Najdi mě

Najdi mě https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494758/bmid_najdi-me-edj-494758.jpg 4 387 113

Kalifornské zločiny série

Benjamin Fisher, usvědčený sériový vrah mladých žen odsouzený k trestu smrti, se po letech mlčení rozhodne detektivu Danielu Ellisovi prozradit, kam pohřbil těla svých obětí. Pod jednou podmínkou: cesty do pouště se musí zúčastnit i jeho dcera, kterou od svého zatčení neviděl. Pro Reni Fisherovou je to těžké, ale zároveň nedokáže spolupráci odmítnout. Cítí, že obětem i jejich rodinám něco dluží. Po celý život se snažila vypořádat s vědomím, že je dcerou sériového vraha. Aby lépe pochopila, co se tenkrát přihodilo, stala se policejní psycholožkou a odbornicí na profily zločinců. Se svým traumatem se ale nikdy úplně nevyrovnala a minulost ji pronásleduje na každém kroku. Dokonce i Daniel Ellis má vážný důvod se dál zabývat starým případem. Ani jemu nedají spát nezodpovězené otázky. Od dětství je totiž přesvědčený, že jeho matka je jednou z Fisherových obětí. Daniel i Reni věří, že se jim po třiceti letech podaří za děsivou minulostí udělat tečku. Benjamin Fisher je však mistrný manipulátor a noční můra zdaleka nekončí. Místo na konci se znovu ocitají na začátku a pracně pátrají po stopách zavátých pískem Mohavské pouště.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Find Me , 2020

rnika
21.04.2023 3 z 5

Začátek knihy mi přišel fajn -- nápad dobrý, i se mi celkem dobře četla. Kniha není nijak obsáhlá,takže rychle přečtená. Pak ale přichází ALE - konec mě vyloženě zklamal - bylo celkem předvídatelné kam autorka směřuje a mě tedy zkazil dojem z celé knihy.

Makůvka
18.04.2023 5 z 5

Hned od první stránky vás to vtáhne do dobře promyšleného děje, který se rozjede v úžasně napínavý a čtivý thriller. Oba hlavní aktéři jsou sympatičtí i navzdory svému pohnutému osudu. Líbil se mi i popis Mohavske pouště.
Řekla bych, že to bude další skvělá série a jelikož mě zajímá, jak si autorka prohraje s osudem Reni a Daniela, tak si další díl určite nenechám ujít.

Allla9
02.04.2023 5 z 5

První díl nové série mě doslova pohltil. Moc se těším na další pokračování s Reni a Danielem.

Miriam
19.03.2023 5 z 5

Příběh je skvěle promyšlený, propracovaný, zkrátka autorka předešlé série Nejsem zase bodovala. Těším se na další díl téhle série.

Bara52
13.03.2023 2 z 5

Nebavi me to, stejne jako prechozi knizky spisovatelky. Nulovy napad, zase ty bezchybne postavy, ktere maji ke vsemu co delaji srdceryvny a pochopitelny duvod. Takovych knih je dvanact do tuctu.

GYROTOURBILLON
06.03.2023 5 z 5

Jako vždy , tedy kniha AF. nyní čtvrtá, super. Krásně vykreslená poušť, postavy.
Já dávám plný počet !! Musím podotknout , že po knize Andílek to bylo příjemné odreágování, přestože děj obou knih měl jeden prvek společný, což mě překvapilo.

iška
19.02.2023 4 z 5

První sérii jsem nečetla, ale rozhodně to napravím. Zde netrvalo dlouho a na chvíli mohl mít čtenář pocit, že to nejvíce znepokojující je za ním. Jenže to zdaleka není pravda. Má to napětí i spád. A líbily se mi až lyrické pasáže popisu kalifornské pouště, které stály v ostrém kontrastu s hrůznými činy. Vím komu mohu a budu doporučovat.

Drahuš
14.02.2023 5 z 5

Předchozí série výborná, první díl z další série skvělý. Máme se na co těšit!

šipek
12.01.2023 4 z 5

Moc zajímavý a dobrý thriller, kniha je čtivá a přehledná. Čtenář se v ději neztrácí a čte a čte jednu stránku za druhou. Já ubírám jednu hvězdičku za závěr knihy, zdálo se mi to trošku překombinované. Jinak vřele doporučuji.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Hodně dobrej thriller! Zajímavý pohled dcery sériového vraha, která se vyrovnává s traumaty z dětství. Rychlý a nečekaný zvrat na začátku, potom mě kniha chytla a nepustila. Rozhodně doporučuju, má i poměrně málo stran.

Zuzulinka
28.12.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila! Doporučuji přečíst. I jsem si dojetím poplakala.

