Volba

Volba https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128404/bmid_volba-L2h-128404.jpg 3 339 288

Uvnitř knihy najdete vše, co potřebujete vědět o šťastném a naplněném životě. Přečtěte si i vy bestseller, který může změnit život jednotlivce i celé společnosti! Volba již pomohla desetitisícům lidí získat naději a kontrolu nad svým životem. Budete si myslet, že jste hlavní postavou příběhu a nakonec zjistíte, že to tak doopravdy je! Kniha je plná duchovních lekcí, které mohou navždy změnit váš život. Objevte v sobě skrytou sílu, naučte se, jak se znovu napojit na svou duši a staňte se tím, kým jste vždy chtěli být. Všichni si zasloužíme být šťastní. Tomáš je mladý muž v nejlepších letech. Ačkoliv se zdá, že mu nic neschází, upadá do stále větší deprese. V práci to s ním jde od desíti k pěti a po marných pokusech vzdává i snahu o opětovné sblížení se svou ženou Eliškou. Aby toho nebylo málo, pronásledují ho postapokalyptické sny plné beznaděje. Depresivní nálada ho opustí až v okamžiku, kdy se seznámí s podivínským psychologem Kohlem, který mu ukáže, jak být šťastným a lepším člověkem. To je ovšem jen začátek Tomášova příběhu, který nakonec vyústí ve strhující finále. Volby se jen v Česku prodalo přes 35 000 kopií, v říjnu 2018 vyšla celosvětově, kde se dosud prodalo přes 5000 výtisků.... celý text

ArwenEvenstar
02.05.2019 2 z 5

Knihu jsem se rozhodla přečíst na základě všudypřítomné reklamy na Facebooku. Z první části jsem byla nadšená. Teorie o duši, egu a vnitřní energii byla pro mě zase něčím trochu novým. Navíc jsem v této části knihy objevila několik zajímavých pasáží na zamyšlení. ("Pochybnosti jsou normální, ale nesmíš se jimi nechat zlomit. Zlost, pocit viny a strach jsou dar. Říkají ti, že sníš špatný sen. Ukazují ti, že žiješ falešný příběh, upozorňují tě, že prožíváš neaktuální situaci.")

Při čtení druhé a třetí části ze mě počáteční nadšení vyprchalo. Sice jsem i tady našla zajímavé myšlenky o lásce, porozumění a následcích lhostejnosti, ale přebil to pocit, že některé části textu jsou až moc „přitažené za vlasy“. Vytvoření týmu, který má za úkol zastavit určitého muže, no budiž, ale útěk z vězení, výlet do Keni s celostátně hledanou osobou s falešnými doklady, narychlo sjednané setkání s premiérem??? To už bylo na mě trochu moc.

Po přečtení knihy mi s hrůzou došlo, jak je vlastně jednoduché zneužít internet, jak snadno se dá manipulovat s lidmi, jak snadné je využít lidský strach a nejistotu z budoucnosti a jak snadné je se poté dostat k moci a přetvořit stát ve svůj obraz. (Ne že by situace nenastala v minulosti už několikrát, ale lidé se z historie nejspíš nepoučili.)

Bohužel kniha reflektuje současný stav světa. Je tedy na nás, abychom se snažili o to, aby se situace, která je popisována v knize, nestala smutnou skutečností. Pak bychom totiž mohli jedině doufat, že se mezi námi najde Tomáš, který svým odhodláním a svojí vírou v lásku zachrání svět.

lenka4832
02.05.2019 odpad!

Kniha je hrozná, čtu knížky duchovní, ale tohle je opravdu nejhorší kniha kterou jsem četla a že jsem jich přečetla. Ty pozitivní recenze jsou zřejmě od lidí kteří moc nečtou. Za mě totální propadák není na ní Teda vůbec nic pozitivního a nevím jak by tahle knížka mohla pomoci člověku, to mi jaksi rozum nebere

RadomilaV
28.04.2019

autor mi píše z duše, poučné

alenkamanakova
27.04.2019 odpad!

Četla jsem nějaké recenze a nechala jsem se nakazit pozotoviním hodnocením mnohých a i tím, co pan Trpiš psal. Ale, Volba je asi jedna z nejhorších, na hlavu postavených knih, které jsem četla. Nezajímavé postavy, absurdní obsah, plitké texty s mnohými chybami, že by se i žáček střední školy styděl, vleklé filosofické úvahy o ničem. No, řekla bych, že kladné hodnocení jsou většinou od přátel nebo vymyšlených profilů z čajovny pana Jakuba.

dagmar3859
17.04.2019

Jedna z velmi dobrých knih,překvapila.Určitě se k ní budu vracet.Děkuji.

alexpo
06.04.2019 odpad!

