Volání netvora

Volání netvora https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127534/bmid_volani-netvora-t3s-127534.gif 5 1315 360

Volání netvora je pohádkový fantasy román pro mládež od amerického spisovatele Patricka Nesse napsaný na námět Siobhan Dowdové. Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

A Monster Calls , 2011

Košišta
14.04.2017 5 z 5

Krásná a silná knížka, která předčila mé očekávání, stejně jako Conor jsem se po celou dobu bála pravdy...

january
10.04.2017 5 z 5

Čtenář doprovází malého Conora na jeho nelehké cestě a zároveň s ním prožívá smutek, zoufalství i oprávněný vztek a bádá nad tím, co je oním Conorovým tajemstvím, které skrývá a které po něm Netvor chce, aby si přiznal nahlas.

Netvorova promluva do duše v závěrečné nejvypjatější scéně je něco, co asi potřebuje slyšet spoustu lidí, se kterými cloumá pocit nespravedlivé bolesti a beznaděje.

Kniha se mi zdála místy trochu natahovaná a ztrácela jsem se chvílemi v tom, kam vůbec vede, ale po přečtení vidím, že to byla jen dlouhá cesta k závěrečné pointě a konečnému rozloučení.

Princezna22
09.04.2017 5 z 5

Nějak myslím,že takhle kniha moc pro děti určena není. To co se v knize děje,bych asi jako dítě nepobrala. Nechápu tedy zařazení mezi dětskou literaturu... netvor je zde úplně někdo jiný než se původně zda a jako dítě bych se rozhodne knihy bála a nepochopila ji. Ilustrace podle mě též by neměli vidět děti, jelikož působí depresivne ( ale to ke knize patří,vzhledem k její obsahu)... Já knihu přečetla za jedno odpoledne a nevím zda jsem precitlivena nebo se se mnou něco děje ale já konec knihy doslova probrecela... doporučuju knihu spíše starším čtenářům ( rozhodně ne dětem) .. Kniha je totiž úplně o něčem jiném než si mnozí mysli....

Samsullka
08.04.2017 4 z 5

Krásný konec :-)

Boženka2
07.04.2017 2 z 5

Nevím proč, ale podle anotace jsem čekala něco jiného. Knihu jsem koupila pro vnuka, ale po přečtení netuším, pro koho je určená.

FillaSFC
04.04.2017 5 z 5

Něco, co se zpočátku zdá jako čtení ryze pro děti, ze mě na konci jako vůbec první knížka vymámilo slzu. Četlo se to samo a z ilustrací místy mrazilo. Super!

Hanna14
03.04.2017 5 z 5

Žádná kniha mě nikdy nedojala, jako právě Volání netvora. Krásný, ale zároveň hrozný příběh.

maca1245
27.03.2017 5 z 5

Jedním slovem WAU... Přečteno jedním dechem. Kniha ač se zda, že je příběh krátký má nevídanou hloubku než některé 500 stránkové knihy. Tuto knihu můžu doporučit snad všem věkovým kategoriím tedy až na úplně malé děti. Nejlepší poté je když se probudíte v 0:07 protože vaše kočka dělá rámus. Nezapomenutelný zážitek :)

Adris
19.03.2017 4 z 5

Smutný příběh. Stojí za přečtení.

Dejwy
17.03.2017 5 z 5

NEJLEPŠÍ CO JSEM KDY ČETL!!

leny.wood
14.03.2017 5 z 5

Ta knížka má v sobě nevídanou hloubku, zanechala ve mně mnoho pocitů. Zavolat svého netvora pro přiznání si pravdy by potřeboval nejeden z nás. Doufám, že se film vydařil, hodnocení tomu napovídají. Než však půjdete na konci března do kina, určitě si knížku přečtěte.

p.s.: A ty ilustrace? Mnohdy jsem je prohlížela velmi dlouho a příběh ožíval...

BarBarBar
12.03.2017 5 z 5

Hltala jsem každé slovo. Skoro na každé stránce mi šly slzy do očí. Ke konci už jsem měla trvalou husí kůži. Nádherný příběh!

kklepkaa
11.03.2017 5 z 5

Krásný a dojemný příběh, který jsem doslova zhltla. Ilustrace tomu dodaly větší rozměr. Jen neudělejte tu blbost a nedočítejte knihu v metru. Lidé by si mohli myslet, že jste blázni, když se vám po tvářích koulí slzy :-)

kalinkacz
10.03.2017 5 z 5

Tak tato kniha vám jednoduše změní život... Budete myslet a uvažovat absolutně jinak... Conor bude pro vás ten typ hlavního hrdiny, kterého si budete chtít adoptovat, aby se měl konečně dobře... Celá ta dějová paralela s netvorem je neskutečně dojemná a poetická... Ve mně osobně tato kniha probudila emoce, které jsem ani netušila, že mám... Tuto knihu si podle mě musí přečíst absolutně každý! Takže na nic nečekejte!

Scheila
05.03.2017 5 z 5

Nádherný příběh, plný pravdy, věcí k zamyšlení, plný citů a odvahy. Plný příběhů a zklamání.
Pro někoho, to bude jen další příběh. Pro někoho velmi naučná kniha k zamyšlení.... ať je to tak nebo tak, tak mohu říct že nic takového jsem nikdy nečetla.

PaluškaB
15.02.2017 5 z 5

Nesmírně smutný, přesto nádherný příběh. Příběh o chlapci, který musí čelit kruté, avšak nevyhnutelné pravdě ve svém životě, kterou mu přišel ukázat NETVOR.
Nádherné ilustrace, kterými je kniha protkána, živě doplňují příběh.
Na konci jsem se neubránila slzám.

Suou
28.01.2017 4 z 5

Tento žáner bol pre mňa novinkou, ale nie som sklamaný.
Príbeh som veľmi prežíval a každá kapitola bola pre mňa prekvapením.
Obrázky v knihe pre mňa boli dosť veľkým prekvapením a chvíľu som ostal v šoku ale bolo to pekné odpočinutie od čítania... keď ste prečítali text mali ste si mohli pozerať obrázky a popri tom porozmýšlať o tom čo sa tam stalo.
Knihu som čítal na odporúčanie YT-berky Inferno na polici (odporúčam :D), ale dlho som sa k nej nevedel dokopať... vedel som, že to bude pekná kniha a rýchle čítanie, ale mal som veľa iných. :3

7amurak7
08.01.2017

Pěkná knížka ale myslím si že je spíš pro mladší čtenáře.

makushenka
03.01.2017 4 z 5

Nádherné ilustrace. Skvělá kniha. Těžké téma, které je zpracované tak trochu hororově. Potěšily mě příběhy vyprávěné tisem. A ještě víc mě potěšilo, že si z nich může vzít poučení kdokoli. Samozřejmě nejpůsobivější je ale celý proces vyrovnávání se se ztrácením a ztrátou.
Pozn.: Kapesníčky je dobré mít po ruce. :)

zdenek5887
30.12.2016 5 z 5

Co to... Já... Proč... Kolik hvězdiček? Jednu? Pět? Já ani nevidím na to, co teď píšu, jak mám sakra hodnotit TUTO knihu? To,... nejde... ;(