Trosečníci z Vlaštovky

Trosečníci z Vlaštovky https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8483/bmid_trosecnici-z-vlastovky-51z-8483.jpg 5 399 47

Vlaštovky a Amazonky série

John, Zuzana, Titty a Roger mají své prázdniny dávno promyšlené. Budou stanovat na ostrově Divokých koček, projíždět se svou plachetnicí Vlaštovka, setkají se se svými kamarádkami Nancy a Peggy a budou prožívat prázdninové dobrodružství Vlaštovek a Amazonek, které se vžívají do rolí trosečníků, cestovatelů a mořeplavců. 3. vydání.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Swallowdale , 1931

Pitíčko114
20.04.2019 3 z 5

Bylo to docela dobrý! Dobrodružný příběh. Nejlepší bylo jak ztroskotali ;-))))

tem85
16.03.2019 5 z 5

Trosečníky z Vlaštovky jsem prvně slyšela jako rozhlasovou dramatizaci Českého rozhlasu Praha ( pod názvem Boj o ostrov). Až o několik let později jsem ji našla doma v tátově knihovně. To bylo překvapení, když jsem zjistila, že je to ta knížka z rádia. Bohužel v té době nebyl internet a já neměla potuchy, že je daleko více dílů. Ty jsem přečetla na jeden zátah na vysoké škole. Trosečníci však zůstali pro mě nejmilejší. Knihy od Arthura Ransoma doporučuji všem známým.

Boogie007
03.03.2019 5 z 5

Trosečníci z Vlaštovky jsou pro mě srdeční záležitostí, vždycky budou to nejlepší z ransomovské série. Byl to můj vůbec první díl, který jsem četla a také ho mám přečtený nejvíckrát. Právě u této knihy mohu sledovat i svůj růst. Nejdřív jsem posádkám záviděla, to že jim dospěláci povolili žít si po svém, bez dozoru. V další etapě jsem oceňovala přátelství a moc si přála najít kamarády, jako byli oni. A teď? Teď oceňuji dětskou fantazii, jejich odpovědnost a soběstačnost. Umět si nalovit ryby, poradit si v krizových situacích - zkrátka, přežít a užít si to. Kéž by měly Ransomovy knihy takovou popularitu jako Harry Potter ... už na tom (v menším) pracuji a obdarovávám těmito knížkami děti v okolí.

pepa4081
06.01.2019 5 z 5

Všechny Ransomovky jsou úžasné, ale tahle je jedna z mých nejmilejších. Asi proto, že jsem nikdy neplachtil, mne baví ty příběhy, které se odehrávají víc na pevnině.
Doporučuji malým i velkým „klukům a holkám".
Vrcholně uspokojivé.

DigiD
27.12.2018

Příběhy od Ransoma byly super.Trosečníky z Vlaštovky mám někde na půdě.Budu je muset najít a znova si je přečíst.Asi tak po třiceti letech.

tiki
27.12.2018 5 z 5

Kniha mého srdce, čtená nečetněkrát v dětství, dospívání i dospělosti. Považuji ji za jednu z nejlepších Ransomovek.

maryska09
14.06.2018 5 z 5

Milá kniha, ke které jsem se náhodou dostala jako dítě a teď jsem si jí s chutí přečetla znovu. Je to hezký příběh o statečných dětech, které se o sebe dokáží skvěle postarat. Věřím, že i dnes by se našly děti, které by si dokázaly samy postavit tábořiště, vařit si jídlo a podnikat výpravy, aniž by k tomu potřebovaly mobilní telefon, ale mnoho jich nebude. Stejně jako maminek, které by to dovolily. Škoda.

1amu
05.04.2018 5 z 5

Arthur Ransome je PAN SPISOVATEL ! K jeho knížkám jsem se dostal dosti pozdě.
Nějak furt na řadě byl pan Foglar. A najednou vidím příběhy obyčejných dětí "ve staré dobré Anglii". Ono to zkrátka nejde - přečíst jen něco z obsáhlé série...
Tak jako Rychlé šípy, Hoši od Bobří řeky, Tom Sawyer a Huck Finn - tuto rozkošnou sérii staršího pána, bychom měli doporučovat svým dětem a vnukům či pravnukům ke čtení. Jinak z mobilů, tabletů a.j. zblbnou

kuruteku
14.08.2017 5 z 5

Po Foglarově Dobrodružství v zemi nikoho a mezi Lovecraftovým 1. dílem a 2. dílem 3. svazku jsem si znovu přečetl. Je to tam pořád.
Romantika, dobrodružství, přátelství, příroda, tradice, poctiví lidé, ...

Květinka008
19.04.2017 5 z 5

Z knih od Ransoma, které mám, byla vždy moje druhá v pořadí i druhá nejoblíbenější. Ani ta tloušťka mě jako dítě neodradila :-) Super dobrodružná, už se těším, až ji dám číst svým dětem.

Rita55
26.08.2016 5 z 5

Byla to kdysi moje úplně první Ransomovka a úplně mne nadchla, plavení na plachetnicích, dobrodružné putování na vrcholek, táboření bez dospělých, vlastní ostrov, papoušci, tajné zprávy... no prostě dětské dobrodružství, které by chtěl zažít asi skoro každý. Pak jsem samozřejmě shltala i ostatní knížky a moje úplně nejoblíbenější postava byla Nancy :-)

Apollka
18.08.2016

Další knížka o Vlaštovkách a Amazonkách mě nadchla jako všechny ostatní. Je krásná, dobrodružná...

Asterionela
28.06.2016 4 z 5

Kouzelná knížka mého dětství...

EllieK.
10.04.2016 5 z 5

Už jsem všechny ransomovky přečetla a tak jedu nanovo!!! Proč si je znovu nezopakovat?!

Daydreamer
02.03.2016 5 z 5

Další z těch nejlepších Ransomeových knížek. Kdykoliv se k ní mohu vrátit znovu a prožívat ta krásná dobrodružství s nimi :-)

myrro
25.02.2016

Návrat do dětství. Pro knížku i vlastní vzpomínky...

Torrnet
18.01.2016 5 z 5

K téhle sérii se můžu pořád vracet. Dobrodružství Amazonek a Vlaštovek se nikdy neomrzí.

Jana_Z
10.01.2016 4 z 5

Když jsem nové vydání knihy zahlédla v knihovně na polici s novinkami, hned jsem po ní skočila. Četla jsem jí tak ve třetí třídě ( což znamená dávno v minulém století) a vlastně už jsem její příběh zapomněla. Ale nezapomněla jsem, že se mi moc líbila. Znovu jsem jí přelouskala a líbí se mi pořád. Jdu shánět další ransomovky :-)

aloisko
30.11.2015

je to super.ctu to a nemuzu se od toho odtrhnout!za den prectu asi 22stran!alois 8let

Luccy78
13.10.2015 5 z 5

Nádherné dobrodružství party dětí. Moje oblíbená kniha dětských let..

kamarádi rozhlasové zpracování parta dětí dětská dobrodružství

Arthur Ransome
anglická, 1884 - 1967