Dávám knížkám šanci do 55. stránky. Tuhle jsem opustila později jen proto, abych dočetla ty filosofické bláboly. Neměl by si autor, když si není jistý v kramflecích, určité skutečnosti, údaje, pojmy nejdříve nastudovat, než o nich bude psát? Koukám, že už mu táhne na čtyřicet, takže žádné mladé ucho, a takovéhle stylistické a pravopisné zhůvěřilosti? Proč mu to proboha někdo neopravil? Proč to někdo vydal?

SilvieSisinka
30.03.2019 4 z 5

Jsem mile prekvapena. Knihu mě půjčila kamarádka. Já čtu jen detektivky. Kniha se mě moc líbila. Bylo tam od všeho trochu. Lidé by si měli vážit života a žít ho naplno. Nikdo neví jak dlouho zde bude. Měli bychom mít lásku a radost v srdci.

Matuľa78
27.03.2019 5 z 5

Veľmi dobrá kniha, vrelo odporúčam prečítať.:)

helena0562
23.03.2019

Krásná kniha, doporučuji všem.

emilia1111
09.03.2019 5 z 5

Volbu som si ako e-knihu prečítala už v minulom roku. Veľmi ma zaujala a preto som si ju zakúpila ešte raz ako klasickú knihu. Druhé čítanie bolo ešte zaujímavejšie. V niektorých životných situáciách sa cítim ako hlavný hrdina. A tu ako by som nachádzala návod ako sa zachovať.

cezarino
08.03.2019

super kniha,přečetla jsem ji najednou opravdu krásně napsáno plný počet hvězdiček

Ivik699
06.03.2019

Dobře napsaná kniha, čte se doslova jedním dechem a obdivuji autora, že i přes svůj celkem mladý věk se pouští do tohoto tématu. Ode mne pět hvězdiček.

denis6627
03.03.2019 5 z 5

Kniha me velmi zaujala, spojení duše a energie me vždy hodne zajimalo .... trosku jsem se díky knize naučila ovládat i sama sebe a pohled na svět a veškeré situace a lidi které kolem sebe sam. Ja si knihu urcite přečtu jeste jednou

lada5234
12.02.2019 5 z 5

Zajímavé spojení duchovna, lidského ega a nakonec i trochu té politické elity. Trefně napsané a zasazené do dnešní velmi napjaté doby. Kniha mě přiměla k hlubokému zamyšlení dnešní doby, kde lidskost a morálka se vytrácí. Politici rozhodují v honbě za mocí o lidstvu ...nás všech obyčejných lidech..
......Jak velmi důležitá je láska mezi lidmi, zdraví úsudek a rozum, stejně tak i svoboda.
Děkuji....velmi hezky napsané.

veronika1928
05.02.2019 1 z 5

Začátek knihy báječný, poznávání a krásná četba a ani ne ve čtvrtině zlom,politika atd.

marta8345
03.12.2018 5 z 5

Úžasné duchovní napojení, knihu jsem přečetla jedním dechem. Ke konci jsem se trochu ztrácela v ději, ale dalo se to zvládnout.

marcela2146
22.11.2018 5 z 5

Ta kniha je výborná pochopila som o čom je napísane ako začína a končí je rozdelená po častiach aj obsahovo, hodnotím na jedničku najprv som váhala či si ju mám kúpiť neľutujem.

Mária188
22.11.2018 5 z 5

Je to úžasná kniha, vďaka nej som si uvedomila, aké dôležité je vnímať samú seba, počúvať samu seba... Vďaka tejto knihe som sa naučila pozerať na ľudí inými očami. Je nesmierne dôležité rozpoznať v sebe ego a dušu. Nie je to ľahké mať sa pod kontrolou... Ale naozaj to ide... Odporúčam prečítať túto knihu! Nájdete sa v nej...

Jasusa
15.11.2018

Mám ráda čtení naučných knih, nejlépe pokud jsou s příběhem. Tahle kniha toho mělamít hodně co nabídnout. Chvilkama se opravdu velmi dobře četla, ale bohužel jako celek působí dost nesourodě, jako by každou část knihy psala jiná osoba. Někdy mě zarážely slovní obraty a trochu mě z poklidného čtení rušilo neustálé nahrazování zájmena "ho"- pro mne přirozenější, zájmenem "jej". Nějaké překlepy se také daly najít. Začátek byl tak velmi slibný a čtivý ( až na zmíněné hrbolky v jinak hladkém příběhu). Ke konci už se však snaha mísit styly trochu míjela účinkem, takže jsem sice knihu dočetla, ale požitek už to nebyl. Autorovi bych spíše doporučila zaměřit se na jednu obsahovou linii a tu více rozpracovat a psát "na pocit než na rozum".Každopádně to pro autora nemá být demotivace, spíše tipy pro další rozvoj, ať se daří.

5766
14.11.2018

Ačkoliv většinou vyhledávám knihy s informacemi (tzn. spíše učebnice ke kterým se mohu vrátit) a tato kniha je příběhem, tak jsem jí přečetl jedním dechem. Při čtení jsem se od ní nemohl odtrhnout. Doporučuji :-)