Volání minulosti

Volání minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1382/bmid_volani-minulosti-Bpn-1382.jpg 4 360 65

Přeloženo z německého vydání (Lockruf der Vergangenheit, 1990) anglického originálu. Píše se rok 1857, když se Leyla Pembertonová vrací po smrti matky na rodné sídlo svého rodu. Ačkoliv zde prožila dětství, vůbec nic si z něj nepamatuje, dokonce si nevzpomíná ani na své příbuzné, kteří ji zde přivítají. Ačkoliv se k ní všichni chovají zdvořile, Leyla vycítí, že je to jen přetvářka. I přes tvrdošíjné mlčení obyvatel Pemberton Hurst se pouští do pátrání po vlastní minulosti i domnělém prokletí, které prý na její rodině už po léta ulpívá.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Curse This House , 1978

pedi
05.02.2016 3 z 5

Dobře se to rozvíjelo ,ale po půlce už to nebylo ono.Znám lepší knížky od Barbary Woodové

Makaja
09.01.2016 3 z 5

Mno, upřímně řečeno, už jsem od Wood četla lepší kousky, přečetla jsem, dočetla jsem, ale tak nějak bez emocí, rozuzlení očekávatelné, tipovala jsem správně " kdo, proč a jak" (abych neprozradila pointu, ti co četli vědí a ti co nečetli se nechají překvapit) asi tak už v třetině knihy.....

Andrea81
06.01.2016 3 z 5

Tak toto mě opravdu nezaujalo...

milunka21
06.01.2016 5 z 5

Skvělá,skvělá,skvělá.Kniha je napínavá od začátku do konce.

Fanny-nka
27.12.2015 5 z 5

Pro mě to byla také první kniha od této autorky a velice se mi líbila, byla čtivá a napínavá už od začátku. Nemám ráda, když je v knihách dlouhý úvod a omáčka kolem, jen aby se zápletka oddálila a pak se všechno strašně rychle vyřeší a konec, a proto se mi moc líbilo, jak se záhada pomalu začala řešit již od začátku a stále se různě zamotávala, přidávaly se další otázky, podezření a měnily se hrdinčiny názory, až se to všechno "hezky" rozlousklo. Za mě určitě doporučuji :) Jen pokud jste ještě knihu nečetli, tak buďte opatrní ve čtení komentářů, aby to ještě mělo smysl ;D

alef
18.11.2015 4 z 5

Příjemné čtení, pohybující se někde na hranici mezi detektivním, psychologickým a romantickým příběhem. Mluvíme tu o napínavém vyprávění se záhadnou zápletkou v podobě pečlivě ukrývaného rodinného tajemství, ale hlavně o vyprávění o pocitech ... svázaných společenskými konvencemi. A já si tohle pátrání po minulosti celkem užila :-).

dagsvob
18.11.2015 5 z 5

skvělé čtení, určitě si přečtu další od této autorky

Moniks
12.11.2015

Musím říci zvladnuto za sobotu.fajn pěkně napínavé čtení.četli se to samo.

tatjana1737
04.10.2015 3 z 5

Při čtení jsem byla nadšená - patřičně pochmurná atmosféra, tíživé rodinné tajemství, odkrývání vlastní i rodinné minulosti... čím víc moje nadšení rostlo, tím větší bylo zklamání z rozuzlení děje.

Merlinit
26.05.2015 3 z 5

Přijatelná historická romance. Na můj vkus trochu příliš protahovaná a "holčičí", jakoukoli myšlenku autorka uplatní několikrát po sobě, ale četla (a dočetla) jsem horší kusy.

Vlastucha
19.05.2015 1 z 5

Souhlasím s komentářem "orinka3" z 2.3.2014. Tahle kniha se BW vůbec nepovedla. Dalo by se říci, že je hrozná. Mě se nelíbila ani ta stylistika. Abych jen nehaněla, např. Modrý kámen je moc pěkné čtení.

Brus
15.01.2015

jo, dobrý. Ostatní knížky se mi tedy líbily více, ale celkově spokojenost. Už se těším na další Od BW.

LéňaM
26.11.2014 5 z 5

I když tato autorka má mnohem lepší knihy, přesto se mi i tato moc líbyla

CAM
28.07.2014 5 z 5

Napínavý děj od začátku až do konce. Vůbec jsem nečekala takový závěr příběhu. Kniha se mi líbila, měla jsem ji rychle přečtenou - nemohla jsem se odtrhnout od děje.

wiana82
22.04.2014 4 z 5

Moje první kniha od této autorky, tak nemám srovnání s ostatními knihami, ale určitě si přečtu i další....Děj mě vtáhl okamžitě, knihu jsem za dva dny přečetla...jen ten konec mě trochu mrzí, přišel mi divný, nedotažený a stejně jsem pořádně nepobrala proč, respektive si neumím dost dobře představit, že by to tak "ten člověk" udělal...

monna
27.02.2014

Právě jsem knihu dočetla a nebyla špatná, ale Woodová má i mnohem lepší knihy...

honajz
26.11.2013 3 z 5

Začátek je velmi dobrý, je vidět, jak má autorka načtené anglické romány z 19. století, je to napínavé, mírně hororové. Pak se začne odvíjet cosi jako detektivní zápletka, ale překvapivě právě zde, zhruba ve třetině knížky, dojde příběhu dech. Neustálé přemítání na již několikrát omletá témata, stejné scény, stejné a dlouhé dialogy, které děj nikam neposunují, jen se motají v kruhu. Za polovinou knihy se objeví nějaké nové náznaky, pak je opět chvíli větší propad, až před koncem se příběh opět rozběhne s očekávanému konci (MOŽNÝ SPOILER! ačkoliv lepší by bylo, kdyby samotná hrdinka byla tím vrahem z minulosti, to by byla zajímavější bžunda). Až na onu příběhovou rozkolísanost a zbytečnou okecávanou ve střední části jde ale o zajímavě a napínavě napsaný příběh ze staré Anglie, s mírně hororovými prvky a samozřejmě dojde i na onu očekávanou milostnou zápletku. Podle knihy byl natočen film, ale z knihy si toho moc nevzal, dokonce je příběh podaný zcela jinak.

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Řekla bych, že na Barbaru je to spíše komornější dílo, kde se rozebírají vztahy v rámci jedné rodiny a její minulost. Jedná se trošku o psychologický román, kde čtenář nemůže kromě hlavní hrdinky věřit absolutně nikomu. Výborně se to četlo, doporučuji! :)

rtesarova88
12.05.2013 5 z 5

napínavé, výborné čtení. Doporučuji.

Michaela91
03.05.2013 4 z 5

Občas jsem se ztácela z poslavách, ale příběh byl velice napínavý. Určutě bych doporučila.

Barbara Wood
americká, 1947