Vrahem může být kdokoliv

Vrahem může být kdokoliv https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1328/vrahem-muze-byt-kdokoliv-1328.jpg 4 234 35

Zdálo by se, že v detektivním žánru už bylo vymyšleno a použito vše: veškeré typy přestupitelů i strážců zákona, veškeré varianty zápletek. Pak ovšem přijde s novou knihou Jeffery Deaver a nabídne na minimálním prostoru tolik neotřelých postav a dosud nevídaných motivů, že postaví zmíněnou teorii na hlavu. Přesně tak je tomu i v povídkové knize Vrahem může být kdokoli, která volně navazuje na první Deaverovu sbírku Panoptikum, ale zároveň ji v mnohém překonává. Za perlu lze považovat povídku o ženě, která nemůže pochopit, co udělala při výchově své dcery špatně. Anebo svědectví o tom, že snaha řešit osobní a pracovní problémy přes mobilní telefon může mít věru nečekané následky. Anebo povídku, v níž Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou vyšetřují vraždu zámožného filantropa. Anebo... kteroukoli jinou. Hlavní je nedat na první dojem, protože v Deaverově literárním světě může být vrahem kdokoli...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Domino

More Twisted , 2006

cherry_kiss
07.08.2016 4 z 5

Dávám 4 hvězdy jen proto, že povídky nemusím. Knížku jsem dočetla, je super. Ale prostě povídky nejsou mým žánrem. Ovšem kdo má rád povídky, zvlášť detektivní, doporučuji.
Mezi povídkami najdete jednu, kde vystupuje Amélie a Lincoln Rhyme. Tu jako jedinou jsem shltla téměř jedním dechem.

davas
01.04.2016 4 z 5

Tahle povídková kniha je velmi povedená.Povídky se čtou výborně,každý má svůj vlastní příběh a na konci vždy zvrat ,což sice po pár povídkách čekáte,i tak vás některé příjemně překvapí .... moje první kniha povídek a hodnotím ji jako velmi dobré čtení ...4 hvězdy

veronie
28.01.2016 4 z 5

Povídky moc nemusím. Člověk se začíná dostávat do příběhu, zvykne si na postavy a najednou je konec. A zase další... Některé povídky byly velice povedené a opravdovou perlou byla Špatná od přírody. Hned v závěsu se řadí Locardův princip, kde hlavní vyšetřovatel je Lincoln Rhyme s Amelií Sachsovou, což je moje nejoblíbenější dvojka a na tu nedám dopustit :)

Šárka345
06.10.2015 5 z 5

Naprosto skvělá knížka :0) Všem doporučuji - jako ostatně jakéhokoliv Deavera!!! Vždy nečekané rozuzlení a opravdu platí - nedat na první dojem.....

TessVond
12.07.2015

Skvělá kniha z pera skvělého spisovatele. Deaver mě baví a nepřestává překvapovat.

Každému sbírku povídek a jakékoli jeho dílo doporučuji a mohu pouze varovat: Nic není tak, jak se zdá ;)

Půca4
31.03.2015 5 z 5

Naprosto úžasná knížka.
Mám docela čuch na to, kdo by mohl být v knížkách vrah, ale tady mě konec snad vždy překvapil!
Knížka patří rozhodně k mým oblíbeným. Od autora si přečtu určitě další knížky a od teď mám i chuť nějaké ty povídky.

5* a doporučení !!! ♥

lanusinka
30.10.2014 5 z 5

Jedna z nejzábavnějších povídkových knih, příběhy bavily...

PonížilováA
01.10.2014 5 z 5

Jelikož jsem to četla půl roku tak jsem se těšila nakonec.. Strašně se mi to líbilo.. Nakonec se mi nejvíce líbilo to, že těch zápletek tam bylo tak hodně.. :) Už se těším až budu číst další jeho knížky.. :D Je to jeden z mých oblíbených spisovatelů.. :D

Oksalakka
16.09.2014 5 z 5

Poměrně dost velký počet povídek jsem znal z různých antologií, což ovšem není mínus :)

gilt
29.07.2013 5 z 5

Velmi pěkné čtení na dovolenou. Některé povídky končí překvapivě.

studentice
23.07.2013 3 z 5

Souhlasím s ostatními-některé povídky jsou parádní, některé slabší. Možná mi i trochu vadila délka povídek, očekávala bych povídky kratší a svižnější. Přesto to stojí za přečtení-čtenář si může vybrat pouze ty povídky, které ho zaujmou a zbytkem si nechazit chuť:)

Dymond
05.06.2013 3 z 5

Některé povídky byly velice zajímavé, některé o ničem... Jsem zvědavá na nějakou jeho celistvou knihu...

misa85
11.04.2013 3 z 5

Myslím, že Panoptikum bylo daleko lepší, a nebo možná to zkazila úvodní kapitola, kde autor upozorňuje na svůj styl psaní. Každopádně dávám tři jen kvůli vynikající povídce Strach, jinak by to byli jen dvě.

Petr K.
09.02.2013 4 z 5

Stejne jako ,,Panoptikum,, (Deaver) je i tento soubor povidek skvelej. Asi dve nebo tri povidky nic extra, ale ostatni opravdu super. Uz jsem to psal u Panoptika, skvele se hodi zrovna kdyz nemate moc casu na rozecteni velke knihy, ale presto chcete cist. Pro me super a mohu jen doporucit.

Alinore
07.05.2011 5 z 5

Nikdy jsem moc nebyla na povídky, preferuji delší romány s propracovaným dějem i postavami, ale tyto krátké příběhy byly fantastické. Hned první povídka - tuším Kapitola a verš - mě naprosto odrovnala. Nedokážu najít slova, kterými bych to popsala. Zopakovalo se to pak ale už jen jednou, a to u povídky s názvem Špatná od přírody. Ke konci knhy jsem se ale pak už nudila, povídky začaly být stereotypní, jestli to tak mohu pojmenovat. Další mínus jsou pak zmatené začátky povídek, kdy člověku chvíli trvá, než se zorientuje v postavách a v tom, co se to vlastně děje, o čem ten příběh vlastně je.

Jinak ale hodnotím kladně a knížku doporučuji.