Volba: Klíčový okamžik

Volba: Klíčový okamžik https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301691/mid_volba-klicovy-okamzik-Puo-301691.jpg 3 339 288

„Zdá se mi o světě v plamenech. O jaderných bombách, které dopadají jedna za druhou a polykají města jako rakovina. O našem dožívání v podzemním krytu, kde se z nás pomalu stávají zvířata. Ty sny jsou tak živé. Bojím se, že se jednou budu chtít probudit a zjistím, že je pozdě.“ Tomáš je mladý muž v nejlepších letech. Ačkoliv se zdá, že mu nic neschází, upadá do stále větší deprese. V práci to s ním jde od desíti k pěti a po marných pokusech vzdává i snahu o opětovné sblížení se svou ženou Eliškou. Aby toho nebylo málo, pronásledují ho postapokalyptické sny plné beznaděje. Depresivní nálada ho opustí až v okamžiku, kdy se seznámí s podivínským psychologem Kohlem, který mu ukáže, jak být šťastným a lepším člověkem. To je ovšem jen začátek Tomášova příběhu, který nakonec vyústí ve strhující finále. Kniha Volba je literárním debutem mladého českého autora Jakuba Trpiše. Prolínají se v ní prvky duchovní literatury, sci-fi, detektivky, psychologického i milostného románu. Poprvé vyšla v roce 2012. Příběh v sobě nese silné poselství, které může změnit život jednotlivce i celé společnosti.... celý text

andrea-adus7425
03.12.2020

Velmi zaujimave citanie, clovek si uvedomi vela veci, vela dolezitych veci, na ktore aj zabudol casom.

Lenka0805
25.11.2020 5 z 5

Dlouho jsem pročítala různé příspěvky a názory na knihu Volba, kterou napsal Jakub Trpiš.
I přesto, že tento příběh byl napsán již před 10 lety, tak je až neuvěřitelné, jak zapadá do současného dění a právě proto, jsem se rozhodla si ji přečíst.
Snažila jsem se číst pomalu a vnímat slova a myšlenky, které se nám snaží autor v určitých pasážích sdělit a zamyslet se nad tím, jak se chováme nejenom sami k sobě, ale jak reagujeme i vůči okolí a kde velkou roli hraje duševní vnímání a naše ego.
V životě si každý někdy prochází těžkými obdobími, jako hlavní hrdina Tomáš, kdy není schopen vidět to zářící světlo na konci tunelu, a proto hluboké přátelství nebo-li poselství setkání Tomáše a Kohla je právě to, co nás donutí přemýšlet, zpátky se postavit na nohy, a zase jít dál.
Když jsem knihu dočetla, tak mě hned napadla jedna myšlenka, ….co vedlo autora k sepsání tohoto duchovního příběhu již před dlouhým časem? Pokud se pokusím si odpovědět sama, tak může to být ta krásná snaha přinutit lidi, aby více přemýšleli, co je v životě důležité, co nás všechny spojuje, kolik je krásných lidí kolem nás, rodina a přátelé, které máme rádi a oni mají rádi nás.
Věřím, že tato kniha nebo-li příběh, může hodně lidem otevřít nejenom oči, ale i srdce.

Monika356
23.11.2020

Kniha ma zaujala krásne čítanie, odporúčam každému kto potrebuje oddýchnuť a načerpať novéj sily každý si v nej nájde presne to svoje čo hľadá ďakujem

kveta.kubik72@g
21.11.2020

Z teto knihy jsem si odnesla to,ze kazdy clovek je necim vyjimecny a pokud se lidstvo dokaze spojit a propojit,dokaze neoveritelne veci.Protoze sam nezmuzeme nikdo nic.
Je tam videt,jak probuzeni boli a hlavni hrdina nechape,co se deje.
Pro me velmi poucne a uz mam doma Revoluci

HankaAd29
27.10.2020

Knížka je velice zajímavá a poučná, každý si z ni vezme to, co pravé potřebuje.

