Najdi mě

Najdi mě https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494758/bmid_najdi-me-edj-494758.jpg 4 388 113

Kalifornské zločiny série

Benjamin Fisher, usvědčený sériový vrah mladých žen odsouzený k trestu smrti, se po letech mlčení rozhodne detektivu Danielu Ellisovi prozradit, kam pohřbil těla svých obětí. Pod jednou podmínkou: cesty do pouště se musí zúčastnit i jeho dcera, kterou od svého zatčení neviděl. Pro Reni Fisherovou je to těžké, ale zároveň nedokáže spolupráci odmítnout. Cítí, že obětem i jejich rodinám něco dluží. Po celý život se snažila vypořádat s vědomím, že je dcerou sériového vraha. Aby lépe pochopila, co se tenkrát přihodilo, stala se policejní psycholožkou a odbornicí na profily zločinců. Se svým traumatem se ale nikdy úplně nevyrovnala a minulost ji pronásleduje na každém kroku. Dokonce i Daniel Ellis má vážný důvod se dál zabývat starým případem. Ani jemu nedají spát nezodpovězené otázky. Od dětství je totiž přesvědčený, že jeho matka je jednou z Fisherových obětí. Daniel i Reni věří, že se jim po třiceti letech podaří za děsivou minulostí udělat tečku. Benjamin Fisher je však mistrný manipulátor a noční můra zdaleka nekončí. Místo na konci se znovu ocitají na začátku a pracně pátrají po stopách zavátých pískem Mohavské pouště.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Find Me , 2020

Martiiiik
27.08.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila :-) Velmi čtivá, plná překvapení, odkrývaných postupně, aby čtenář ani na chvilku nepocítil úlevu z napětí :-) A že to tedy bylo.. Vždy si po přečtení knihy jako tahle říkám, že si člověk musí opravdu dávat pozor na lidi, hlavně na ty, kteří vypadají sympaticky a usmívají se.. :-D Ale zde se člověk nedokáže vlastně vžít do postav, není ani psychopat, ani oběť.. A přesto jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a už teď se těším na další :-)

Olča220
27.08.2022 4 z 5

Já jsem tentokrát velice spokojená. Nejsem velká čtenářka tohoto žánru, protože jsem toho zatím moc nepřečetla a z toho mála toho mnoho dobrého nebylo, ale tentokrát jsem mile překvapená.
Kniha se četla téměř sama a i přes mnoho zápletek bylo všechno jasné, bez zdlouhavého tápání, co tím chtěl asi autor říct.
A vzhledem k tomu, že to bylo mé první setkání s paní Frasier, moc se těším i na další povedené kousky.
Takže jistě nikoho nepřekvapí, když doporučím tuto knihu k přečtení.

Hella
26.08.2022 3 z 5

Je to jasné: Já se tak strašně moc na další titul autorky těšila, až jsem si to holt přivolala.... Ne že by příběh byl špatný, ale na ty dokonalé ze série "Nejsem" nedosahuje ani zdaleka. Za mě tedy vcelku zklamání.

evonra
24.08.2022 4 z 5

Milovníci detektivek, kterým lahodí vyšinutí psychopati, budou určitě spokojeni :).
Prvotní autorčina série s Jude Fontaine byla perfektní, tady dávám jen 4*, ale doufám, další díl bude určitě už za plný počet :)

Marekh
24.08.2022 4 z 5

Jedná se o první knihu, kterou jsem přečetl od této autorky. Její předchozí knihy jsem nečetl (NEJSEM MRTVÁ, NEJSEM ŽIVÁ, NEJSEM Z LEDU) a ani neplánuji číst.

Kniha NAJDI MĚ se mi celkově líbila a četla se dobře. Obsahuje v sobě plno zápletek a zvratů. Kapitoly jsou krátké. Střídají se pohledy z minulosti a přítomnosti. Jedná se o novou sérii s RENI FISHEROVOU a DANIELEM ELLISEM. V určitém okamžiku jsem sice kroutil hlavou nad jednou událostí, ale budiž. Takový závěr jsem rozhodně nečekal. Zajímavé bylo také vykreslení pouště.

Budu zvědavý na druhý díl z této série, poněvadž ne všechny otázky z prvního dílu byly zodpovězeny a zajímalo by mě, jak se budou vyvíjet hlavní postavy a jaký nový případ budou řešit.

ivetdos
23.08.2022 5 z 5

Krátké, úderné kapitoly, nevíte komu věřit, a přestože pár čtenářů si stěžovalo, že je kniha předvídatelná a hlavního záporáka odhalili, pro mě to zůstalo překvapením až do konce a čtení jsem si moc užila. Kniha má 280 stran, takže ji slupnete za dva večery, rozhodně po ní mrkněte, já v této sérii určitě budu pokračovat.

happy-smile
20.08.2022 4 z 5

Série Nejsem mrtvá mě naprosto dostala a všechny její díly jsem vždy zhltla skoro na posezení. A tak není divu, že jsem se těšila i na tuto knihu a měla od ní vysoké očekávání. A autorka mě nezklamala. Nebylo to sice taková bomba jako předchozí série, ale velice dobře zvládnutá kniha a já se velmi těším na cokoli dalšího, co Anne Frasier napíše.

