Trosečníci z Vlaštovky

Trosečníci z Vlaštovky https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8483/bmid_trosecnici-z-vlastovky-51z-8483.jpg 5 399 47

Vlaštovky a Amazonky série

John, Zuzana, Titty a Roger mají své prázdniny dávno promyšlené. Budou stanovat na ostrově Divokých koček, projíždět se svou plachetnicí Vlaštovka, setkají se se svými kamarádkami Nancy a Peggy a budou prožívat prázdninové dobrodružství Vlaštovek a Amazonek, které se vžívají do rolí trosečníků, cestovatelů a mořeplavců. 3. vydání.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Swallowdale , 1931

kalache
11.10.2015 4 z 5

...návrat do slastného dětství...

woodward
15.08.2015 5 z 5

Ze všech knih o Vlaštovkách a Amazonkách mám tuhle nejraději - a to je mám rád všechny, snad jenom Petr Kachna mi moc nepřirostl k srdci. Pokud jde o literaturu pro děti a mládež, je Anglie opravdu velmocí. Od Alenky a Medvídka Pu, přes Knihy džunglí a zmíněné ransomovky, až po Poklad v jediné růži a Harryho Pottera.
Miluju Ransomovy knížky od dětských let a vracím se k nim i v předdůchodovém věku. Našel jsem si na webu dokonce i jezero Coniston Water v Lake District, na jehož vodách se sám Ransome učil plachtit a kam umístil děj většiny příběhů o Vlaštovkách a Amazonkách.

Ikkju
23.06.2013 5 z 5

Kniha má všechno, co se mi v dětství líbilo: objevování proti proudu řeky, letní dobrodružství, voda, skály, jeskyně... A hláška "budiž pratetou" mi v hlavě vyvstane vždycky, když mě někdo štve, ale jenom mírně...

vincek1
18.11.2011 5 z 5

Krásná kniha ke které se člověk rád vrátí.

Ellis
03.05.2011 5 z 5

Druhá moje nejoblíbenější Ransomovka. Nádherné dobrodružství a příjemné čtení v dětství. Možná by mě zaujaly i Foglarovky, ale tehdy vůbec nebyly a já o něm(Foglarovi) nic nevěděla.

sBety
10.04.2011 5 z 5

Tohle je má nejoblíbenější z Ransomových knížek.

bovinka
27.02.2011 5 z 5

Oblíbená knížka. Dostala jsem ji k 11. narozeninám. Prvně mi ji četla babička a já ji pak četla pořád dokola asi 5x.

kamarádi rozhlasové zpracování parta dětí dětská dobrodružství

Arthur Ransome
anglická, 1884 - 1967