Volba

Volba https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128404/bmid_volba-L2h-128404.jpg 3 339 288

Uvnitř knihy najdete vše, co potřebujete vědět o šťastném a naplněném životě. Přečtěte si i vy bestseller, který může změnit život jednotlivce i celé společnosti! Volba již pomohla desetitisícům lidí získat naději a kontrolu nad svým životem. Budete si myslet, že jste hlavní postavou příběhu a nakonec zjistíte, že to tak doopravdy je! Kniha je plná duchovních lekcí, které mohou navždy změnit váš život. Objevte v sobě skrytou sílu, naučte se, jak se znovu napojit na svou duši a staňte se tím, kým jste vždy chtěli být. Všichni si zasloužíme být šťastní. Tomáš je mladý muž v nejlepších letech. Ačkoliv se zdá, že mu nic neschází, upadá do stále větší deprese. V práci to s ním jde od desíti k pěti a po marných pokusech vzdává i snahu o opětovné sblížení se svou ženou Eliškou. Aby toho nebylo málo, pronásledují ho postapokalyptické sny plné beznaděje. Depresivní nálada ho opustí až v okamžiku, kdy se seznámí s podivínským psychologem Kohlem, který mu ukáže, jak být šťastným a lepším člověkem. To je ovšem jen začátek Tomášova příběhu, který nakonec vyústí ve strhující finále. Volby se jen v Česku prodalo přes 35 000 kopií, v říjnu 2018 vyšla celosvětově, kde se dosud prodalo přes 5000 výtisků.... celý text

Ľubica746
12.10.2019 5 z 5

Kniha Volba sa mi veľmi páči, nevedela som sa od nej odtrhnúť, dala mi veľmi veľa poučenia a zamyslenia sa nad svojím životom ????????????

denniys
03.10.2019 3 z 5

Tak já upřímně nevím..kniha podle mě neví, co přesně chce říct..má své určité poselství, ale zamotává se ve svých vlastních sítích..nemohu říct, že by mě nebavila, možná jí ublížila mediální masáž a všude opakované heslo "tato kniha vám změní život"..nezmění..možná se trochu zamyslíte, ale dlouho to nevydrží..rozhodně chválím konec, ten mě potěšil a dojmul :)

sylvia1762
02.10.2019

V knihe som našla mnoho myšlienok ktoré majú hĺbku. Kniha je napísaná pútavo, nevieš sa od nej odtrhnúť,lebo čakáš či sa bude ďalej diať. Je tam realita, scifi,...veľa dobrých a pekných myšlienok,s ktorých by sme si mali brať príklad.Proste kniha sa mi páčila,až na niekoľko malých pasáži,ale určite odporúčam prečítať

cinapo
28.09.2019 1 z 5

Ano, příběh má myšlenku, poselství a dává si za úkol varovat před temnou budoucností lidstva. Ale styl a forma jakými je kniha napsána mi vůbec nevyhovovaly. Kniha na mě působila jako by ji psal někdo, kdo má potřebu sdělit světu silné poselství (rozhodně máme jako lidstvo co dělat, abychom napravili všechno zpackané), ale celkově jakoby příběh napsal žák střední školy. A jen tak na okraj, opravdu mě štvalo používání citoslovcí funění, hekání a jiných projevů.

Kiki22
25.09.2019 4 z 5

Jako spousta dalších jsem se nechala zmámit reklamou na FB a skvěle vypadajícím přebalem. Knížka je to dobrá, o tom asi celkem není pochyb, ale mě chytla až od druhé části, ta první, kde se Tomáš setkával se svým duchovním léčitelem/přítelem Kohlem, mi přišla hrozně šroubovaná, strojená, neumím to moc dobře vyjádřit. Jakmile to chytlo ten postapo nádech, začalo mě to bavit a i to duchovno tam pak už pěkně zapadlo. Takže je to v podstatě knížka o ozdravě ducha, o tom, jak snadno se může společnost rozpadnout a jak všechno dobro nebo zlo vlastně vzchází primárně z nás samých, naší duše nebo ega. "Pochybnosti jsou normální, ale nesmíš se jimi nechat zlomit. Zlost, pocit viny a strach jsou dar. Říkají ti, že sníš špatný sen. Ukazují ti, že žiješ falešný příběh, upozorňují tě, že prožíváš neaktuální situaci." "Pokud použijeme jako zbraň své srdce, staneme se něčím víc. Uděláme z toho světa mnohem víc, než čím je teď."

veronika5719
31.08.2019 5 z 5

Úžasná kniha splnila moje očekávání.
Všem doporučuji. Čte se jedním dechem.

hs777
25.08.2019 3 z 5

Takový Eintopf - trochu filozofie, meditace, postapo, krimi, politiky , aby si každý našel to své. Pár myšlenek bylo sice zajímavých, ale jako celek vyznělo absurdně a moc mne nenadchlo.

VeruLee
19.08.2019 5 z 5

Myslím, že jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Skvěle napsáno, spisovatel má můj velký obdiv, že jeden z mála si uvědomuje situaci ve světě a takhle skvěle ji podal. Člověk si po knize uvědomí spoustu věcí a po zamyšlení opravdu zjistí, že vše není tak růžové jak se zdá! Skvělá kniha!!!!

zdenulda
08.08.2019

V této knize jsem našla mnoho myšlenek které mají hloubku.To že smyslem života není zbavení se utrpení ,ale jeho přijímání.Taká to že se mám dívat na svět skrz srdce a mám dále stavět na lásce,pochopení a odpuštění.Což je někdy moc těžké.DÍK ZA NI.

