Volba: Klíčový okamžik

Volba: Klíčový okamžik https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301691/mid_volba-klicovy-okamzik-Puo-301691.jpg 3 339 288

„Zdá se mi o světě v plamenech. O jaderných bombách, které dopadají jedna za druhou a polykají města jako rakovina. O našem dožívání v podzemním krytu, kde se z nás pomalu stávají zvířata. Ty sny jsou tak živé. Bojím se, že se jednou budu chtít probudit a zjistím, že je pozdě.“ Tomáš je mladý muž v nejlepších letech. Ačkoliv se zdá, že mu nic neschází, upadá do stále větší deprese. V práci to s ním jde od desíti k pěti a po marných pokusech vzdává i snahu o opětovné sblížení se svou ženou Eliškou. Aby toho nebylo málo, pronásledují ho postapokalyptické sny plné beznaděje. Depresivní nálada ho opustí až v okamžiku, kdy se seznámí s podivínským psychologem Kohlem, který mu ukáže, jak být šťastným a lepším člověkem. To je ovšem jen začátek Tomášova příběhu, který nakonec vyústí ve strhující finále. Kniha Volba je literárním debutem mladého českého autora Jakuba Trpiše. Prolínají se v ní prvky duchovní literatury, sci-fi, detektivky, psychologického i milostného románu. Poprvé vyšla v roce 2012. Příběh v sobě nese silné poselství, které může změnit život jednotlivce i celé společnosti.... celý text

Hel77
30.12.2017 5 z 5

Tato kniha bude v mém srdci už navždy . Vřele každému doporučuji

MarieA.
05.12.2017 5 z 5

Volba je kniha, díky které se zamyslíte nad vašim životem a možná přehodnotíte některé své priority, aspoň takhle zapůsobila na mne. Děkuji Kubovi za jeho tvorbu, jen tak dál!

veronika5678
20.06.2017 5 z 5

Volba Jakuba Trpiše je jednou z mých nejoblíbenějších knih. I když jsem ji přečetla už nejednou, vždy se k ní ráda vracím a po přečtení jsem vždy o něco více obohacená. Ať už se člověk nachází v jakékoliv fázi života, tak mu přečtení knihy nějakým způsobem pomůže, popostrčí ho, dodá sílu, chuť, k čemukoliv, co si zamane. Aktuálnost této knihy je také jakoby nesmrtelná, což je neuvěřitelné a spisovateli smekám pomyslný klobouk za toto dílo a zároveň mu děkuji, protože kniha v sobě má odkaz, hloubku a podává vám pomyslnou pomocnou ruku, která je ve skutečnosti ta vaše, ale kniha vás k ní dovede, nasměřuje.

ondrej5141
11.01.2017 4 z 5

Jako student filosofie se mi myšlenka díla líbila, otravovaly mě akorát gramatické chyby (příště lepší korekturu, prosím) a celkově byly některé pasáže jazykově chudší, jinak ale pěkné dílko.

superrodina
11.09.2016 5 z 5

Jsou knížky, které si s nadšením přečteme jednou, dvakrát…, vracíme se k nim nejen jako ke knihám, ale jejich úryvky, věty, myšlenky či příběhy se nám promítají v hlavě jako film. Můžeme je zastavit, posunout, pozměnit, asociovat s vlastními zážitky, zkušenostmi, nechat je žít v další nové dimenzi: ve své hlavě, ve svém životě. Podle mého názoru je to pro knihu jako takovou to nejlepší. Jako by už překročila sebe sama a svým způsobem ožila.

Mám samozřejmě také několik takových nejoblíbenějších, ke kterým se ráda vracím a o které bych nerada přišla. Jednou z nich je Volba Jakuba Trpiše.

mmmisulka.r
05.09.2016 4 z 5

Kniha, která se nejdříve jevila jako silně duchovní a pak, po pár stránkách, sice pokračovala ve stejném duchu, ale s ještě mnohem silnějším poselstvím. Kniha o velké volbě člověka.... momentálně založena na celkem pravdě podobném ději!

mmmisulka.r
05.09.2016 4 z 5

Misulicka38
02.02.2016 4 z 5

Moc dobrá kniha s krásnou myšlenkou. Jen celkový dojem bohužel kazí formální stránka díla (gramatické a věcné chyby). Dílo pomalu odkrývá zajímavý filozofický směr prostřednictvím poutavého příběhu. Kéž by každé filozofické dílo bylo psáno podobnou formou.