Volání netvora

Volání netvora https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127534/bmid_volani-netvora-t3s-127534.gif 5 1316 360

Volání netvora je pohádkový fantasy román pro mládež od amerického spisovatele Patricka Nesse napsaný na námět Siobhan Dowdové. Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

A Monster Calls , 2011

KriKri
14.09.2015 4 z 5

Kniha je prezentovaná jako příběh pro mladší čtenáře, no nevím..Je to velmi pěkně napsaný emotivní příběh, u kterého citlivějším jedincům možná ukápne i nějaká slza, ale pro děti rozhodně ne. Nemoc a smrt je sice nedílnou součástí života, ale dětem bychom měli dopřát, aby se s ní setkaly co možná nejpozději, v jakékoliv podobě. Dospělým doporučuji, dá se zvládnout za jeden večer.

pydla
24.08.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Kniha je celkem útlá, ale každá stránka Vás chytne. Dojemné, hezky napsané s hloubkou. Většinou se divím, jaké knihy-kraviny dostávají různá ocenění, ale tahle kniha si plně zaslouží každé z nich. Doporučuji přečíst každému.

Nagadir
14.08.2015 4 z 5

Zajímavě vedený příběh, který nutí přemýšlet, hlavně ty netvorovy příběhy =) A ilustrace, to je případ sám za sebe, jsou prostě nádherné!
8/10

MarekG
15.07.2015 3 z 5

Nádherné ilustrace.Příběh mě nijak nenadchnul a ani nenaštval.

moira2912
26.06.2015 5 z 5

Slova mají sílu. Ohromnou sílu. Jak řekl sám Netvor:
"Příběhy jsou nejdivočejší ze všech šelem."
A tato kniha nese neuvěřitelně silný příběh.
Z počátku si to možná ani nemyslíte, přes paranormální prvky si řeknete: Další příběh ze života, pohádka, ani ne nejpoutavější, místy nedotažená...
Ale pak se do toho Ness opřel. Ukázal vám své mistrovské vypravěčské umění. A vy začnete kašlat na hlouposti, jde jen o děj samotný.
Jednoduchý příběh, přesto tak plný emocí.
S děsivými ilustracemi, které jen umocňují tíživý pocit, i když jste se někdy chování hlavního hrdiny museli smát.
Prostý, se svými mouchami.
A přesto jsem na poslední stránce brečela jako malá holka, a pak ještě minuty potom. Běžela za svou vlastní maminkou a musela jí říct, jak strašně ji mám ráda, obejmout ji. A pak jsem se zhroutila ještě více.
Přečtěte si tu knihu. Je to jedinečné dílko. Kniha je napsána především bravurním stylem, dokáže zapůsobit na emoce jako málo knih. A má jedinečné zpracování.
Doufám, že vás Netvor taky osloví. Doufám, že v knize také najdete to, co já.

Margarete
09.06.2015 5 z 5

Knihu jsem si přečetla vyloženě kvůli trilogii Chaos a kvůli ohromným ilustracím. Ačkoliv příběh nebyl bůhví jak originální byl napsán tak, aby jste prostě jenom četli a četli. Díky ilustracím, které příběh doprovázeli, jsem nebyla schopna stavu knihu odložit, a tak, když jsem si poslzela nad Conorovým životním příběhem, jsem si zopakovala soplení ještě jednou na konec, když jsem knihu odkládala.

"Nesuď knihu podle obalu", ale řeknete sami, copak to šlo? S touhle knihou jsem vedle určitě nešlápla, určitě si ji ještě jednou přečtu a můžu jen doporučit dál, protože je to krásný, silný a emotivní příběh, který navzdory ohranému nápadu, budete hltat slovo po slovíčku.

narcisonanis
13.05.2015 5 z 5

Čemu říkám výhra? Když získáte knihu, která v sobě skloubí výborně zpracovaný silný příběh s dokonale provedenými ilustracemi. Ačkoli – co si budeme nalhávat – příběh chlapce, jemuž umírá matka a má problém se s tragickou situací vyrovnat, není nikterak originální, Ness dokázal citlivé téma geniálně zpracovat do podoby, která vás nutí se zatajeným dechem číst dál a dál. I když vlastně tušíte, jak to celé dopadne. A že ten konec pořádně trhá srdce čtenáře...
Pokud si chcete trochu poplakat nebo prostě jen přečíst jímavý příběh, doporučuji!