Gweny
02.08.2019 5 z 5

Už po několikáté se mi vyplatilo neočekávat od knihy nic extra. Nečetla jsem recenze, ani obsah, o čem kniha je. Možná, že příběh byl pro mnoho lidí až příliš pesimistický, pro mě byl ten konec hodně těžký. V mnoha momentech jsem se dokázala do Tomášových pocitů naprosto vžít, chápala jsem ten rozkol, kdy tápal, na kterou stranu se přidá.
Jenže kniha není jen o příběhu. Našla jsem v ní i mnoho hlubokých myšlenek a ty si v sobě uchovávám. "... smyslem života není zbavit se utrpení, ale přijmout ho. Přijmout ho a tančit. A radovat se! Stát se něčím víc, udělat svět trochu lepším, než byl včera, prozářit temnotu, dosáhnout v něčem dokonalosti a podělit se o to s ostatními." Tohle je věta, se kterou se od začátku letošního roku setkávám poměrně často a i když je nyní vytržená z kontextu, tak pro mě má nesmírnou váhu.

lucka6348
15.07.2019

Začátek knihy se mi velmi líbil. Moc zajímavé byly postapokalyptické sny, které se příběhem prolínaly, na ty jsem se vždycky těšila. Ale asi tak v polovině mi příběh začal připadat dost nereálný a těžko uvěřitelný...

Tétéčko
10.07.2019 1 z 5

Tady už bylo vysloveno tolik názorů, že už ani nemusím nic dodávat, mé hodnocení je dostatečně výmluvné.

Havi653
19.06.2019 5 z 5

Kniha splnila mé očekávání - není to jen kniha ke čtení ,ale i k zamyšlení, určitě bych ji doporučila všem , kteří nad knížkou přemýšlí......hlavní postava - Tomáš..........se stal někým, na koho si vzpomenete v určitých okamžicích.....krásná kniha - plná dojmů, myšlenek a lásky.

Simii45
10.06.2019 4 z 5

Kniha k zamyšlení, nevím, co víc dodat, minulý týden jsem stála na Václavském náměstí na demonstraci a hned jsem si vzpomněla na Tomáše :-)

marcela2146
27.05.2019 5 z 5

Je napísané z každého niečo a to je dobré= s duchovného, detektívneho aj politického významu. Na zamyslenie aký chceme mať ten svet pre seba a ďalšie generácie. Každý číta recenzie aj ja som čítala ako každý, ja som kúpila knihu čo napísal sám autor tej knihy. Mám ju prečítanú 2 krát a stále sa da k nej vrátiť. Ukazuje že môžeme mať lepší život a svet, ktorý sa ženie za mocou,peniazmi, nenávisťou, zlobou atď... aj medzi ľuďmi. Prečo to nezmeniť, keď môžeme.

katerina3122
19.05.2019 1 z 5

Bohužel jsem si nepřečetla ukázku z knihy a knihu jsem si ihned objednala (nechala jsem se zlákat reklamou na facebooku)
Je mi líto knihu takto kritizovat, nachází se v ní pár zajímavých myšlenek, příběhová linie v základu také není úplně nejhorší (střídání postapokalyptických snů a reálného života by mohlo být celkem zajímavým námětem nebýt další faktorů, které mi v knize vadily). Nejprve musím zmít styl psaní, nedokážu popsat co přesně mi vadilo, ale kniha se mi vůbec nečetla dobře - něco v tom jak je text poskládaný mě neustále rušilo (nejsem žádný profesionální kritik, jen popisuji svůj vlastní pocit z čtení knihy). Jak tak koukám na další recenze zde - je zbytečné popisovat dál.. Charaktery, dialogy - vše působilo tak nějak plochým dojmem, snaha o sdělení hlubokých pravd ve finálě vyznívá naivně.

polynka1234
16.05.2019 4 z 5

Patřím mezi ty, kterým se kniha líbí. Četla jsem už dost knih na téma osobního růstu a Volba mě hodila zpátky k jádru všeho dobrého, co člověk v sobě má a na čem by měl stavět- láska, pochopení, odpuštění a dívat se na vše skrze srdce. Jedině tak dokáže člověk udělat správná rozhodnutí. Hodně motivačních knih je na téma- udělej to tak a tak (=působí to na mě tlak), ale to mi k ničemu moc není, když jsem tu pravdu nenašla v sobě--není to MÁ nejlepší pravda jakou v sobě mám. V knize jsem si vzpomněla na několik dobrých knih (např Malá duše a slunce :)) , které se zabývají tématem "dobra" a hezky mi je volba spojila dohromady. Děkuji. Dávám 4*- trošku mi vadila primocarost a některé zbytečné vsuvky.

marcela2146
08.05.2019 5 z 5

Kniha je úžasná veľmi pomôže k tomu aby sa zmenili životy ľudí a svet.Pomáha premýšľať,poteší srdce a dušu. Ta kniha sa nedá odložiť vždy ma miesto u mňa, rada sa k nej vraciam.

Zoy
07.05.2019

Kniha se mi velice líbila, budu se k ní vracet.

katarina5705
06.05.2019 4 z 5

Lenka 4832 nechápu jak a proč jste si dovolila napsat, že pozitivní recenze jsou od lidí co moc nečtou.
Já čtu docela dost a tato kniha se mi moc líbí. Je zrcadlem doby ve které žijeme a je taky dost náročná protože nutí čtenáře k samostatnému myšlení což ovšem nejsou všichni schopni.