Miška507
26.10.2020

Moc krásná a zajímavá kniha a velice poučná, všem doporučuji. Moc ráda si ji znovu přečtu.

Inka063
18.10.2020 2 z 5

Musím, bohužel, říct, že na mě kniha valný dojem neudělala. Tak nějak se opět potvrdilo, že čím větší reklama, tím více zbystřit. Což o to, "moudré" rady se zde najdou. Servírované v příběhu učitele Tomáše o jeho vyhoření a hledání cesty zpět, o snaze po znovunabytí vytrácející se energie. Asi aby to nevypadalo jako pouhé mentorování a bylo to pro čtenáře více přijatelné. Jenomže kniha pak z poměrně velké části připomíná divadelní scénář, což na přitažlivosti příliš nepřidá. Navíc podobných "bombastických" odhalení a rad, jak se stát vyrovnanějším a laskavým člověkem, nepropadat zlu a depresím a co nám to vše do života přinese, bylo napsáno už celá řada, ve většině případů i lépe (Staň se, kým chceš být - Eric Greitens, Pět pozvání - Frank Ostaseski aj.). Odhalila jsem i několik nesrovnalostí a zmatečností. To pomíjím neustálé opakování, kolikrát se Tomáš s Eliškou pomiloval a jak to bylo krásné.
A tak jsem se nutila do čtení, abych se prokousala k tomu avizovanému strhujícímu finále. Ale ouha! Nejenže tam byla další nesrovnalost, to bych ještě dala, ale strhující??? Zřejmě mám o tomto slově zcela jiné představy.
Takže Revoluci už riskovat nebudu a nedoporučuji.

jana2718
12.10.2020

Na strane 26 jsem zpozornela,na strane 42 mi uz tekly slzy proudem.Tato kniha otevira spoustu dveri,spoustu srdci a spoustu pandorinych skrinek.Servava nam laskyplne blanu z oci. Rozpousti letite krusty co obaluji nase srdce. Doporucim vsem svym pratelum,a taktez svym nepratelum...naprosta dokonalost v jednoduchosti a jednoducha dokonalost.

MarcelaSto
05.10.2020

Velmi zajímavá kniha, která se mnou rezonovala po celou dobu čtení. Je zvláštní, jak člověk sáhne po knize v "tu určitou správnou dobu" a nalézá odpovědi. Kniha popisuje jakousi záchranu světa - pro mě z toho ale plyne - není třeba měnit svět, stačí začít u sebe. Změnit úhel pohledu a uvažování.....
Určitě si ji přečtu znovu a moc za ni děkuji - pro mě osobně to byla správná VOLBA.

ada0540
21.09.2020

Z knihy sálá obrovská životní energie.
Až po přečtení pochopíte lidi, proč se tak chovají a co je nejlepší udělat pro sebe a pro ostatní aby nám všem bylo na světě krásně. Neskutečně mě tato kniha zasáhla a úplně sem se do ní zažrala. Měla by to být povinná četba pro všechny. Úžasné dílo od úžasného autora. Děkuji ????
❤️ODPOVĚĎ JE LÁSKA ❤️

kamila8990
21.09.2020

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Poslední dobou mám stejné pocity jako hlavní hrdina v té knize. Přesto věřím že naděje pořád je. Jen ji v sobě mít a nakonec ji v pravý čas i v sobě probudit k činu. Děkuji autorovi za Nadějnou vizi.

4265
21.09.2020

Knihu som rýchlo prečítala. Je zaujímavá. Človek by sa mal zamýšľať nad vlastným životom a iba on môže rozhodovať sám o sebe , čo je pre neho dobré. Je super , keď stretne ľudí, ktorí ho ovplyvnia správnym smerom....

katerina7372
18.09.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jednim dechem.Člověk by se měl určitě více zamýšlet co je pro něj důležité a co ne.Pro co více bojovat a snažit se mít lepší život.Určitě si knihu přečtu ještě jednou.Moc Vám Jakube děkuji ...možná mi kniha dala jiný směr v mém životě.????

