Vražda s vůní mandlí

Vražda s vůní mandlí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239918/bmid_vrazda-s-vuni-mandli-239918.jpg 3 329 92

Stále oblíbenější autorka severské krimi, Camilla Läckberg, ve své novince Vražda s vůní mandlí přináší první samostatný případ Martina Molina, kolegy známého vyšetřovatele z Fjällbacky Patrika Hedströma. Příběh připomíná svou atmosférou detektivky Agathy Christie. Rodinné setkání na ostrově zkomplikuje sněhová bouře, která přeruší spojení s pevninou. Když je během večeře zavražděn bohatý dědeček Ruben, změní se zdánlivá rodinná idyla v noční můru. Všem je totiž jasné, že vrahem musí být jeden z nich...... celý text

ninano
27.10.2023 5 z 5

Skvělá detektivka ve stylu Agathy Christie od této severské autorky. Přiznám se, že nerozumím tomu nízkému hodnocení, které zde kniha má.

princesse
15.03.2023 3 z 5

Na sérii Eriky a Patrika to samozřejmě nemá ... Ze začátku jsem si připadala opravdu jako v jednom z dílů Hercula Poirota a na konci opět. Taková povídka na odpoledne.

Makůvka
30.07.2022 4 z 5

Mě se to líbilo. Mám od autorky přečtené skoro všechny knížky a vím, že některé jsou lepší než tato, ale já přesto byla moc spokojená. Byla to taková příjemná krimijednohubka na víkend a jelikož jsem i velký fanoušek Agathy Christie, tak jsem byla i příjemně potěšena stylem vyšetřování.

Butterfly340
30.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla hrůza už od prvních stránek. Celé to působí jako slohová práce a nabízí se otázka, proč něco takového vlastně bylo vydáno...

Jediné, co se mi na knize líbilo, byl název. Vražda s vůní mandlí, to prostě zní úžasně. Bohužel, ono to tak fakt jen zní, ve skutečnosti je to docela katastrofa.

Prvních pár stránek působí, jak kdyby je psal třeťák. Těžko říct, jestli je takový i originál, nebo se na tomhle podílel překladatel, ale... Už jen to docela odradí. Pak se ten styl trochu zlepší, minimálně tak, že je to čitelné.

Samotný příběh je nic moc. Stránky rychle utíkají, to je tak jediné plus, za které hodnotím dvěmi hvězdičkami, ale jinak je to naprosto o ničem.
Postavy tomu taky nepomáhají. Detektiv působí dojmem idiota, ostatní postavy jsou vykresleny též v dost nelichotivém světle a nemají možnost se obhájit.

SPOILER

Opravdu bylo nutné přidat do knihy incest? Přestože to děj nikterak neovlivní? Za mě to teda rozhodně nutné nebylo. Spíš to jen umocnilo špatný dojem z knihy.

Brou
17.05.2022 2 z 5

Od autorky jsem četla několik knih. Tato mne ale zklamala. Příliš průhledné a opsané rozuzlení. Věřím, že se jedná o výjimku a pravidlem zůstanou jinak skvělé knížky.

Lamanai
11.04.2022 odpad!

Chaboučký pokus o nápodobu Agathy Christie. Bohužel absolutně bez charismatu. Dočetl jsem proto, abych se přesvědčil, jestli jsem uhodl pointu, což se stalo. Ale o to ani nejde. Kniha mi připomíná nějaké slohové cvičení z dílny tvůrčího psaní. Ani by mě nepřekvapilo, kdyby tak byla vznikla.

baji42
06.03.2022 5 z 5

Moc hezká detektivka. Tak trochu jako od Agathy Christie a úplně jiná, než tato autorka píše obvykle.

Péťa1950
20.01.2022 2 z 5

Od autorky jsem četla jako první knihu Mořská panna, začala jsem hledat další, ale tato kniha je nesrovnatelně slabší. Škoda. Ještě zkusím v knihovně najít jiné tituly, snad tato kniha byla výjimka.

Kubajzz
29.11.2021 3 z 5

Oproti jiným knížkám autorky poněkud slabší ale přečíst se to dalo :-D

perpe2a
24.10.2021 3 z 5

Rádoby povídka podobající se stylu Sherlocka Holmese, ale moc se to nepovedlo.

p0stm0derna
16.08.2021 1 z 5

Na týhle knižce je nejlepší, že se dá dobře a rychle zpeněžit :-D Jinak to vypadá jako Poirotovsko - Holmesovský kompilát zestručnělý pro trh záchodových rodokapsů. Ale rychle a zábavně se to přečte, takže co!

santa1212
01.08.2021 4 z 5

Za me velmi dobrá, oddechová, nenáročná detektivka. Hezky vykreslená atmosféra v odlehlém domě. Příběh je na způsob Vraždy v Orient expresu - skupina lidí odřízlá od civilizace a jeden z nich je vrah. Palec nahoru, přečtete snadno za dva tři večery.

SilvieSisinka
02.07.2021 4 z 5

Úplně jiný styl od autorky.Jsem mile překvapena.Kniha byla na jeden večer, oddechové čtení.Kdo rád čte knihy od A.Christie bude to jeho šálek kávy.

Anny90D
07.06.2021 2 z 5

Kniha má pár stánek a proto jsem neztratila zase tolik času jejím čtením. Nijak mě nezaujala.

zuzanie1
06.06.2021 1 z 5

Co napsat... nic moc. Přečetla jsem všechny knihy od Camilly Läckberg, ale tato mě zaujala nejméně.

Irsaf
31.12.2020 4 z 5

Detektivka ve stylu Agathy Christie...
Nebylo to nic extra, ale závěr byl překvapivý...

INCOGNITOREADER
16.12.2020 2 z 5

Detektivní jednohubka, která je řekněme spin of k detektivní sérii s Patrikem a Erikou. Ale bohužel nedosahuje kvalit původní série. Jedná se o variaci na klasickou detektivku kdy.je skupina lidí uvězněna a stane se vražda. Okruh podezřelých je omezený a vyšetřování začíná. Tedy by spíše mělo. Tady to docela drhne a moc se nevyšetřuje. Škoda. Podobné téma se dá zpracovat brilantně.

martin3554
19.10.2020 4 z 5

Taková detektivka rychlovka, sotva sto stránek, určena pro milovníky knih Agathy Christie, spousta podezřelých na dvě vraždy, nakonec vše jinak, než se původně zdálo. Jedna bohatá rodinka, ovšem totálně neschopná, co se financí týče.

lencin
29.09.2020 3 z 5

Samostatný příběh. Patrikův kolega Martin Mole vyšetřuje případ.
(2015)

Ava365
21.08.2020 4 z 5

Pěkná detektivka, která se trochu liší od ostatní autorčiny tvorby. Svou atmosférou připomíná příběhy od Agathy Christie.