Volání netvora

Volání netvora https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127534/bmid_volani-netvora-t3s-127534.gif 5 1316 360

Volání netvora je pohádkový fantasy román pro mládež od amerického spisovatele Patricka Nesse napsaný na námět Siobhan Dowdové. Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

A Monster Calls , 2011

Nejencocteme
04.07.2017

Nenávidím hodnocení knih. Ke komentáři se, ale odhodlám.
Knihu jsem sehnala na doporučení. A měla jsem z ní obavy. Ale zasáhla mě. Zašťourala si v mých jizvách a dala jim šanci se uzdravit.
JEDNOZNAČNĚ DOPORUČUJI VŠEM

eva1770
04.07.2017

Kniha se čte jedním dechem a člověk je schopen podlehnou příběhu natolik že mu kapkou slzy z oči .
Krásně dojemný a příběh který vezme za srdce

Alvari
03.07.2017 5 z 5

Dlouho jsem nečetl příběh, ze kterého by na mě tolik dýchaly jeho emoce. Smutné, reálné a přitom tak krásné. Je to ten druh příběhu, který ve vás něco zanechá a možná i donutí se zamyslet. Rozhodně bych ho neřadil jako knihu primárně pro mladší, ale doporučil bych ji přečíst každému.

jarynek
30.06.2017 5 z 5

Ač poměrně útlá kniha, obsahuje spoustu myšlenek, které nutí ke zpomalení v četbě. Výborně pojatý příběh, doplněný skvělými kresbami.

misamiska
28.06.2017 5 z 5

Perfektní kniha. Moc mě mrzí že jsem na ni nenarazil dřív. Už se těším, až skouknu film.

AndyK
25.06.2017 5 z 5

Neskutečně smutný a dojemný příběh, který mi zlomil srdce. Ale i o tom je život...

Natyna3
25.06.2017 5 z 5

Krásná, smutná a silná kniha. Život je někdy opravdu těžký.

E.lisabeth
22.06.2017 4 z 5

Úplný boom emocí se u mě nekonal, je to krásný a smutný příběh, rozhodně bude zařazený vedle Malého prince, ale asi jsem knihu nečetla v tu pravou chvíli...

lenkaabooks
21.06.2017 5 z 5

Pláču. A to se mi u knihy už dlouho nestalo. Třináctiletému Connorovi umírá maminka, ve škole ho šikanují, táta má druhou rodinu v Americe a s babičkou si nerozumí. Každou noc se budí z hrozné noční můry, se kterou mu přichází pomoci strom - netvor, vyprávěním tří příběhů. A ten čtvrtý musí dopovědět Connor.

surynas
18.06.2017 4 z 5

Upřímně už od začátku knížky jsem měla strach z konce I když jsem věděla že nebude nejšťastnější..... Kniha je hodně podobná Malému princi, jelikož si umím představit že bych jí chápala jinak kdyby mi bylo teprv deset...
Jinak naprosto úžasná kniha a poutavý, dojemný, ale hlavně pravdivý příběh.

Cashmere.Cat
17.06.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha.Originální a silný příběh,pěkné,ikdyž pro někoho depresivní ilustrace,které nedávají smysl,ale během čtení dávají.Conora jsem litovala a zárověň nechápala některé jeho činy ale nakonci mi to všechno došlo.
Volání netvora jsem přečetla za necelé dva dny,nemohla jsem se od toho odpoutat a ještě ten den po dočtení knihy jsem si večer pustila film a nezklamal.

Gabetina
13.06.2017 5 z 5

Bylo to smutné, smutné a krásné zároveň. Na Conora a Netvora asi dlouho nezapomenu.

Eulenleiterin
13.06.2017 5 z 5

Autorovi se mistrně povedlo poskládat tolik úvah a myšlenek do tak jednoduchého příběhu, že konečně mohu použít tu známou frázi, že v jednoduchosti je krása :)

KnihomolkaMari
11.06.2017 4 z 5

Mám okno. Nevím co říci, nepřimělo mě to k pláči ale přeci to jen něco ve mne zanechalo, sama nevím co, ale cítím to někde v hloubi duše. Je to zvláštní až opojné. Ano, kniha je smutná a temná ale tohle jsem vnímala zcela povrchově, knihu jsem pochopila ale něco tomu chybí, snad dospěji někdy v blízké době nebo když si to jednou zase přečtu znovu co "TO" vlastně je.

Asdas
11.06.2017 3 z 5

Young adult ako vyšité , priamočiare , miestami toporné , jazyk lenivý ale svoju cieľovku si to nájde.

Ewellyn
10.06.2017 4 z 5

Jednoduchá a pritom emočne silná kniha, neurčena len pre teenagersky svet..príbehy majú a vždy budú mať silu + ilustrácie na mňa veľmi zapôsobili a upevnili celú atmosféru knihy

natalie8531
07.06.2017 4 z 5

Gratuluji, mé oči nezůstaly suché

xNelly
05.06.2017 5 z 5

Ne, tohle opravdu není knížka pro děti. Je ale neskutečně hluboká a navždy ve Vás zůstane vzpomínka na ni, Conora a Netvora...

eromu
28.05.2017 5 z 5

Vše podstatné zde již bylo řečeno. Strhující, syrové, opravdové, na první pohled směšně jednoduché, ale ve skutečnosti neskonale hluboké.
(Slzy mi do očí vyhrkly již u 4. příběhu a ke konci jsem bulela jak želva a bude mi trvat ještě hodně dlouho, než se mi v duši rozprostře klid, stejný klid, jaký jednou zažije Conor, až bude knížka dávno a dávno dočtena.)
"Příběhy jsou nejdivočejší ze všech šelem." A tahle šelma mě sežrala.

morava
27.05.2017 5 z 5

Vysoke hodnoceni davam nejen za pribeh samotny, ktery jsem nejen cetla, ale osobne jsem ho i procitila a zazila ten pocit strachu,ale i za nadherne graficke zpracovani. Pro mne osobne velmi citliva a silne emocni kniha.