Volání netvora

Volání netvora https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127534/bmid_volani-netvora-t3s-127534.gif 5 1316 360

Volání netvora je pohádkový fantasy román pro mládež od amerického spisovatele Patricka Nesse napsaný na námět Siobhan Dowdové. Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

A Monster Calls , 2011

Astonius
29.11.2016 4 z 5

To děsivé a nervy drásající v této knize není netvor, ale "rodinná situace", která ho vyvolala.... Kniha je trochu o něčem jiném, než se tváří - a řeší trochu jiný druh strachu, než který jsem předpokládala. Dětem podle mého názoru moc určená není, protože i dospělý z ní je úplně rozhozený, natož dítě... Ten tísnivý pocit, který kniha vyvolává, je uvnitř, psychický - není to tak, že by se člověk pak bál o samotě potmě.... Krásné ilustrace celou atmosféru umocňují. Musím však říct, že kdybych předem věděla, o jakém konkrétním neštěstí bude kniha pojednávat, nečetla bych ji.

Smiley96
23.11.2016 5 z 5

Velmi krásné, ale smutné počtení... Kniha se mi moc líbila a ilustrace se také povedly. Konec mě úplně odrovnal, velmi k zamyšlení

Joges
08.11.2016 5 z 5

Nečekaně silný příběh. Získal si mě hned na začátku a v napětí udržel do samotného konce. Navíc po dobu četby na mě doléhala otázka: Jak může někdo vymyslet a napsat tak dokonalou věc? Jsou tu výborné náměty, myšlenky, silná dějová linka, nečekané zvraty, mystika, tajemství a všechno to hlavně do sebe dokonale zapadá. Jen závěr jsem čekal trochu jiný, ale na tom v podstatě tolik nezáleží. Z celkového pohledu je to kniha, která si zcela právem zaslouží literární ocenění i filmové zpracování.

Lacerta.j
09.10.2016 4 z 5

Čas na nikoho nečeká. Silný příbéh. Taky mám svýho netvora. Občas se projeví, ale vždycky ho nečím přehluším.

bara3307
23.08.2016 3 z 5

Krasně se četla, i když je to jednoduchý příběh a jednoduse napsany, nemohla jsem přestat číst.

m.sosinka.m
14.07.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Silný příběh.. Ještě půl hodiny po přečtení koukám do stracena a přemýšlím.
Brečela jsem jak želva, ale doporučuji!!
Úžasné ilustrace od Jima Kaye.

Hanina61
17.05.2016 5 z 5

Ach jako moc Ti, Conore, rozumím. Ty jsi jenom malý kluk, já už dospělá ženská, a přesto jsem měla velké problémy, když jsem si musela projít tím, co ve svém příběhu prožíváš ty. Ještě že Ti přišel na pomoc prastarý tis, to za mnou nepřišel nikdo a musela jsem se s tím popasovat sama, a věř, že to bylo hodně zlé... Život jde dál, Tvůj i můj a já Ti moc držím palce, kluku. Jsi fajn...

Dáma s hrnstjm
12.05.2016 3 z 5

O knize jsem si předem nic nezjišťovala, nečetla anotaci ani komentáře, zaujala mě obálka a název. Jen jsem věděla, že si ji musím půjčit v dětském oddělení naší knihovny. Vzhledem k tomu, že nejsem cílová skupina, nevím, jestli jsem o příběhu přemýšlela příliš mnoho, příliš málo nebo prostě jinak... Zápletka s netvorem byla originální, ale její "příběhové" části mě moc nezaujaly. Děj je opravdu smutný a některé momenty mi nebyly úplně jasné, ale druhou polovinu jsem přečetla na jeden zátah, protože jsem prostě musela vědět, jak přesně to dopadne. A hlavně: nádherné ilustrace - nádherný netvor!

DennisMoore
12.05.2016 5 z 5

Stejně jako existuje terapie psaním, existuje také terapie četbou - třeba četbou téhle krásně vyvedené a pouze na první pohled možná trochu jednoduché knihy. Tak to přece ale někdy bývá, ne? Pravda není nutně složitá věc, jen k ní je občas třeba složitě dospět.

Nikolka001
08.04.2016 3 z 5

Příliš me kniha nezaujala. Spíše pro mladší čtenáře.

Tempy
03.04.2016 4 z 5

Měla jsem v plánu si ji rozčlenit do více večerů jako takové čtení před spaním. Nicméně druhou polovinu jsem musela dát na jeden zátah. Strhující, nadějeplný, smutný příběh mě nečekaně dostal. Navíc mě kniha okouzlila výstižnými ilustracemi od Jima Kaye, které se proplétají příběhem.

marta0912
28.03.2016 odpad!

Tahle knížka se mě nedotkla. Strašně mi vadila, ani nevím proč. Asi se mi ten kluk prostě nelíbil. Nejsem na tenhle typ knih, protože mi přijde, že jsou tam všichni až moc ufňukaní (vím, že k tomu mají důvod, ale...) a vadí mi, když se mě někdo snaží "vzít za city", abych si uvědomila jaké mám štěstí, že jsem zdravá(já si to uvědomuji a jsem za to šťastná, ale nemám ráda, když mi někdo říká, proč bych měla být šťastná :Da to je právě to, co z knih tohohle žánru cítím) . Z knihy mi byla něj sympatičtí babička, ale toho kluka jsem fakt nesnesla. Vadilo mi i to prostředí.

mailo-s
02.03.2016 3 z 5

Kniha je krásná a příběh nádherný.

Sorrow
24.02.2016 5 z 5

Výjimečná kniha už svým dokonalým zpracováním, které mě na čtení nalákalo. Neméně perfektní je i příběh sám - má hluboké poselství, které má co nabídnout každému. Rozhodně doporučuji!

lusyII
28.01.2016 5 z 5

Tahle knížka mě fakt dostala. Popravdě jsem nečekala vůbec nic od tehle knížky, kterou jsem si v knihkupectví koupila za 50 korun. Hltala jsem ji od začátku až do konce. Byla napínavá a její temnotu doplňvaly úžasné ilustrace.

Marťa123987
16.01.2016 5 z 5

Tahle knížka byla velmi napínavá krásna a dokonalá určitě vám ji doporučuji přečíst.
Je trochu smutná ale prostě dokonalá dokázala jsem ji přečíst za jediný den.Nemohla jsem se od ní odtrhnout.Já jsem prostě četla a četla.OPRAVDU SI JI PŘEČTE.

flanker.27
07.01.2016 5 z 5

Žánr: Pro děti a mládež - Dívčí romány. Hmm, dnešní dívky jsou asi otrlé, protože já, dospělý chlap, jsem měl co dělat, abych na poslední stránce nebulel jako želva. Kniha je tak emotivní ne proto, že by byla lacinou ždímačkou povrchních citů, ale proto, že je poměrně syrovým (i když prostřednictvím Netvora a jeho příběhů poeticky podaným) a věrohodným popisem psychiky malého kluka, který si příliš tvrdě musí uvědomit, jak moc pro něj znamená jeho vlastní maminka.

Indysa
29.12.2015 4 z 5

Napínavý, chytlavý příběh, který je velmi odlišný od jiných knížek se stejným tématem.

Lumine
16.12.2015 5 z 5

Wow! Knihu jsem přečetla za jeden jediný večer. Skvělý příběh! :)

cie
14.12.2015 4 z 5

Krásná kniha, moc pěkné ilustrace, ale tak strašně smutná a depresivní...dětem bych ji číst nedala, leda že by měly podobnou zkušenost a potřebovaly by se s tím vyrovnat.