Najdi mě

Najdi mě https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494758/bmid_najdi-me-edj-494758.jpg 4 388 113

Kalifornské zločiny série

Benjamin Fisher, usvědčený sériový vrah mladých žen odsouzený k trestu smrti, se po letech mlčení rozhodne detektivu Danielu Ellisovi prozradit, kam pohřbil těla svých obětí. Pod jednou podmínkou: cesty do pouště se musí zúčastnit i jeho dcera, kterou od svého zatčení neviděl. Pro Reni Fisherovou je to těžké, ale zároveň nedokáže spolupráci odmítnout. Cítí, že obětem i jejich rodinám něco dluží. Po celý život se snažila vypořádat s vědomím, že je dcerou sériového vraha. Aby lépe pochopila, co se tenkrát přihodilo, stala se policejní psycholožkou a odbornicí na profily zločinců. Se svým traumatem se ale nikdy úplně nevyrovnala a minulost ji pronásleduje na každém kroku. Dokonce i Daniel Ellis má vážný důvod se dál zabývat starým případem. Ani jemu nedají spát nezodpovězené otázky. Od dětství je totiž přesvědčený, že jeho matka je jednou z Fisherových obětí. Daniel i Reni věří, že se jim po třiceti letech podaří za děsivou minulostí udělat tečku. Benjamin Fisher je však mistrný manipulátor a noční můra zdaleka nekončí. Místo na konci se znovu ocitají na začátku a pracně pátrají po stopách zavátých pískem Mohavské pouště.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Find Me , 2020

Fifth Element
18.05.2022 5 z 5

Náhodná koupě, jež mě zaujala anotací a velmi mile překvapila.. Příběh vtáhne a nepustí, dobře se čte a zvratů jen přibývá až do překvapivého závěru, kdo by to byl na začátku tušil.. Za mě výborný thriller.

Nixa
18.05.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Opravdu povedený thriller plný překvapivých zvratů. Tady by mi vůbec nevadilo, kdyby byla kniha o pár stránek delší :)
Určitě si od autorky přečtu i další knihy.

Avila
14.05.2022 5 z 5

Ač je kniha docela útlá tak je plná zvratů.... překvapení..... a nečekaného rozuzlení.... Prostě dle mého názoru thriller jak má být. Byla jsem zvědavá čím nás autorka překvapí v nové knize a rozhodně nejsem vůbec zklamaná. Skvělé čtení a bravurně zvládnutá charakteristika postav... Reni dcera sériového vraha která se shodou okolností podílí na pátrání po místě posledního odpočinku obětí svého otce a potkává policejního detektivka Daniela který má na tomto pátrání i své osobní zájmy....
A mě nezbývá než se těšit na další počin od autorky.

Gabetka
13.05.2022 5 z 5

Od toho se nedalo i přes pomalejší začátek odtrhnout. Neříkám, že příběh neměl žádné mouchy (lehká předvídatelnost, nějaká ta nejasnost v logice a otázka pravděpodobnosti), ale neuvěřitelná svižnost děje, čtivost a velmi sympatická ústřední dvojice to pro mě vytáhla až na plné hodnocení. Závěr nebyl jednoznačný, část příběhu zůstala pootevřená, tak mohu doufat, že se Daniel a Reni vrátí.

LenkaMacak
12.05.2022 4 z 5

Zajímavá kniha, dobře napsaná, ale nějak jsem se nemohla začíst…

Gibis
09.05.2022 5 z 5

Autorka si vybírá hodně zajímavé hlavní postavy svých knih. V první sérii Nejsem živá to byla kriminalistka léta vězněná a týraná únoscem, v tomto thrilleru zase policejní psycholožka, kterou jako dítě otec využíval jako návnadu k lovení svých obětí. Napínavý psychothriller plný zvratů a k tomu úžasné prostředí Mohavské pouště, skvělé čtení.

nina3905
02.05.2022 5 z 5

Veľmi vydarený triller s kriminálnou zápletkou. Niektoré scény z knihy som si vedela domyslieť resp. odhadnúť, ale neubralo to vôbec na kvalite. Sympatickí boli v príbehu aj hlavní hrdinovia (Reni a Danny) a priam fascinujúce bolo prostredie púšte. Dúfam, že bude aj pokračovanie.

biki
01.05.2022 5 z 5

Zatímco předchozí autorčina trilogie Nejsem ... patří k velmi dobrým thrillerům, tak tento je podle mého názoru o několik etáží výš. Naprosto originální zápletka, hrdinové stigmatizovaní svou minulostí, která do jejich životů vnáší mnoho pochybností a nejistot, když nelze věřit nikomu a ničemu, možná ani sám sobě. Nezanedbatelnou roli v příběhu pak hraje také fascinující prostředí Mohavské pouště, která nepřipraveným nic neodpouští.
Přiznávám, že zpočátku jsem na čtení dalšího drsného příběhu neměla náladu. Jenže jak jsem se začetla, kniha mě zcela pohltila takže jiné než nejvyšší hodnocení dát nemohu.

alexis818
29.04.2022 5 z 5

Skvělé.Ani chviličku vás kniha nenechá vydechnout a já jsem nadšená.Vypada to na velice slibnou novou sérii.Uz aby byl další díl.

hana1039
29.04.2022 5 z 5

Fakt skvělý psychothriller,jak bylo už tady řečeno,nevěř všemu, jak je ti to tady naservírované... Chtělo by to pokračování :-))!!

Arsi
27.04.2022 5 z 5

Skvělá detektivka, velmi napínavé. A věřit se nedá opravdu nikomu.

Jenny46
26.04.2022 5 z 5

Tak tohle byla hodně dobrá psychologická kriminálka a šokující zvraty, kde nemůžete věřit vůbec nikomu..
Mohavská poušt, která skrývá děsivá tajemství. Doporučuji 5*

kneslova
24.04.2022 5 z 5

Velmi velmi dobrá detektivka… skvělé počtení. Sympatičtí hlavní hrdinové , příběh super, fakt bestseller