moudivlacek
18.08.2022 5 z 5

Psychodrama jak vyšité. Autorčinu sérii s Jude jsem doslova hltala, a tak jsem se na tuto knihu moc těšila. Je to zas trochu z jiného soudku, série i kniha mají však jedno společné - naoko zničená hlavní hrdinka má nakonec v sobě spoustu nečekaných sil, a nejen těch fyzických. Reni dcera zavřeného psychopata svolí se setkat s otcem, který slíbí za to odhalit místa ostatků zavražděných žen. Detektiv Daniel doufá, že mezi nimi nalezne matku. Daniel a Reni, těžce zkoušené děti, které ale se postavily svému zlému osudu, a nyní bok po boku pátrají. A nebude to jednoduché, nebude to přímočaré, a nebude to lehce k pochopení..... Ale důležité je se nevzdat..... Za tuto knihu danou jako dárek od uživatele Elapheg mockrát děkuji.

leny.wood
17.08.2022 4 z 5

Úplně bych to nenazvala mrazivým thrillerem, ale čtivost se nedá upřít, užila jsem si to. Postavy skvěle vykreslené a ačkoliv je pachatel poměrně lehce odhalitelný, nádech napínavosti vás přesto neopustí.

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

Výborný psychothriller o sériovém vrahovi.

vera4669
10.08.2022 4 z 5

První série autorky mě bavila tak jsem sáhla po další knize a vůbec nelituji, kniha je psaná tak, že se čte úplně sama, příběh mě bavil, i když byl celkem předvídatelný, a chyběl mi nějaký wau efekt, ale za přečtení určitě stojí, slušný psychothriller :)

Dela111
05.08.2022 4 z 5

Najdi mě je poutavý čtivě napsaný psychothriller. Zápletka je vystavěná na starém případu sériového vraha a současné akce kolem nalezení hrobů jeho obětí v poušti. Oba hlavní hrdinové, vyšetřovatel FBI i bývalá odbornice na profily zločinců, mají na případu i silný osobní zájem. Děj je proložený flashbacky z nedávné i ze vzdálené minulosti.
V příběhu je dobře zkombinovaná velmi důležitá psychologická stránka s tou detektivní. Je to celkem rychlá jízda, přiměřeně napínavá.
Tento úvodní díl nové série je povedený, za mě je hodnocení silnější 4* a další díl si nenechám ujít.

Maky806
02.08.2022 5 z 5

Super! Napínavé od první stránky.

petrarka72
02.08.2022 4 z 5

Originální tady není pachatel - ten je opravdu odhadnutelný velmi záhy - ale téma vztahu rodičů (vraždících či těch, kteří se stali obětí zločinu) a dětí (zneužívaných či opuštěných, v každém případě traumatizovaných) a fascinující prostředí pouště. Psáno nekomplikovaně a čtivě, psychologicky zajímavé, poslední pětina příběhu je mimo moji představivost, ale Daniel a Reni jsou přitažliví snahou překonávat svou křehkost a zranitelnost a ještě u toho přemýšlet... Na příští díl Vnitrozemského impéria si počkám.

INCOGNITOREADER
02.08.2022 4 z 5

Předchozí trilogii autorky naprosto zbožňuju a doporučuji. Moje očekávání bylo tudíž opravdu veliké. Najdeme zde podle mě určitou podobnost a to tu, že hlavní dvojice má určitý bližší vztah s hlavním zaporakem sériovým vrahem. Líbilo se mi prostředí pouště. Reni mi ovšem nebyla tak sympatická jako Jude z předchozích knih. Kniha se čte dobře a rychle. Příběh je svižný. Jen jsem hlavní zvrat odhadl až moc brzo což je škoda.

iveta3689
28.07.2022 3 z 5

Překvapuje mě, kolik lidí si pochvaluje, jak je to nečekaný děj. Já jsem pachatele odhadla na prvních stránkách a celou dobu jsem doufala v nějaký šokující obrat. Nestalo se, ale kniha mě nenudila. Je dobře vyprávěna, čte se rychle, snadno a baví. Lepší průměr, 3,5*.

josska
27.07.2022 5 z 5

Moje první kniha autorky a moc se mě líbila,,napínavý děj,,sympatické postavy,,jsem zvědavá na další díly a určitě si přečtu i tu její serii Nejsem.....

jitka1585
22.07.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila,byla čtivá,zápletka zajímavá.Byla to pro mě první kniha od této autorky,chci si přečíst další . Doporučuji

astra3
16.07.2022 5 z 5

Autorku mám ráda. Píše čtivě. Ideální milující rodinka s prima sousedem.

alzbeta4340
12.07.2022 4 z 5

Čtivá detektivka a jak už jsem zvyklá - autorka skvěle popisuje prostředí děje, což je tentokrát poušť, která hraje v příběhu výraznou roli. Horko, sálavé slunce, písek a vítr a do toho sem tam nebohé mrtvé oběti.... dokonalá kniha na dovolenou. Jednu hvězdičku strhávám, protože jsem tentokrát konec odhadla docela brzo, ale další případ této dvojice si určitě ujít nenechám.