Volanie Cthulhu a iné hrôzostrašné príbehy

Volanie Cthulhu a iné hrôzostrašné príbehy https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523088/bmid_volanie-cthulhu-a-ine-hrozostrasne--650da7baccf4d.png 5 7 2

Volanie Cthulhu je majstrovské dielo od legendárneho H. P. Lovecrafta. V tejto ilustrovanej zbierke ho dopĺňa desať ďalších poviedok, životopis autora a bohatý poznámkový aparát. Howard Phillips Lovecraft patrí medzi najvýznamnejších hororových spisovateľov 20. storočia. Zmenil tvár žánru na nepoznanie a jeho meno sa stalo synonymom hrôzy zo zvrátených kultov, kozmických netvorov a nepochopiteľných síl spoza hraníc priestoru a času. Zlovestná atmosféra jeho príbehov si podmanila celé generácie čitateľov a Lovecraftova sláva rokmi iba rastie. V tejto zbierke prinášame prierez jeho ranými príbehmi aj najmonštruóznejšími klasikami. Obsahuje poviedky Dagón, Nyarlathotep, Vyvrheľ, Krysy v stenách, Volanie Cthulhu, Farba z vesmíru, Hrôza v Dunwichi, Mačky z Ultharu, Bezmenné mesto, Slávnosť a História Necronomiconu. Uzatvára ju životopis H. P. Lovecrafta z pera Sebastiána Jahiča a bohatý poznámkový aparát prekladateľa. Vydanie sprevádzajú ilustrácie Marcela Hamzu.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Sol Noctis

The Call of Cthulhu and Other Weird Stories , 1926

Thanateros
31.10.2023 5 z 5

Úžasné slovenské vydanie, báječný preklad, skvelý výber poviedok a mnoho informácií navyše. Ilustrácie od pána Hamzu sa mi mimoriadne páčili. Som veľmi rád, že vydavateľstvo Sol Noctis plánuje v dohľadnej dobe vydať celé Lovecraftovo beletristické dielo v slovenčine.

Ivan Kučera
31.10.2023 4 z 5

Jedna z minima šancí prečítať si Lovecrafta v slovenčine (dúfajme, že nie posledná). Vydavateľstvo nám poskytlo ukážkový prierez tvorbou čudného pána z Providence. Nájdete tu ako Volanie Cthulhu, či Farba z vesmíru. Chýba najslávnejší text, novela V horách šialenstva. Možno nabudúce? Správny lovecraftovec jednotlivé texty samozrejme dôkladne pozná, ale je osviežujúce čítať ich v slovenskom preklade (niektoré pasáže sú preložené do záhoráčtiny!). Vydavateľ sa tým vyhral: úvodné slovo, ku každej poviedke prislúcha text ozrejmujúci pozadie vzniku toho-ktorého textu (napr. čo Lovecrafta inšpirovalo k jeho vzniku, alebo v akom časopise bol prvý raz publikovaný), na konci je viacero skvelých vizuálnych bonusov (napr. Lovecraftov strojopis), zbierka okrem toho obsahuje ilustrácie, lacetku a prebal, detailné záverečné poznámky ku každej poviedke a 30-stranový (!) životopis. Tu asi fakt niet dôvodu ísť pod 4*.

Kniha Volanie Cthulhu a iné hrôzostrašné príbehy je v