Agathy Christie, kdy děj probíhá formou výslechů a rozhovorů. Po množství krvavých detektivek to bylo vítané zpestření. Knihu jsem přečetl během pár hodin a konec mne překvapil (i když něco jsem tušil předem).
Velmi uspokojivé.

Danickaz
04.11.2018 3 z 5

Vražda ako z kníh Agathy Christie - skupina ľudí uväznená na mieste, odkiaľ sa nemôžu dostať. Zomrie jeden, zomrie druhý a vrah je medzi nimi! Dej trošku slabšie prepracovaný, Martin Molin ešte ako "mladé ucho", ako vyšetrovateľ nespravil ani základné úkony vyšetrovania a zabezpečenia dôkazov, ktoré by napadli naozaj asi každého.

LisaEla
17.09.2018 3 z 5

Oddechové čtení, trochu jednoduché a naprosto odlišné od ostatních knih CL.

Zuzanka46
06.09.2018 3 z 5

Čtení na jedno odpoledne. Fajn změna oproti pětisetstránkovým detektivkám :-)

Francoa
05.09.2018 4 z 5

Spíše jednoduchý méně propracovaný příběh, ale četlo se dobře, děj rychle ubíhal a konec zapamatovatelný, tak že knihu už nikdy číst nebudu.

Joyce24
25.08.2018 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Četlo se to velmi dobře, rychle to " odsejpalo ". Taková oddechová detektivka - jednohubka.

oolinkaa
13.08.2018 5 z 5

Velmi ctive, za den přečteno. Jen jsem stále hledala nějakého toho vraha, a ono prd :D super ..

Sam99
26.06.2018 3 z 5

Spíše slabší kniha od Camilly. Zápletka nic moc a vyvrcholení taky.

SuperMum
11.05.2018 4 z 5

Konec jsem nečekala, ale vzhledem k útlosti knížky jsem neměla prostor se do příběhu zcela ponořit. Nicméně se jedná o příjemnou knížku s rychlým spádem, která neurazí. Ideálně servírovat s čajem o páté. :-)

Ennie
12.03.2018 3 z 5

Krátký detektivní příběh připomínající Deset malých černoušků od A. Christie.

hanča34
22.02.2018 3 z 5

Nemám ráda tento typ detektivek, asi od této autorky stačilo.

Lisa123
09.02.2018 4 z 5

Všechny knihy od této autorky se mi čtou velmi dobře a tato nebyla výjimkou. Je pravda, že se úplně lišila od ostatních knížek této série, děj byl jednoduší a kratší, přesto se mi líbila. Jen mě mrzelo, že v ní nebyly části z minulosti (jako v ostatních dílech této autorky) a ostatní Martinovi kolegové. Navíc by mě zajímalo, kde byla Martinova přítelkyně Pia? V této knize se mluví o tom, že Martin nemá štěstí na lásku, avšak v předešlých knihách má novorozenou dceru a přítelkyni Piu.. To jsem trochu nepochopila :D I když knihu hodnotím kladně, určitě má autorka i o mnoho lepší díla, proto bych nedoporučovala lidem, kteří si chtějí přečíst něco od Camilly Läckbergové, aby začali s touto knihu, ale četli její sérii postupně (od Ledové princezny), jelikož jim pak tato kniha bude připadat jako oddech po některých jejích drsnějších dílech :)