Dajine
19.12.2022 5 z 5

Děkuji za záchranu pejska.

lexikon_tf
18.12.2022 5 z 5

Perfektní! Sériový vrah, pátrání po jeho obětech, policejní psycholožka, která je zároveň vrahovou dcerou, prostředí Mohavské pouště - tohle je pro mě zaručený mix na výborný napínavý thriller!

Vězněný sériový vrah se po letech rozhodne, že prozradí pohřebiště svých obětí. Ale trvá na tom, že u toho musí být jeho dcera Reni, nynější policejní psycholožka. Ta si z dětství nese trauma, jelikož s nálepkou vrahovy dcery se nežije dobře.

Ohledání místa v poušti se však zvrtne a začíná napínavé pátrání v děsivé minulosti!
Víc prozrazovat nebudu, kniha je plná napínavých scén, kdy jsem hltala stránky a byla napnutá jak to všechno dopadne. Zároveň se mi i líbilo pouštní prostředí, kdy hlavní hrdinové přistupují k přírodě s velkým obdivem a respektem.
Velice doporučuji všem milovníkům thrillerů a krimi!

Hvězdinka
04.12.2022 4 z 5

Mně se předchozí autorčina série nelíbila, ale tento kousek ano. Jistě by se našlo pár věcí, které zde byly překombinované, ale to je takřka všude. Příběh o zvrácené rodině a hledání pravdy. Příběh připravený pro další pokračování.

klokan.1905
03.12.2022 5 z 5

Najdi mě...
Jedná se o knihu od Anne Frasierové, která nepatří do mé oblíbené série Tajemství detektiva Jude Fontaineové... Z tohoto důvodu jsem knihu otevíral celkem s obavou, domníval jsem se, že mi bude Jude chybět... Z počátku jsem sice měl malinko problém se začíst, ale po přečtení několika stran již naprostá paráda... Kniha patří pro změnu do jiné série, která je nazvána Vnitrozemské impérium...
Něco málo ke knize... Autorka Vás seznámí s Reni Fisherovou, která je dcerou usvědčeného sériového vraha Bena Fishera... Ten se po 30 letech ve vězení rozhodne, že policii prozradí, kde v poušti ukryl těla zavražděných žen... Jednou z podmínek však je, že tohoto má být přítomna i jeho dcera Reni...
Kniha se mi četla dobře, dal bych hodnocení 90 procent... Takže 4,5 hvězdičky zaokrouhlím nahoru... ;-)
Koukal jsem i na webové stránky autorky a mimo jiné jsem zjistil, že pokračování této série by se mělo jmenovat Řekni mi... Tak uvidíme, jestli se dočkáme i překladu do češtiny... ;-)
Připojuji i odkaz na webové stránky autorky...

Olous1
27.11.2022 5 z 5

Wow, perfektní thriller a skvělý začátek nové série. Dvě dějové linie, současnost a minulost,to mě vyhovuje. Sympatická dvojka už teď se těším na další díl. Autorka píše moc dobře,od první stránky vás kniha chytne a nepustí. Za mě zasloužených 100%.

SimonaP
20.11.2022 3 z 5

Kniha se četla dobře, asi i díky menšímu počtu stran, protoźe zápletka mi nepřišla až tak strhující. Asi za chvíli zapomenu, o čem kniha vlastně byla.

Dandulka
12.11.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha! Zdá se, že autorka má potenciál. Tak uvidíme, co bude dál.

Termaap
05.11.2022 4 z 5

Autorčinu předchozí sérii jsem nečetla, ale na “NAJDI MĚ” jsem se na základě recenzí těšila moc. A po přečtení? Nemůžu napsat, že ve mně hloubá přímo zklamání, ale hodnotím knihu jako průměrný thriller. Četlo se to dobře, bylo to přiměřeně napínavé, ale v té záplavě neustále nově vycházejících thrillerů je myslím těžké přijít s něčím extra originálním.

Na dotaz na dobrý thriller bych “NAJDI MĚ” nejspíš nedoporučila, na druhou stranu od ní čtenáře rozhodně neodrazuji.

eM.017
01.11.2022 4 z 5

Podle anotace jsem čekala jiný průběh děje. Nicméně začátek byl takový mírný rozjezd. Detektiv sympaťák, jak vypadá Reni mi došlo asi ve čtvrtině knihy ;) Pak najednou jízda - četlo se parádně, stránky mizely jedna za druhou. Zvraty, překvapení a tak trochu i sonda do duše pozůstalých obětí trestných činů... Ovšem zas ten konec - to je marný , ten mě vážně zklamal... :))
Žánrově to horor není ani náhodou, každopádně moje první čtení od autorky mě nabudilo přečíst onu sérii Nejsem...