Vodní hrob

Vodní hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512025/bmid_vodni-hrob-wSy-512025.jpg 4 134 41

Novinář Marek Vráz série

< 7. díl

Novinář Marek "Terence" Vráz se setkává s umírající ženou, která chce na poslední chvíli ulevit svému svědomí. Svěří se mu, že před lety tajně porodila a pak zabila své dítě. Terence se snaží ověřit pravdivost jejího příběhu, naráží však na nesrovnalosti a v ženině vyprávění objevuje větší a větší trhliny. Nakonec však zjistí, že věci, které si žena pamatuje, nejsou zdaleka tak hrozivé, jako skutečnost.... celý text

ivoiro
24.04.2024 5 z 5

Z mého hlediska to byla další zajímavá kniha autora.

Disease
19.03.2024 5 z 5

Určitě to nejlepší z Terence. Poklidné a tajemné tak, že nějaké vysvětlení by to celé rozbilo.

danielavachova
17.03.2024 3 z 5

Dobrá čtivá kniha, jen ten konec mohl být jasnější.

Jiitush
01.03.2024 1 z 5

Tak tohle bylo velké zklamání. Zločin byl nastíněn, ale vůbec nebyl vysvětlen. Proč jsem to teda četla? Abych byla i na konci stejně zmatená jako na začátku?!

Myllan
25.02.2024 2 z 5

Tak tento díl mi nesedl, z Goffových knih asi nejslabší.
Ale doplnil jsem si hudební znalosti, Pohladnicu jsem vůbec neznal :)

petrpospa
07.01.2024 4 z 5

Goffa si drží laťku pořád hodně vysoko a jeho styl psaní je brilantní i zábavný. Další příběh takříkajíc ze života, kterému dokážete uvěřit. A to, že život vždycky, spíše nikdy, nedá odpovědi na všechny otázky, umí pochopit jen ten, kdo už má něco prožito i přečteno. To může být i vysvětlení, proč se tolik níže uvedených komentářů pozastavuje nad "takovým divným, nijakým, nejasným, utnutým, rychlým.....koncem".
Někdy se nemusíme snažit všechno spočítat, vědět a pochopit, někdy to stačí jen přijmout....

Lily101
15.12.2023 5 z 5

První přečtená kniha od autora a velmi čtivá!

snimcibdim
04.11.2023 4 z 5

Když si člověk odmyslí veškerou zbytečou vatu (a je jí tam habaděj!), tak je ta historka hodně primitivní, ale Goffa se mi s ní tentokrát docela trefil do vkusu. Opět zkonzumováno ve formě audia a v tomto případě to byl uspokojivý zážitek.

knihomolka27
14.10.2023 3 z 5

Kniha mě bavila číst. Byla nakonec jiná než jsem očekávala.. tak jako zajímavě strukturovaná, občas celkem matoucí...vlastně celkem dost. Chvílemi to na mě působilo jako něčí prvotina, která občas neví kudy kam, ale pak najednou mi ten styl prostě vyhovoval a dával smysl. No trochu se to ve mně pralo, a jsem zvědavá jestli i ostatní autorovy knihy jsou takové. Vadí mi hodně neuzavřený konec, kdy na dvacet otazníků, máme jen jednu poloviční odpoved.

AndreaOn
01.10.2023 4 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem. Prozatím asi nejslabší kniha ze série, ale i tak se mi to v celku líbilo. Jen to bylo takové o ničem... jakési nedotažené. Ale i tak doufám, že to nebyla poslední kniha v této sérii.

hrabalikoval
10.09.2023 2 z 5

Zatím asi nejslabší kniha ze série :( ale i tak se dobře četla děj byl zajímavý, ale to konec byl takový. Jako kdyby si někdo řekl už jsem napsal dost stránek tak to ukončím. Né moc jasné, urychlené a takové oproti ději bez nápadu

evelýny
04.08.2023 4 z 5

,Každé místo má svojí historii, kterou nezměníte. Můžete se z ní jenom poučit a žít lépe."

Minulost promlčena v budoucnosti, přítomnost zžírána trestem viny.
Spravedlnost topící se v jednom lomu a vina připíše se komu?

Novinář Marek Vráz řeší další případ. Tentokrát se musí ponořit hluboko do kalné minulosti jedné umírající ženy. Objasní její tajemství?
Poutavě vtipné zpracování, jen ten konec trochu k na*rání.

P.S.: A nevinní nesou vinu za viníky.

99jana99
01.08.2023 4 z 5

Kniha se četla moc dobře, to pan Goffa umí, proto je můj oblíbený spisovatel,ale ten konec byl takový nejasný? urychlený? nevím.

konicekbily
26.06.2023 4 z 5

Moc pěkný styl autorova vyprávění podle mne tentokrát převýšil zápletku a rozuzlení. Připadá mi to poněkud slabší než předchozí autorovy knihy, ale pořád dobrý standard.

TaLu
12.06.2023 4 z 5

Novinář Marek Vráz si mě postupně získal. Autor si vystačí s malým počtem stránek a přesto čtenář nemá pocit, že by byl o něco ochuzený. Tentokrát sám příběh vybízí k hodnotám života, k tomu, co je cenné zvláště když se náš vyměřený čas nachyluje. Zpověď umírající ženy se zamotává a Markovi je z toho všeho nejednou horko. Moc se mi líbí pravdivý a citlivý přístup. Kéž by takové metody používali alespoň někteří skuteční novináři. I našlapování po duchovních cestičkách bylo jemné a vtipné.

harena
06.06.2023 4 z 5

Chcete-li dobrou českou detektivní jednohubku, tak jste tu správně. Opět skvělé čtení, žádné nudné pasáže a pátrání se opět odehrává v českém prostředí. Autor píše lehce a vtipně jen doufám, že brzy vyjde druhý díl, kde se vyřeší nejen sudeťáci, ale dozvíme se i jak se vše skutečně událo. Kvůli konci hvězdička dolů.

cukrovka
21.05.2023 4 z 5

Taková jednohubka na odpoledne. Velmi čtivé, svižné a zajímavé, tak jak jsem od autora zvyklá.

ZuK1
26.04.2023 4 z 5

Vodní hrob bych sice nazařadila mezi autorovy TOP, ale všechny knížky Martina Goffy se velmi dobře čtou a špatnou knížku snad ani neumí napsat.

VerczaV
24.04.2023 2 z 5

Zvláštní konec. Rychle utnutý.

Dandy1
23.04.2023 3 z 5

Četlo se to dobře. Tři hvězdy dávám za nejasný konec. To nemám ráda.

Martin Goffa
česká, 1973