Volání netvora

Volání netvora https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127534/bmid_volani-netvora-t3s-127534.gif 5 1316 360

Volání netvora je pohádkový fantasy román pro mládež od amerického spisovatele Patricka Nesse napsaný na námět Siobhan Dowdové. Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

A Monster Calls , 2011

Ametymka
27.05.2017 5 z 5

Knížka, u které si možná pobrečíte, možná si něco uvědomíte, ale možná Vám nedá vůbec nic.
Děj rychle ubíhal, a knížka jako taková s mi líbila. Ovšem mi nedá jedna otázka spát...Jak z tohoto udělali film?

tomas2002
17.05.2017 4 z 5

Nu, co říci k úvodu? Sebelepší komentář a pochvala se nemůže přiblížit ani na sto honů ke kvalitám tohoto veledíla. Tahle knížka, je důkazem toho, že k silnému zážitku z četby nepotřebujete "bichle", které nám za jiných okolností podpírají skříně a prohýbají police. :-)
Velice, opravdu velice temný příběh, který v momentě, kdy začne, svažuje svou tendencí Vaši náladu stále hlouběji a hlouběji do propasti. V samém zoufalství dočítáte poslední stránky s hořčičným zrnkem ... jakési naděje. A přitom si neuvědomujete, že autor Vás po dobu čtení a snahy nesesypat se z toho naprosto rozebral.
A co říci nakonec? Nikdy jsem neplakal u žádné knihy, kterou jsem četl, ale protagonista v geniálním podání Patricka Nesse nenechal mé oči suché.

Zrzavá_Tereza
15.05.2017 5 z 5

Je to tak jednoduché a přitom tak působivé. A dojemné.

missana
11.05.2017 5 z 5

Krásná kniha, s naprosto úžasným grafickým zpracováním. Na to že je asi primárně určena pro děti, je taky mimořádně nepříjemná. Taková jednohubka, která člověka naučí vážit si toho, co má. Každopádně jako malá bych to číst nechtěla, nevím jestli bych na to dokázala přestat myslet...

barlow
09.05.2017 5 z 5

Myslím, že tato kniha bude patřit do ranku "malých princů", které budou po každém přečtení budit různé pocity ve čtenáři na základě jeho aktuálního emočního rozpoložení. Hodně silná knížka s důležitým sdělením. A rozhodně si nemyslím, že by tuhle věc měli číst jen náctiletí, ale měla by se dostat do ruky každému, kdo u čtení aspoň trošku přemýšlí.

qydko
07.05.2017 4 z 5

Rozhodně trochu jiná kniha než ty ostatní určené pro teenagery. Vyrovnávání s umíráním a smrtí je náročné a nikdy nevíme, kdo a čím nám může pomoct.

Brambu
06.05.2017 4 z 5

Neuvěřitelně silný příběh. Opravdu jsem nečekala, že mne tolik zasáhne. Ale nemoc si nevybírá. A tak spolu s hlavním hrdinou prožíváme těžké a bolestné chvíle samoty a strachu, jaká bude budoucnost. A do toho všeho přichází Netvor a problémy ve škole. Zkrátka srdcervoucí příběh.

Láďa92
02.05.2017 4 z 5

Volání netvora je kniha s dosti ponurou až depresivní atmosférou a rozhodně se nejedná o čtení určené jen malým dětem. Conora mi bylo celou dobu líto. Ještě musím vyzdvihnout krásné grafické zpracování celé knihy, ilustrace se opravdu povedly a pěkně dokreslují celkovou atmosféru.

Pheonix
02.05.2017 3 z 5

Knihu jsem právě dočetla a vůbec nemám ponětí, co si o ní mám myslet. Nejsem z těch, co by knihu odsuzovali a většinou se snažím ji i za každou cenu dočíst. Tuhle knihu jsem sice neměla nějak chuť odložit a nechat nedočtenou, ale zároveň to pro mě upřímně není žádný trhák a to mě docela zamrzelo. Po tom, co jsem všude viděla kladné ohlasy, recenze a po tom, co přišel do kin i film, jsem doufala, že to bude vážně BOMBA a ono se tak bohužel nestalo. Co musím nejvíc vyzdvihnout, tak to jsou samozřejmě ilustrace, ty jsou naprosto dokonalé a zvedá to úroveň knihy, nepopsatelně. Postavy jsou takové neutrální a mají celkem dost nerozvinutý charakter, opravdu jsem čekala mnohem více, nakonec se mou oblíbenou postavou stal asi Netvor, ten se tam totiž projevil nejvíce. :)