Lenka1204
17.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Napsat recenzi na tuhle knihu je opravdu těžké. Chápu čtenáře, kteří jsou z ní nadšení, ale chápu i odpůrce této knihy. Je jasné, že kniha skrývá hlubší smysl, ze kterého si může vzít každý, co chce. Na druhou stranu omílá pořád to samé dokola (ego, duše, srdce..) a nahlíží na svět politiky jakýmsi zcela nereálným způsobem (jakože jedna dívka z obýváku opravdu nezachrání celý svět tím, že si zamedituje :)) Zároveň ale dává čtenáři chvílemi takový hřejivý pocit, že když bude poslouchat své srdce, tak může dokázat velké věci a být šťastný. S touhle myšlenkou se ztotožňuji, ale přišlo mi, že je tomu kladen až příliš velký důraz. Kniha má ale docela chytlavou zápletku, chvílemi to bylo i napínavé. Nevím, jestli se ke knize ještě někdy vrátím, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Četla jsem recenze čtenářů, kterým kniha změnila život. S tím se bohužel neztotožňuji, četla jsem mnoho knih spojených s ezoterikou či rozvojem osobnosti, které mi částečně život změnily, ale tahle se k nim bohužel řadit nebude. Ale je to zase něco úplně jiného a je to psané až banálně jednoduchým stylem, takže se to dá přečíst za jedno odpoledne. Protože jsem knihu dočetla bez toho, abych se do ní nutila a zanechala ve mně spoustu rozporuplných pocitů, dávám 4 *

MariaPokorná
14.09.2020

Opět jedna kniha, u které jsem měla radost z toho,že jsem si ji koupila. Pozoruhodný příběh,který člověku otevírá nové cesty životem, ukazuje,že člověk nemusí být tupá poslušná ovce, ale že má volbu jak žít a pro co se rozhodovat,ale přitom ho k ničemu nenutí. Ano správný název Volba. Knihu doporučuji přečít všem generacím a přemýšlet o ní a s tím současně o smyslu svého života.

miroslava9638
13.09.2020 5 z 5

Kniha je moc pěkná, musíte nad dějem přemýšlet a to mě baví... Už jsem četla dvakrát a stále objevují něco nového.. Opravdu u ní vypnu a od dávám se ději. Moc za ní děkuji.

jprst
12.09.2020 odpad!

Tuto knihu mi doporučila naše knihovnice zřejmě ze škodolibosti, jelikož jsem se před ní kdysi zmínil, že dočtu každou, tedy i špatnou, knihu. V hodnocení přečtených knih se snažím vyhýbat slovu slátanina, takže u této použiji hodnocení nečtitelný propadák a ztráta času.

irena5973
11.09.2020 5 z 5

Knížka k zamyšlení co má hloubku, doporučuji :)

Balance
11.09.2020 5 z 5

Dlho som sledovala komenty na túto knihu, keď toľko ľudí napíše, že im tá kniha zmenila život, tak som neodolala. Prvá časť bola úplne excelentná, lebo tieto veci naozaj fungujú. Zmena v živote príde, keď vieme ako ju uskutočniť. Aj tá časť o tých meditáciach má fascinovala, len tu už to bolo pre mňa trochu ťažšie, lebo veľmi by som chcela ovládať energie, viem, že sa to dá . Posledná časť už mala pre mňa taký trochu politický podtón , ale záver je jednoznačný- aj jednotlivec vie zmeniť sled udalostí pokiaľ to myslí vážne. Za mňa určite palec hore, malo to hĺbku, trochu napätia a dostala som aj veľa odpovedí na otázky, ktoré ma dlho trápili. Teraz sa pustím do Štyroch pútnikov, lebo fantasy sú moja srdcovka. Autorovi želám veľa tvorivých síl .

michaela9203
09.09.2020 5 z 5

Kniha byla velmi zajímavá.Človek v ní najde zamyšlení nad vlastním životem a věcem které jsou důležité.Byla plná napětí,emocí a hlavně zvídavosti dočíst ji do konce.