P.S. – Taky jste knihu četli kvůli trilogii Chaos, která vás učarovala? Patrick Ness píše čím dál lépe :)

Merlinit
17.04.2015 4 z 5

Krásný, silný příběh, ovšem tak bolestný, že bych ho vlastnímu dítěti číst nedala.

piratmartin
16.03.2015 4 z 5

Pěkný emotivní příběh, kdy mi na konci ukápla slza. Kniha má krásné ilustrace, takže hvězdička za ně navíc. Mám rád, když si nakladatel dá s knihou práci.

Raven_Black
15.03.2015 5 z 5

Nemám srdce dát téhle knížce méně hvězdiček. I když jsem ji moc nepochopila. Určitě si ji přečtu znovu. Líbil se mi námět a obrázky byli fantastické. Kniha mě nejdnou rozbrečela... byla místy smutná a dojemná a někdy mě i rozesmála. Můžu ji jen doporučit ;)

zuzana13
06.03.2015 5 z 5

Krásná kniha.Doporučuji.

Faustka
06.03.2015 5 z 5

"Příběhy jsou divoké šelmy, nikdy nevíš, jakou spoušť napáchají." Tolik smutku a beznaděje jsem u žádné knihy ještě neprožila.
...............
"Když vyslovíš pravdu, budeš schopný čelit všemu, co přijde." Conor tu pravdu vyslovil. Pravdu, která bolí.

evickakyticka
05.02.2015 2 z 5

Tento emotivní příběh umírající matky a jejího syna, který mluví s tisem, mě za srdce nechytl. Dojemné knihy nejsou zrovna to "moje". Nebýt ilustrací, knihu bych ani nedočetla.

Alice Crowleyn
29.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha! Ze začátku jsem s ní měla malinko problém, ale po pár stránkách to přešlo a byla jsem vtažena do příběhu, ze kterého se na konci těžko leze ven. Přečteno jedním dechem a i poté jsem nad knihou dlouze přemýšlela.
Ilustrace krásně doplňují děj a dodávají příběhu ještě větší kouzlo.
Stoprocentně doporučuji!

Vaiolet
27.01.2015 5 z 5

Knížka se mi celkově hodně líbila. Celé je to hodně dobře psané a text doplňují nádherné obrázky. Nejvíce si mi ale líbil konec, který je takový neurčitý, takže vlastně nevím, jak to nakonec dopadlo s jeho mamkou. Děj je smutný a zároveň poutavý, takže je docela těžké knížku odložit. Na tohle je i pět hvezdiček málo :D

Marbulka
29.12.2014 5 z 5

Uzasny, silny pribeh ktery me rozbrecel

risisisi
07.12.2014 4 z 5

Krásná kniha.

galiana
02.11.2014 5 z 5

Krásná kniha. Opravdu mě dojala. Malému hlavnímu hrdinovi nelze než nefandit, aby se dokázala poprat se svými problémy. Je opravdu citlivě napsaná. A jedno velké plus jsou nádherné ilustrace. Za příběh i ilustrace: pět hvězdiček.

stolbice
23.10.2014 5 z 5

Kniha je neskutečně krásná a dojemná, nemám slov, kterými bych vyjádřila všechny pocity, jež ve mně probudila...i když jsem něco podobného čekala, od autora jsem četla již trilogii Chaos, která mě naprosto dostala a tuhle knihu jsem přečetla za jediný den! Text má hloubku, styl a obsahuje tolik pravdy..ilustrace pak už jen krásně dokreslují obsah, že není vždy vše tak, jak se na první pohled zdá.

Coucouha
20.10.2014 3 z 5

Kniha byla místy velmi zajímavá, četla se v podstatě jedním dechem. Super kniha pro děti i jejich rodiče :-)