Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491442/bmid_volani-kukacky-gZd-491442.jpg 4 4748 4748

Kniha, kterou čte celý svět Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

The Cuckoo's Calling , 2013

Pítrs85
05.05.2022 3 z 5

Přestože je mi svět showbusinessu, ve kterém se děj Volání Kukačky odehrává, krajně nesympatický (přesněji řečeno se mi z něj dělá šoufl), JK to zase dokázala- opět píše neskutečně poutavě, tak, jak to u ní známe, že se jeden nenaděje a padesát stránek má schlamsnutých během chvilky. Rowlingová i tentokrát zvolila jazyk, kterému prostě musí porozumět každý čtenář a který se musí líbit. Stejně tak jako její hrdinové, ať už záporní nebo kladní, s Cormoranem Strikem v čele, velice zajímavý charakter. Závěr je pak možná nešokující, přesto si jeden musí říct, že vlastně ano, tohle fakt dává smysl :-)

Andynka
26.04.2022 3 z 5

Na to jak je to celkem vyhlášena série, tak já jsem lehce zklamaná.
Celý příběh se točí kolem výslechu. Kdy se vlastně nic moc nedozvíte. A vyšetření případu si najednou detketiv vycucne z prstu a podá ho tak, že by to mělo být důvěryhodné.
Pro mě tomu tak není. Už jsem ten konec takhle předvídala, když jsem zjistila, že se vyslechem svědků nikam nedostáváme. A taky na moje poměry zde byl zbytečně moc soukromí život. Jako věcné vrácení se k tomu, že detektivovo otec je známý muzikant.
Četlo se to lehce. To se tomu zase musí nechat. A nápad to zlý nebyl. A já pořád doufám, že ten první díl mi měl jen objasnit celou situaci a ten druhý už bude mnohem lepší. Hlavně co se pátrání týče.

Didi71
24.04.2022 3 z 5

Překvapilo mě, že autorka světa Harryho Pottera píše i takovéto zajímavé detektivky...

Jara.v
20.04.2022 4 z 5

Kniha se mi celkově docela líbila a Strike s Robin mi byli sympatičtí. Bohužel musím vytknout zbytečně květnaté rozepisování nepořádku, vzhledu místností, situací a postav, které neměly zdánlivě nic společného s vyřešením případu. Odpoutávalo to pozornost od děje a čtení se tak více táhlo. Trochu mě to odrazuje od čtení dalších dílů.

kob
14.04.2022 3 z 5

Co se týká děje, myslím, že by mu úplně stačil poloviční počet stran. To ostatní jsou zbytečné podrobnosti, díky kterým jsem se nudila a těžko udržovala pozornost. Copak např. někoho zajímá, jak je to slyšet a cítit, když jde Strike ráno po flámu na záchod?

Inka8
02.04.2022 3 z 5

Kniha se mi líbila a detektiv Cormoran Strike a jeho asistentka Robin jsou bezva dvojka

Evkae36
01.04.2022

Knihu jsem po necelých 200 stránkách odložila. Nějak mě neoslovil styl kterým to bylo napsané. Přišlo mi to celé takové vleklé a o ničem.

kulibunda
28.03.2022 4 z 5

Mě se to moc líbilo. Některé popisy míst bych klidně zkrátila. Čtivé, napínavé, žádný krvák...
Jdu na další díl.

Sixao
18.03.2022 3 z 5

První setkání s knihou od slavné spisovatelky. Kouzelnickou sérii znám z filmů a zpětně ji číst mě nelákalo. Proto jsem sáhla alespoň po oblíbeném detektivním žánru. Navíc se mi kniha hodila do ČV - postava, která má fyzickou indispozici. Dle obálky jsem se mylně domnívala, že se bude děj odehrávat někdy v době Sherlocka Holmese. Mátla mě i dramaturgie audioknihy, která zvolenou hudbou taky nějak nekorespondovala s moderní dobou. Ale za to samozřejmě spisovatelka nemůže. Sloh používá opravdu barvitý. Pro mě už té omáčky okolo bylo zbytečně moc a celé to bylo takové užvaněné a pitoreskní jako HP. Cormoran a Robin jsou jinak sympatická dvojice. Celkově hodnotím jako průměr.

Jehně
11.03.2022 5 z 5

Pohodová detektivka, sympatická ústřední dvojice, rozuzlení mě překvapilo. Asi mi britský styl sedí víc než severské detektivky. Těším se, až si přečtu další díly.

smardice
05.03.2022 5 z 5

Taková klidná, čtivá a pohodová detektivka bez žádných brutalit a psychicky narušených vrahů, tak trochu připomínající staré klasické britské a americké detektivky. Precizní dialogy, popisy okolí a postav a hlavně sympatičtí hlavní detektiv a jeho asistentka.

zdenaR
04.03.2022 3 z 5

Možná zbytečně rozsáhle pojaté, děj plyne zvolna, žádné velké překvapení.
Doporučuji spíše audioknihu.

_Knihomolka_
24.02.2022 5 z 5

I když byla kniha poměrně rozsáhlá, moc mě bavila. Dalo se u ní zasmát, zažít chvilky napětí a nechyběly tu ani dvě sympatické hlavní postavy, - detektiv Cormoran Strike a jeho asistentka Robin - kterým jsem celou dobu fandila. Také jsem si během čtení tipovala, kdo by mohl být vrahem, ale vždy jsem se spletla, a to je další důkaz toho, že to autorka měla skvěle promyšlené. Určitě si přečtu další Cormoranovi detektivní případy.

rafan65
12.02.2022 2 z 5

Poměrně obsáhlá kniha, jejíž děj by se vešel i do poloviny. Ke knize jsem se několikrát vracel, protože jsem ji vždy pro její nezáživnost po pár stránkách odložil. Osobně preferuji větší a komplikovanější zápletky, protože lépe vtáhnou do děje. Upřímně, čekal jsem víc...

Hugoline
12.02.2022 3 z 5

Začátek byl pozvolný, ale pak jsem se do knihy začetla. Děj byl napínavý, vrah nebyl na první pohled jasný. Zajímavou a sympatickou postavou byla asistentka Robin. Bylo to oddychové čtení, ráda si přečtu pokračování.

TessieB
30.01.2022 4 z 5

Skvělá práce. Postupně vystavěný příběh se plynule posouval ve stejném tempu jako poctivá detektivní práce. Moc mě to bavilo a Cormoran s Robin si získali moje sympatie. Těším se na další díly.

Acnaj
18.01.2022 4 z 5

Zpočátku mě kniha nebavila, nemohla jsem se začíst. Potom mě pohltila, ale kniha je na můj vkus příliš rozvláčná...

věrapodpěra
14.01.2022 3 z 5

Prvních 100 stran jsem se nemohla do knihy začíst. Pak už jsem si zvykla a začalo mě to bavit. Nevím, zda je to překladem nebo ne, ale občas byly věty opravdu krkolomně poskládané, nekonečná souvětí přes několik řádků a ještě s různými větami v závorkách… takže pak už nevíte, kde je podnět a o čem vlastně autor(ka) mluví, a čtete jednu větu klidně třikrát

Sarka25
01.01.2022 5 z 5

Za mě Teda opravdu super kniha, napínavá. Mela jsem I typ na vraha ale nakonec to byl někdo do koho bych to neřekla. Svérázného Cormorana jsem si oblibila. A v životě bych neřekla ze tohle napsala J.K. Rowlingová

Trustty
25.12.2021 1 z 5

Tak tohle byla fakt nuda. Postavy nesympatické a vůbec celé takové nijake.
Nechapu proč má kniha tolik stran.