KnižníTeenager
01.05.2017

Pro mě jako 13letého teenagera to bylo věřím naprosto vhodné. Tato kniha se hodí pro všechny věkové kategorie a myslím, že každý v tom najde to svoje. Poté co jsem si tu knihu koupila (opravdu skvěle investované peníze, řekla bych), donesla do školy a vychválila jedné kamarádce, musela jsem na ni napsat čekací listinu. Doslova, na prvním místě byla moje češtinářka.
Tuhle knihu jsem pořád tak trochu nepochopila. Je, byla a bude záhadou. Dechberoucí konec mě naprosto dostal a já aniž bych si to uvědomila jsem začala cítit slzy na tváři. Nemohla jsem odtrhnout oči. Celý děj mě naprosto ohromil. Ve všech činech jsem Conora chápala. Taky mě naprosto nadchli příběhy, které Netvor vypravoval. Vzpomínám jsi, že když jsem četla první příběh mojí skvělé kamarádce tak mě v půlce (těsně před koncem dávajívím smysl) vyrušila otázkou za kterou jsem ji rozhodně nemohla odsuzovat, protože jsem si ji položila i já sama. "Počkej, tak já tomu nerozumím, je ten Netvor zlej nebo dobrej?" a má odpověď zněla: " A řekni, proč musí být někdo jenom dobrej a někdo jenom zlej? Proč nemůže být dobrej i zlej? Proč by nemohl být prostě člověk?"

jiri77
29.04.2017 5 z 5

Velmi čtivá a srdce beroucí kniha,která je ještě obohacena nádhernými ilustracemi , které navnadí tu pravou atmosféru přímo pro tento příběh. Přesto že je kniha určena pro děti ,zamává s emocemi i u dospělého člověka.

Pett
27.04.2017 5 z 5

Naléhavý, citlivě napsaný příběh... ukrajujete si z rodinného zoufalství a tolik prosíte netvora, ať přinese šťastný konec... vyprávěno tak lidsky... opravdově... že se ani nestačíte nadechnout a jste rozcupovaní na kousíčky... takhle smutno mi bylo asi teď naposledy po dočtení Malého prince... vím, klišoidní jako bič kýčovitý... ale prostě je to tak... a to jsem velká písmenková depkolapka ;) jen někdy je mi ouzko a někdy jsem prostě jen prachobyčejně dětinsky smutná... stejně jako v případě Conora a jeho netvora...

Silmarien
27.04.2017 4 z 5

Detsky vazne o vaznej teme.

Connorova mama je chora, jeho otec zije s novou rodinou na druhom konci planety, s babkou si nerozumie, trapi ho nocna mora a jednej noci ho navstivi 7 minut po polnoci netvor. A netvor mu vyrozprava postupne tri pribehy.

To je vsetko. Ale AKO je to napisane a co to znamena, to je ten kumst, ktory robi tuto knihu takou zaujimavou. Ako sa zmierit, vyrovnat, pochopit, rozlucit, rozdelit, vratit, odpustit. O tom to cele je. Ale uplne to staci.

NemmamSlov
27.04.2017 5 z 5

neskutocne smutny ale prepracovany pribeh.....cloveku miestami aj slza vysla.....citam uplne ine zanre knih, ale ked sa clovek do tohoto pusti urcite toho neolutuje a nezabere mu to ani vela casu.....menej ako 5 hviezdiciek sa tomu ani neda dat :)

RadimWiniarski
26.04.2017 5 z 5

Spadla mi čelist. Za těch pár let ve mě spousta knih vyvolávala hromady emocí, jak kladných, tak i záporných. Tato kniha však všechny ostatní může směle nakopnout do prdele. Emoce z této knihy sálají už od první stránky a vy se tak stejně jako Conor bojíte přiznat si to jediné a nevyhnutelné, pravdu. Kniha je napsána bravurně a celý pocit stísněnosti a pohled do duše šikanovaného chlapce, kterému umírá rodič výborně doplňuje obrázková ilustrace. Co možná trochu nechápu je zaškatulkování knihy do kategorie pro děti a mládež. Tato kniha mi totiž právě svou ponurou atmoškou absolutně do této kategorie nezapadá a viděl bych ji spíše pro starší publikum(číst todle nějaký děcko okolo 10-13 let, fakt nevím co by s ním ta knížka udělala). V celkovém hodnocení nemám žádné další věci, které bych zdůraznil, protože tato kniha je celá naprosto jedinečná a rozhodně patří do toho nejlepšího co jsem kdy četl.

planet129
23.04.2017 5 z 5

Skvěle napsaný, emotivní a hlavně smutný příběh o tom, jak je těžké přiznat si pravdu, či ji jen vyslovit. Opravdu nemám slov. Mohu jen doporučit!

skipiii
21.04.2017 5 z 5

Některé knihy komentáře nepotřebují...

LadyAlis
20.04.2017 5 z 5

Hodně silný příběh, který vypráví o strachu z pravdy a jak se s ní vyrovnat. Rozhodně na konci jsem se bála nejvíce. Za mě skvělá kniha, která se četla sama.

wildavk
19.04.2017 5 z 5

Hodně zajímavá kniha. Prečetl jem ji velice rychle, pořád jsem čekal kam tato kniha povede a jaký bude konec. Kniha jak se vyrovant s beznadějí, bezmocí a nespravedlností. Hodně citová a poučná kniha, psaná jednoduchým záživným jazykem a příběhem. Doporučuji

dia.riedl
18.04.2017 5 z 5

"A jak to udělal? Jak to ten muž dokázal?"

"Zavolal si netvora."